Соплі при прорізуванні зубів

Соплі при прорізуванні зубів
Перші зубки у дітей такого віку близькі чекають з нетерпінням, виглядаючи на яснах крихти поява білих точок. І це неспроста – адже прорізування зуба пов'язують з певним етапом дорослішання малюка. Але, на жаль, досить часто така яскрава подія в житті батьків супроводжується неприємними проявами у крихти. Деякі немовлята стають дуже неспокійними і вгризаються в тверді предмети, що знаходяться поблизу. Інші малюки мучаться від високої температури, діареї або навіть блювання. Нерідко у немовлят спостерігається нежить при прорізуванні зубів, що змушує маму і тата переживати і хвилюватися. Адже багато хто підозрює прояв вірусу або застуди і починають лікувати дитину. Давайте розглянемо, чому виникають сопелькі у немовлят і що з цим робити.

Нежить на зуби у дитини: в чому причина?


Ситуація, коли прорізування зубів супроводжується появою сопель, знайома багатьом батькам. Часто батьки думають, що, швидше за все, у їх карапуза на фоні прорізування зубів знизився імунітет: дитина знову «підчепив» черговий вірус. І мама починає лікувати малюка противірусними препаратами.
Насправді, якщо у дитини ріжуться зуби, нежить з'являється не внаслідок вірусної атаки організму. Справа в тому, що слизової оболонки носа і ясен малюка є загальний механізм кровообігу. Коли при прорізуванні зуба в десні починається запальний процес, там посилюється циркуляція крові. Але поряд з цим відбувається активізація кровообігу слизової носа. В результаті цього залози слизової оболонки починають посилену роботу, що проявляється у виробленні невеликої кількості слизу – соплів. Як тільки зуб прорізується, такий фізіологічний нежить у дитини відразу ж припиниться без наслідків.
Щодо того, які соплі при прорізуванні зубів вважаються нормальними і не несуть шкоди, то звичайно їх характеризують як прозорі, водянисті і в невеликій кількості. Інший характер виділень з носа може говорити про захворювання. Наприклад, білясті або гнійні зелені соплі при прорізуванні зубів є симптомом приєднання бактеріальної інфекції. Точно також сильний нежить при прорізуванні зубів зазвичай свідчить про вірус або застуді.
У будь-якому випадку, якщо у малюка ріжуться зубки і течуть сопелькі, слід обов'язково показати дитину педіатру або ЛОРу для виключення хвороби. Лікар огляне горло і вуха хворого, послухає бронхи. Не пролеченная інфекція може викликати важкі наслідки у вигляді пневмонії, бронхіту, отиту.

Соплі на зуби - чим лікувати?


Якщо дільничний лікар впевниться у відсутності інфекції, лікувати нежить при прорізуванні зубів не потрібно. Але дитині знадобиться допомога, оскільки виділення з носа можуть утруднювати дихання, зокрема при ссанні грудей і під час сну.
По-перше, слід прочистити ніс дитини від слизу. Для цього підійдуть лікарські препарати з морською водою - аквамаріс , долфін, аквалор, марімер, салін . Зверніть увагу при покупці засоби, щоб його можна було
Соплі при прорізуванні зубів
використовувати дітям такого віку.
Якщо у дитини нежить при прорізуванні зубів, лікування може включати використання фізіологічного розчину. Його готують таким чином: 1 чайну ложку солі (звичайною або морської) розводять у 1 л кип'яченої води, набирають у піпетку і вприскують у ніздрі по черзі.
Після того, як ліки буде введено в носову порожнину немовляти, через 3-5 хвилин слід акуратно видалити слиз аспіратором.
Зазвичай соплі при прорізуванні зубів тривають не більше 3-5 днів і проходять самі. Якщо зуб у малюка з'явився, а виділення з носа не припинилися, обов'язково зверніться до лікаря.