Фторування молочних зубів

Фторування молочних зубів
Однією з поширених помилок батьків є несвоєчасне лікування молочних зубів. Дитячі зубки лікувати можна і потрібно і догляду вони потребують навіть більше, ніж дорослі.

Для чого необхідно фторування зубів у дітей?


Дана процедура дозволяє на тривалий термін забезпечити надійний захист від карієсу і інших неприємностей. При фторуванні молочних зубів на поверхні створюється спеціальний шар, який значно перевищує міцність зуба і не дає кальцію швидко вимиватися з зубних тканин.
Процедура фторування або сріблення молочних зубів показана дітям з чутливими зубами. Це дозволяє посилити природну захист емалі за рахунок фтору, кальцію і фосфору у складі спеціальної пасти.

Види фторування зубів у дітей


Існує два основних способи проведення даної процедури.

 • Перший спосіб називають простим. Спочатку лікар виготовляє з воску зліпок зубів пацієнта. Після цього в зліпок закладають препарат з фтором і надягають на зуби. Другий спосіб передбачає використання спеціального лаку. Другий варіант менш дієвий, так як фтористий кальцій не відкладається в глибоких шарах емалі, тому зчищається після кожного чищення зубів.

 • Другий спосіб передбачає глибоке фторування зубів у дітей. У цьому випадку фтор проникає глибоко в шари емалі і тримається там, роблячи зуб міцніше в десять разів. Глибоке фторування молочних зубів проводять у кілька етапів. Спочатку лікар спеціальним обладнанням очищає зуби і міжзубний простір і просушує їх теплим потоком повітря. Потім зуби обробляють молочком гідроокису міді і кальцію, обполіскують водою. При глибокому фторуванні молочних зубів концентрація іонів, створюваних кристалами фтористого кальцію, в п'ять разів перевищує концентрацію після простого фторування.


 • Результат фторування молочних зубів

  Фторування молочних зубів

  Після проведення даної процедури твердість емалі зуба збільшується в десять разів, тому ризик виникнення карієсу або чутливості зуба значно знижуються. Комплекс профілактичних заходів розрахований на півроку. Маленький пацієнт відвідує лікаря тільки один раз. В результаті маємо наступне:

 • якщо у дитини є пломба, то термін її служби значно триватиме;

 • знижується ймовірність виникнення вторинного карієсу;

 • стан слизової оболонки рота і ясен нормалізуються;

 • якщо у дитини була гіперчутливість зуба, то вона поступово проходить.