Компрес з Димексидом при кашлі дітям

Компрес з Димексидом при кашлі дітям
Діти нерідко хворіють застудами. Одним з їхніх супутників є кашель. Він приносить малюкам дискомфорт, тому так важливо допомогти хлопцям впоратися з проблемою. В аптеках представлені різні препарати. Одним з них є Димексид. Цей засіб використовують зовнішньо. Воно здатне проникати в шкіру і надавати протизапальну дію. Але спочатку слід з'ясувати особливості використання ліків.

Як робити компрес з Димексидом дитині?


Згідно інструкції засіб не можна застосовувати для дітей до 12 років. Але багато хто стверджує, що використовують ліки для молодших вікових груп, так як препарат має гарну ефективність. Тому, якщо мова йде про малюка, то потрібно дізнатися у лікаря, чи можна дитині робити компрес з Димексидом.
У будь-якому випадку слід пам'ятати про заходи безпеки при роботі з препаратом. Важливо запам'ятати деякі моменти:

  • якщо випадково проковтнути навіть малу дозу розчину, то можливі порушення роботи ШКТ, блювання;

  • засіб підсилює токсичну дію інших ліків;

  • при неправильному дозуванні можливі опіки;

  • є ймовірність алергії, тому треба спочатку провести пробу;

  • робити процедуру можна тільки при нормальній температурі тіла (до 37°С), так як використання засобу при підвищених значеннях посилить запалення.


  • Щоб уникнути небезпечних наслідків, потрібно точно знати, як розвести Димексид для компресу дитині. На 1 частину ліки знадобиться 3 частини води. Лікар може призначити інше співвідношення (1:4 або навіть 1:5), варто до нього прислухатися. Розчин повинен бути теплим. Марлю треба скласти в 5 шарів і, вмочивши в отриману рідину, покласти на груди хворого (уникати області серця). Зверху треба накрити серветкою, щоб запобігти розтікання розчину. Наступним шаром поліетилен. Все це треба зафіксувати, наприклад, бинтом. Також можна накрити вовняною хусткою або шарфом. Через 40 хв дитини треба витерти рушником. Процедуру слід проводити перед сном.
    До складу компресу з Димексидом при кашлі дітям можуть входити і інші препарати, наприклад, Еуфілін. Але такі нюанси повинен вказати лікар.