Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Терміни прорізування молочних зубів

Терміни прорізування молочних зубів

1-02-2016, 15:47
2064
0
Терміни прорізування молочних зубів

Для багатьох дітей та їх батьків час, коли прорізаються перші зуби, часто буває досить складним. Тому багато батьки заздалегідь починають хвилюватися і готуватися до цього процесу, щоб, так би мовити, заздалегідь дізнатися обличчя свого ворога.
Отже, давайте ж розберемося в тому, як і коли повинні прорізатися молочні зуби у вашої дитини.

В якому віці прорізаються зуби?


У більшості дітей перші зуби починають прорізатися у віці шести місяців. Якщо у вашої дитини ніяк не проріжуться зуби, то відразу хвилюватися не варто, так як бувають і затримки на кілька місяців, а іноді діти народжуються вже з зубками. У цьому найчастіше немає нічого страшного, так як затримки можуть бути обумовлені виключно спадковістю, але якщо у вашої дитини є затримка з прорізуванням молочних зубів, то краще все ж звернутися до лікаря, так як іноді причиною цього може бути рахіт .


Терміни прорізування молочних зубів


А тепер більш докладно розглянемо терміни прорізування зубів у малюків. Ми розібралися з тим, коли прорізаються перші зуби, але які ж зуби прорізаються першими і якщо вже прорізався перший зуб, то коли чекати другий?

 • Першими прорізаються два передніх нижніх різця. Вік – 6-9 місяців.

 • Другими прорізаються два передніх верхніх різця. Вік – 7-10 місяців.

 • Третіми йдуть другі (бічні) верхні і нижні різці, які прорізаються майже одночасно, але першими будуть верхні. Вік – 9-12 місяців.

 • Слідом за ними йдуть перші верхні корінні зуби. Вік – 12-18 місяців.

 • З різницею в місяць їх наздоганяють перші нижні корінні зуби. Вік – 13-19 місяців.

 • Потім прорізаються верхні ікла. Вік – 16-20 місяців.

 • А за ними слідують і нижні ікла. Вік – 17-22 місяця.

 • Після них прорізаються другі нижні корінні зуби. Вік – 20-23 місяця.

 • І останніми закривають цей хіт-парад другі верхні корінні зуби. Вік – 24-26 місяців.


 • Більш докладно ви можете розглянути цей процес на таблиці термінів прорізування молочних зубів.
  Терміни прорізування молочних зубів

  Таким чином, можна відповісти на питання: коли вилазять останні молочні зуби? – до двох з половиною років дитина матиме двадцятьма зубами.

  Як довго прорізаються перші зуби?


  В принципі, з усіма термінами ми розібралися, але є й ще кілька хвилюючих батьків питань, на які необхідно дати відповідь.
  Всіх батьків, звичайно ж, цікавить, як довго будуть прорізатися зуби, особливо перші, які часто доставляють немало клопоту і безсонних ночей.
  Так скільки ж днів прорізається перший зуб? На це питання немає однозначної відповіді, так як у всіх цей процес відбувається по-різному. Іноді зубки вилазять швидко, буквально за два дні, і майже зовсім безболісно, а буває, що цей процес може затягнутися і на тиждень. Так що тут доводиться сподіватися лише на те, що вашій дитинці пощастить і у нього проріжуться зубки швидко і відносно безболісно.

  Як допомогти дитині, коли у нього прорізаються зуби?


  Насамперед, треба звернути увагу на те, що під час, коли у дитини починають прорізатися зуби, йому дуже потрібна увага і ласка. Звичайно ж, в цьому дитина потребує весь час, але в ці дні в особливості.
  Терміни прорізування молочних зубів

  Ви також можете допомогти дитині, акуратно масажуючи його ясна, щоб зняти біль. Звичайно ж, є і лікарські засоби, які можуть допомогти полегшити дитині біль – спеціальні гелі, якими змазують ясна. Але тут потрібно обов'язково звернути увагу на те, з якого віку їх можна застосовувати.
  А якщо у вашої дитини під час прорізування зубів піднялася температура, що буває досить часто, то в разі, якщо вона буде довго триматися, дайте дитині жарознижуючий засіб .

  Процес прорізування молочних зубів часто буває непростим для дитини і для батьків, але все ж, коли все йде добре, є в цьому процесі і величезна радість – дитина поступово починає робити кроки у доросле життя, в якій без зубів, на жаль, нікуди.
  Читайте також
  Терміни прорізування постійних зубів
  Терміни прорізування постійних зубів
  Рано чи пізно всі молочні зубки у дитини прорізуються і, нарешті, настає спокійний час без зубних проблем, проте ненадовго. Ще трохи часу, і
  Які зуби випадають у дітей?
  Які зуби випадають у дітей?
  Час швидкоплинний. Здавалося, тільки вчора були безсонні ночі і перші зубки вашого малюка. А тепер вже малюк підріс і на зміну молочним приходять
  Послідовність прорізування зубів у дітей
  Послідовність прорізування зубів у дітей
  У молодих батьків завжди виникає маса питань, що стосуються догляду за дитиною і його розвитком. Одним з них є, так званий "зубний" питання, а саме
  Коли починати чистити зуби дитині
  Коли починати чистити зуби дитині
  У малюків з'являються молочні зуби вже у віці 6-8 місяців. Спочатку вони починають прорізатися 2 нижніх різця, а потім 2 верхніх. До ...
  Прорізування зубів у дітей
  Прорізування зубів у дітей
  Прорізування зубів у малюка - це одне з найважливіших подій у житті його батьків. Як правило, батьки очікують виникнення перших зубів у дитини з
  Молочні зуби у дітей - у якому віці вони змінюються на корінні?
  Молочні зуби у дітей - у якому віці вони змінюються на корінні?
  У період підростання малюка у мами з'являються все нові і нові питання з приводу його здоров'я. Коли дитині виповнюється півроку, родичі чекають