Герметизація зубів у дітей

Герметизація зубів у дітей
Останнім часом карієс «помолодшав»: він досить часто зустрічається навіть у дітей 2-3 років. Мало хто з батьків знає, що в стоматології існує безболісний і ефективний метод профілактики цього захворювання — герметизація.

Про користь герметизації зубів у дітей


Захистити дитячі зуби від карієсу, виявляється, простіше простого. Для цього стоматологи пропонують скористатися свого роду запечатуванням зуба. Фісури — заглиблення на жувальних зубах, покриваються спеціальним герметичним складом, який не дозволяє бактеріям потрапити всередину і спровокувати руйнування. Крім того, до складу герметика входять фтор і кальцій, зміцнюють зуб.
Користь герметизації:

 • корисні мікроелементи, що просочують зуб не тільки не допускають появи захворювання, але й насичують емаль корисними речовинами;

 • використання герметика можливо в будь-якому віці;

 • процедура не заподіює дискомфорту;

 • герметизація ефективна — вона запобігає карієсу в 90% випадках.


 • Герметизація фісур молочних і постійних зубів


  Цю важливу і потрібну процедуру можна проводити відразу ж, як тільки з'явився перший жувальний зуб. Герметизація молочних зубів не поширена, так як карієс на них поширюється дуже швидко, але якщо провести її вчасно — відразу після прорізування, то можна уникнути неприємного захворювання.
  Частіше герметизують постійні зуби у дітей 6-7 років. Процедура дозволяє рідше звертатися до стоматолога за допомогою. Повторну герметизацію необхідно робити по мірі стирання першого шару — термін служби її може варіюватися від 3 до 8 років.
  Щоб усмішка у вашої дитини була красивою і здоровою необхідно відвідувати стоматолога раз на 3 місяці, починаючи з того моменту, коли у нього з'явився перший зуб. Не варто нехтувати такими простими засобами профілактики як зубна щітка і паста.