Чи можна купати дитину при нежиті?

Чи можна купати дитину при нежиті?
Маленькі діти нерідко переносять різні простудні захворювання, що супроводжуються нежитем, кашлем, температурою та іншими неприємними симптомами. В період лікування і одужання малюка після таких недуг на його спосіб життя накладаються певні обмеження.
Зокрема, багато молоді батьки цікавляться, чи можна купати дитину, в тому числі грудного, при нежиті, або ж риніт в даному випадку є протипоказанням до проведення водних процедур? У даній статті спробуємо розібратися в цьому питанні.
Чи можна купати малюка під час нежиті?
Незважаючи на те, що багато мам і тата відмовляються від водних процедур під час хвороби дитини, насправді застуда не є протипоказанням для купання. Навпаки, в деяких випадках вода може виявитися корисною для немовляти і прискорити його одужання. Щоб купання при нежиті не завдало шкоди дитині, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

 • у приміщенні для купання малюка не повинно бути протягу;

 • у дитини не повинна бути підвищена температура тіла;

 • температура води у ванні повинна бути вище звичної на 1-2 градуси;

 • після купання малюка слід негайно надіти теплу бавовняну піжаму і шкарпетки, після чого відразу ж покласти в ліжко під ковдру;

 • купатися можна не раніше, ніж через годину після прийому їжі;

 • голову дитини краще не мити і навіть не мочити без особливої необхідності.


 • Крім того, для досягнення максимальної користі від водних процедур необхідно додати у ванну морську сіль з урахуванням співвідношення 500 грам на дитячу ванночку. Безпосередньо перед початком купання у воду можна влити гарячий відвар лікарських рослин, таких, як череда, календула або аптечна ромашка.
  Чи можна купати дитину при нежиті?
  Якщо ви сумніваєтеся, чи можна купати дитину з нежиттю, особливого місячного віку або трохи старше, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем, адже в деяких випадках водні процедури дійсно можуть ускладнити перебіг недуги. У той же час, повністю відмовлятися від купання на весь період хвороби також неправильно.
  Під час простудних захворювань малюк дуже багато і часто потіє, що, в свою чергу, сприяє виходу хвороботворних мікроорганізмів і шкідливих речовин з крихітного організму. Щоб звільнити забиті пори і дозволити шкірі немовляти нормально дихати, купатися під час нежиті потрібно обов'язково, однак, робити це потрібно правильно.