Блювота при прорізуванні зубів

Блювота при прорізуванні зубів
Самим неспокійним періодом у житті дитини та її батьків вважається час, коли у малюка ріжуться зубки – з 4-6 місяців і до 15 років. Цей процес непередбачуваний: він може проходити непомітно, а може викликати больові відчуття у дитини і супроводжуватися різними проявами: температурою , плачем, проносом, нежиттю, підвищеним слиновиділенням, кашлем і навіть блювотою.
Так як поява блювоти при прорізуванні зубів у дітей є найменш типовою реакцією, то вона викликає найбільше хвилювання у батьків. Тому в цій статті розглянемо причини блювоти в період, коли ріжуться зуби.

Причини блювоти у дітей на зуби


Існує кілька можливих причин, чому у дитини може початися блювота тоді, коли у нього ріжуться зуби:

  • підвищене слиновиділення – так як діти просто не завжди встигають ковтати слину, вони починає накопичуватися в горлі, і малюки можуть вдавитися, що і викликає блювоту;

  • висока температура;

  • нестримний плач - прорізування зубів супроводжується болем, тому дитина стає неспокійним, дуже багато або постійно плаче і кричить, в результаті чого заковтує повітря. Якщо мала кількість повітря викликає зригування, то велика кількість повітря викликає блювоту;

  • годування всупереч бажанням самої дитини – таким способом організм відторгає їжу, яку не бажає є дитина;

  • інфекція – в такий період організм дитини ослаблений і тому легко захворює. І якщо блювота супроводжується проносом і високою температурою, то це реакція не на зуби, а - ротовірусна інфекція.


  • Батьки повинні обов'язково звертатися до педіатра в період, коли у дитини ріжуться зуби при появі блювоти, проносу, кашлю і температури більше 38°С. Адже лише фахівець може визначити: дитина захворіла або у нього просто прорізуються зубки.