У дитини ріжуться зуби - симптоми

У дитини ріжуться зуби - симптоми
Практично всі батьки з нетерпінням чекають появи першого зуба . Цей процес протікає досить болісно для малюка. В деяких випадках буває так, що батьки не знаючи, коли у дитини ріжеться перший зуб, несподівано виявляють його в роті. Таке буває рідко, і процес, коли у дитини починають різатися зуби, супроводжується певними симптомами.
Коли можна очікувати поява першого зуба у малюка?
Як правило, перший зуб у роті в немовляти з'являється до 6 місяців. Проте цей термін може зміщуватися як в одну, так і в іншу сторону. Якщо ж зуб так і не з'явився до 10 місяців, батьки повинні проконсультуватися з цього приводу зі стоматологом.

Як визначити, що скоро почнуть різатися зуби?


Існує цілий список симптомів, які з'являються при прорізуванні у малюків зубах. Коли у дитини ріжуться зуби, зазвичай мама дізнається про це за наступним ознаками:

 • Різке посилення слиновиділення. Одяг під підборіддям практично завжди волога із-за того, що у малюка постійно тече слина.

 • Малюк тягне в рот різні іграшки, і часом навіть кусається. Таким чином він полегшує стан, зменшуючи свербіж, який спостерігається при прорізуванні.

 • Малюк дуже дратівливий і плаксивий. Навіть улюблені іграшки часом не допомагають його заспокоїти.

 • Порушення сну. На тлі благополуччя і здорового сну, дитина починає часто вередувати вночі, метушиться, перевертається з боку на бік.

 • Малюк намагається пошкрябати про що-небудь вушком.


 • Дані симптоми допомагають з упевненістю сказати, що у малюка ріжуться зуби.
  Коли у малюка ріжеться перший зуб, до даних симптомів приєднується і підвищення температури. У більшості випадків вона невисока - до 375 однак може підвищуватися до 38 і навіть вище. Спостерігається вона також, коли у дитини починають різатися корінні зуби, симптоми (ознаки) чого перераховані вище. У такій ситуації без застосування жарознижуючих не обійтися. Тому обов'язково необхідно звернутися до лікаря.
  У дитини ріжуться зуби - симптоми

  Як полегшити стан малюка?
  Зазвичай, щоб заспокоїти малюка в той час, коли у нього ріжуться зуби, батьки дають йому що-небудь погризти. Для цього можна використовувати спеціальні силіконові прорізувачі. У деяких випадках, дитина не хоче користуватися ними, тоді можна використовувати тканину, яку малюк буде жувати.
  Таким чином, мами, знаючи які симптоми супроводжують процес, коли ріжуться зуби у дитини, зможуть йому допомогти і полегшити його стан.