Терміни прорізування постійних зубів

Терміни прорізування постійних зубів
В процесі росту і розвитку дитини відбувається заміщення молочних зубів на більш міцні постійні. Кількість молочних становить 20. У віці шести років відбувається поступове розсмоктування їх коренів і розхитування. Саме вони в подальшому піддаються заміні. Решта спочатку прорізаються постійними. Основна відмінність молочних зубів полягає в наявність більш коротких коренів і блакитно-білого кольору, завдяки якому вони і отримали свою назву.
Послідовність появи
Терміни прорізування постійних зубів відповідають особливої черговості, що забезпечує формування правильного прикусу. Тепер розглянемо докладніше, коли починають прорізуватися постійні зуби, і в якій послідовності. Для зручності зубки іменують за номерами, починаючи від медіальних різців.
Отже, раніше з'являються нижні шості (тобто перші моляри). Їх прорізування відповідає вікової інтервал 6-7 років. Варто відзначити, що вони не замінюють молочні, а з'являються відразу корінними. Місце для них забезпечується завдяки зростанню щелепи.
Потім наступними на черзі прорізаються центральні бічні різці, перші премоляри, ікла, другі премоляри, другі моляри.
Цікаво те, що дотримується принцип парності прорізування, тобто однойменні з'являються одночасно. Завершується процес формування повноцінних коренів і зубного ряду до 18 років. Однак варто пам'ятати про так званих зуби мудрості , які можуть з'являтися в більш пізньому віці.
На зображенні наведена таблиця орієнтовного терміну прорізування постійних зубів у дітей. За допомогою неї можна добре простежити послідовність розвитку жувального апарату.
Терміни прорізування постійних зубів

Значимість відповідності термінів
Розберемо, навіщо ж нам знати, коли прорізуються постійні зуби у дітей та чим може загрожувати невідповідність термінів. Ріст і розвиток дитини відбувається поступово і поетапно. Тому будь-які невідповідності в «біологічному розкладу» є патологічним порушенням і може бути наслідком серйозних захворювань, в тому числі авітамінозу, порушення обміну речовин, патології кісткової системи та генетичних аномалій розвитку.
Що стосується зубів, то це може призвести до різних порушень прикусу і деформацій зубного ряду. Також подібні проблеми часто виникають через те, що корінні передні ширше і більше молочних, а щелепа ще не встигла підрости, щоб вмістити весь ряд.