Чи можна гуляти з дитиною при кашлі?

Чи можна гуляти з дитиною при кашлі?
Маленькі діти часто застуджуються і кашель у них - не рідкість. Іноді застуда проходить швидко, а буває і так, що хвороба затягується і покашливаниям не видно кінця. Стурбовані мами в такій ситуації задаються питанням – чи можна гуляти з дитиною при кашлі, особливо взимку.
На це питання однозначно відповісти не можна, так як все залежить від стадії захворювання малюка, наявності інших ускладнюючих факторів, а також погодних умов. З досвідом мама сама зрозуміє, варто гуляти з дитиною при кашлі, просто спостерігаючи за його станом.
Лікарські рекомендації на цей рахунок різні – деякі радять утриматися від прогулянок в будь-який час року до повного одужання і дотримувати постільний режим, а інші, навпаки, рекомендують дитині як можна активніше рухатися і вирушати на свіже повітря при першій можливості.
Вологий і сухий
Мам найбільше цікавить, чи можна гуляти дитині при вологому кашлі адже при сухому це робити навіть рекомендується. Насправді і той, і інший вид захворювання верхніх дихальних шляхів потребує інтенсивного зволоження слизової.
Тобто в організм повинно потрапляти якомога більше вологи в будь-якому вигляді – питво, супи, інгаляції , зволоження повітря у кімнаті, прогулянки. Це потрібно для того, щоб мокрота, яка засихає і викликає кашель, зволожувалася, набрякала і відкашлювались ефективно.
Якщо мама помітила, що під час прогулянки вологий кашель посилився – це хороший показник того, що незабаром організм очиститься від непотрібних продуктів життєдіяльності.
Під час літніх прогулянок рекомендується брати з собою воду, допаивая дитини незалежно від віку, адже у спеку відбувається інтенсивне випаровування вологи з організму, а кашляющему дитині це не потрібно, особливо з сухим кашлем.
Взимку і влітку
Коли у дитини немає температури, але за грудною кліткою чітко прослуховуються хрипи і булькаючі звуки, і у дитини при цьому сильний кашель, батьки не знають, чи можна гуляти в цей період.
Відповідь на тривожний питання дасть календар і вуличний термометр – якщо на дворі холодний поривчастий вітер, а стовпчик термометра опустився нижче -5°С, то така погода навряд чи піде на користь дитині.
Але це зовсім не означає, що гуляти взимку з кашлем не можна ніколи. При аналогічній температурі, але сонячній та безвітряній погоді короткочасні півгодинні прогулянки в спокійному темпі дуже навіть показані. Але мама повинна стежити, щоб дитина не бігав занадто активно і від цього не спітнів.
Залишковий кашель, який може тривати ще кілька тижнів після перенесеного захворювання, - не причина відмовлятися від прогулянок. Навпаки, холодне повітря позитивно впливає на слизову оболонку горла і носа, надаючи закаливающее вплив, але знову ж таки, мова йде лише про гарну погоду. А от відмовитися від великого скупчення дітей на майданчиках просто необхідно – зайві мікроби зараз ні до чого ослабленому хворобою організму.
Медики старої закалки рекомендують годувати дитину взимку максимальною кількістю жирів, які оберігають дихальну систему від негативного впливу холоду. Безпосередньо перед виходом на вулицю в мороз радять з'їсти чайну ложечку вершкового масла.
У літній період гуляти з дитиною при кашлі можна, якщо у малюка немає високої температури. Якщо ж вона підвищена незначно, трохи вище 37°С, то слід обмежити рухову активність дитини і здійснювати звичайну пішу прогулянку.
Під час руху бронхолегенева система вентилюється набагато краще, ніж це відбувається тоді,
Чи можна гуляти з дитиною при кашлі?
коли дитину тримають на постільному режимі. Він може бути виправданий лише в разі, якщо температура дуже висока.
Що стосується міжсезоння – весни і осені, то рекомендації швидше більше ставитися до зими – якщо погода хороша, то можна гуляти, а якщо дощова, з пронизливим вітром, то краще дочекатися її поліпшення, замінивши прогулянки інтенсивним провітрюванням кімнати.
Дуже важливо, щоб під час прогулянки кашляющий малюк не був одягнений в сто одежинок, а міг вільно рухатися і не перегрівався, адже таке порушення терморегуляції набагато шкідливіші для здоров'я, ніж помірна прохолода.