Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Ріжуться зуби – як допомогти дитині?

Ріжуться зуби – як допомогти дитині?

1-02-2016, 15:44
841
0
Ріжуться зуби – як допомогти дитині?
На жаль, більшість малюків в період дентации, або прорізування зубів, відчувають неймовірно легкий і хворобливі відчуття. Причому перші зубки можуть почати турбувати малюка задовго до своєї появи.
Для багатьох батьків період, коли у дитини очікується прорізування чергових зубиків, стає справжнім кошмаром. Адже малюк не тільки дуже неспокійно поводиться вдень, але і зовсім не дає виспатися вночі, постійно прокидаючись з плачем і сльозами.
У даній статті ми поговоримо про те, як можна допомогти дитині, якщо у нього ріжуться зуби, і як полегшити його жахливий стан.
Симптоми прорізування зубів
Зазвичай прорізування зубів у дітей супроводжується постійним жалісним плачем, однак існують і інші, більш характерні симптоми, що дозволяють запідозрити, що скоро черговий зуб прорве десну, наприклад:

 • дитина дуже часто прокидається ночами;

 • знижується апетит, дитина може взагалі нічого не їсти;

 • ротова порожнина стає червоного кольору, ясна набухають;

 • дитина починає все тягнути в рот, намагається кусатися і смоктати будь-які предмети;

 • щічки також можуть горіти яскраво-червоним кольором;

 • дитина пригнічена, не цікавиться улюбленими іграшками;

 • може чіпати або смикати себе за вушко з того боку, де ріжеться зуб.


 • Крім того, багато батьків відзначають, що періоду дентации у їх малюків передує діарея, або розлад шлунку, а саме прорізування супроводжується підйомом температури тіла. Між тим, деякі лікарі-педіатри не пов'язують поява цих симптомів з прорізуванням зубів, а, навпаки, радять звернути увагу на загальний стан дитини, щоб виключити наявність вірусної або кишкової інфекції.

  Чим зняти біль, якщо у дитини ріжуться зуби?


  Стурбовані батьки, звичайно ж, хочуть дізнатися, чим вони можуть допомогти своєму маляті, коли у нього ріжуться зуби. Деякі мами і тата намагаються не вдаватися зайвий раз до лікарських препаратів, щоб не завдати дитині ще більшої шкоди. У такому випадку можна скористатися наступними порадами:

 • Дитині старше 6 місяців, який вже здатний жувати невеликі шматочки, можуть допомогти заморожені скибочки фруктів або овочів, наприклад, огірка, моркви або банана. Якщо нарізати їх довгою соломкою, то вона зможе дістати до найвіддаленіших куточків рота, і полегшити стан малюка навіть у разі прорізування корінних зубів. Однак необхідно обов'язково стежити, щоб дитина не подавився відкушеним шматочком.

 • Також заздалегідь в морозильну камеру можна покласти ложку, зубну щітку чи невелику чисту ганчірочку. Такий предмет обов'язково зацікавить малюка, і він буде довго і з захватом його посмоктувати.

 • Нарешті, існує величезна безліч різних прорізувача, які можна придбати в будь-якому дитячому магазині або аптеці. У деяких моделях використовується вода, або гель, інші зроблені з силікону, вони мають різноманітні форми і кольору. Однак, на жаль, далеко не всі діти цікавляться прорізувачами, і для деяких батьків їх купівля виявляється всього лише марною тратою грошей.


 • Ріжуться зуби – як допомогти дитині?
  На жаль, досить часто малюк так стурбований своїм станом, що його не цікавить ні один з цих предметів, а з-за дискомфортних відчуттів ні він сам, ні його батьки не можуть спокійно спати. У такому разі мами часто звертаються до лікаря або фармацевта з питанням: «Чим знеболити десни, якщо у дитини ріжуться зуби?». Лікар або фармацевт в аптеці можуть запропонувати широкий вибір різних засобів для зменшення болю в області ясен. Найпопулярнішими з них вважаються стоматологічні гелі Калгель і Холисал, а також гомеопатичний засіб Дантинорм Бебі. У найбільш важких випадках допускається вживання дитячого Панадола в кількості, рівній половині рекомендованої дози для дитини в цьому віці.
  Читайте також
  Блювота при прорізуванні зубів
  Блювота при прорізуванні зубів
  Багато мам здригаються, згадуючи період, коли у їхніх малюків прорізуються зуби. Дуже часто це супроводжується примхами і поганим самопочуттям
  У дитини ріжуться зуби - симптоми
  У дитини ріжуться зуби - симптоми
  Це завжди щастя для батьків - поява першого зубика! Вони нетерпінням чекають цього моменту. А для малюка, між тим, це величезна мука, а часом -
  Як ріжуться зуби у дітей?
  Як ріжуться зуби у дітей?
  Прорізання молочних зубів - важлива подія в житті малюка і його батьків, які з нетерпінням чекають моменту появи першого і кожен день з надією
  Прорізування зубів у дітей
  Прорізування зубів у дітей
  Прорізування зубів у малюка - це одне з найважливіших подій у житті його батьків. Як правило, батьки очікують виникнення перших зубів у дитини з
  У дитини ріжуться зубки, чим допомогти?
  У дитини ріжуться зубки, чим допомогти?
  Малюкам у віці від 3 до 7 місяців доводиться пройти етап прорізування перших зубів. Не у всіх діток він проходить безболісно, багато стають
  Прорізування перших зубів у малюка
  Прорізування перших зубів у малюка
  Як полегшити страждання дитини під час прорізування перших зубів? Часто прорізування перших зубів у дітей супроводжується підвищеною