Розтирання горілкою при температурі у дитини

Розтирання горілкою при температурі у дитини
Хвороби малюків доставляють батькам багато переживань. Також мами хвилюються, коли треба давати дитині медикаменти. Багато воліють замінювати їх народними засобами. Так, при спеці деякі застосовують різні обтирання, наприклад, з горілкою. Але подібні способи мають свої особливості, про які варто знати.

Можна розтирати дитину горілкою при температурі?


Варто з'ясувати, на чому заснована дія даного методу. Завдяки спиртовим підвищується тепловіддача випаровуванням. Це і призводить до зниження температури. Якщо це відбувається швидко, то є загроза виникнення спазму судин. При цьому припиниться тепловіддача і потовиділення, температура внутрішніх органів стане вище. Це веде до незворотних наслідків. Крім того, ніжна шкіра вбирає речовини, що потрапляють на неї. Тому є ризик отруєння спиртом.
Важко відповісти на питання, коли можна розтирати дитину горілкою при температурі. Фахівці не рекомендують цей спосіб. Але багато років люди користуються цим засобом, незважаючи на небезпеку, і відзначають його результативність.

Пропорції для розтирання горілкою при температурі у дитини


Якщо у мами немає жарознижуючих препаратів, а значення на градуснику досягло критичної позначки, то вона може вирішити скористатися цим способом.
Важливо знати, як розбавити горілку для розтирання дитини. Для розчину знадобиться вода. В неї додають горілку у співвідношенні 1:1. Далі малюка роздягають і починають процедуру. Для цього використовують серветки, які змочують в розчин.
Варто уточнити, як робити розтирання горілкою дитині. Спочатку обробляють руки, пахви, груди і живіт, ноги, спину. Не можна обтирати область серця, пах, особа. Не можна проводити процедуру для немовлят, і не бажано для хлопців-дошкільнят. Протипоказано обтирання, якщо у дітей холодні кінцівки або є шкірні поразки.
Подібні маніпуляції можна замінити наступними заходами:

  • обтирання звичайною водою, на лоб можна покласти компрес;

  • провітрювання кімнати;

  • зняти зайвий одяг;

  • давати більше пити.