Йодна сітка дітям при кашлі

Йодна сітка дітям при кашлі
Використання йодовой сітки при кашлі для лікування дітей повинно проводитися дуже обережно. Вся справа в тому, що такий лікарський засіб, як йод, здатне викликати опіки шкірних покривів, особливо у немовлят. Давайте докладніше розглянемо цей спосіб лікування і детальніше зупинимося на тому, як правильно робити йодову сітку дитині від кашлю і як часто можна проводити подібну процедуру.
Яку дію на організм надає йод, застосовуваний таким способом?
Терапевтичний ефект йоду в такому разі забезпечується його бактерицидну дію. Проникаючи всередину дитячого організму, він розноситься по всьому тілу разом із кровотоком і сприяє ліквідації патогенних мікроорганізмів у вогнищі запалення (при кашлі - легені і бронхи).
Як робити йодову сітку дитині?
При простудних захворюваннях на ранніх стадіях, нерідко сітку наносили на ступні і литкові м'язи ніг.
При появі болю в горлі і дряпанні, сітку можна наносити на область шиї. При цьому варто обходити те місце, де розташована щитовидна залоза. Можна використовувати 25 і 5% розчини йоду. Вибір концентрації завжди проводиться в залежності від віку малюка. Так, для дітей до 5 років використовують більш слабкий розчин.
Перед першим використанням йоду в обов'язковому порядку необхідно провести тест: нанести невелику смужку в ліктьовому згині і поспостерігати за реакцією через 15-20 хвилин. Якщо почервоніння,
Йодна сітка дітям при кашлі
свербежу, печіння у дитини не наголошується, можна наносити сітку з йоду. При цьому достатньо 3-4 смужок. Відстань між ними повинна бути не менше 1 див.

Всім дітям можна робити йодову сітку і з якого віку?


Як і будь-якого лікарського засобу, йоду є свої обмеження по використанню. Так застосовувати його допустимо тільки у дітей після року. Грудним дітям намагаються не застосовувати цей засіб на увазі того, що воно може викликати опіки на чутливих шкірних покривах малюків. Тому на відповідь мам щодо того, чи можна однорічному дитині робити йодову сітку, лікарі відповідають позитивно.