Інгаляції, при вологому кашлі небулайзером дітям

Інгаляції, при вологому кашлі небулайзером дітям
Одними з найбільш ефективних процедур, що проводяться для позбавлення від кашлю у дітей, по праву вважаються інгаляції небулайзером. Це пристосування сьогодні обов'язково повинно бути в кожному будинку, де є маленька дитина, оскільки з його допомогою можна максимально швидко досягти бажаного ефекту і навіть запобігти розвитку захворювання.
В залежності від того, який кашель спостерігається у малюка – сухий або вологий – інгаляції необхідно проводити з різними інгредієнтами. У даній статті ви дізнаєтеся, які інгаляції можна робити дитині при вологому кашлі, щоб посилити відходження мокротиння і в цілому полегшити стан дитини.

Які інгаляції небулайзером допомагають при вологому кашлі у дітей?


Найбільш часто при вологому кашлі у дитини використовують інгаляції з лікувальними розчинами, які можна приготувати з допомогою наведених рецептів:

  • Найпростіший і безпечний спосіб – взяти 3-4 мл мінеральної води, наприклад, Боржомі або Нарзану, злегка дегазувати її і заповнити нею резервуар небулайзера. Дихати таким засобом необхідно від 2 до 4 разів на добу.

  • 1 таблетку Мукалтину залити 80 мл фізрозчину і повністю розчинити. Використовувати 3-4 мл приготовленого ліки через кожні 3-4 години.

  • Пертусин для поліпшення відхаркування у хлопчиків і дівчаток до 12 років розводять фізіологічним розчином з урахуванням співвідношення 1:2 а для підлітків старше 12 років – 1:1. Використовувати такий засіб необхідно по 3-4 мл вранці, вдень і ввечері.

  • Добре допомагають і такі сиропи, як Лазолван або Амбробене. Перед застосуванням їх необхідно розводити фізіологічним розчином в однакових пропорціях. Використовувати отриману рідину краще всього наступним чином: для лікування кашлю у малюків до 2 років, 1 мл приготованого кошти 1-2 рази на день, від 2 до 6 років – 2 мл розчину з тією ж частотою прийому, у дітей старше 6 років – 2-3 мл рідини вранці і ввечері. Таке лікування слід продовжувати протягом 5 днів.


  • Інгаляції небулайзером дуже добре допомагають від кашлю, проте, якщо протягом декількох днів стан малюка не поліпшується, а неприємні симптоми не зникають, необхідно проконсультуватися з лікарем.