Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Ротавірусна інфекція - ознаки у дітей

Ротавірусна інфекція - ознаки у дітей

1-02-2016, 16:51
942
0
Ротавірусна інфекція - ознаки у дітей
Ознаки такого типу порушення, як ротавірусна інфекція у дітей можуть носити прихований характер. Своєчасне лікування захворювання ускладнюється тим фактом, що діагностика захворювання у малюків нерідко утруднена, оскільки вони далеко не завжди можуть чітко і ясно пояснити, що їх турбує і де болить. Давайте розглянемо дане захворювання детальніше, і спробуємо виділити симптоми, що свідчать про розвиток ротавірусної інфекції у дітей.
Як починається ротавірусного захворювання?
Варто відзначити, що перші симптоми даного захворювання дуже схожі з багатьма порушеннями. Так, на самому початку хвороби спостерігається здуття живота, нудота і блювота. За даними ознаками в більшості випадків мами припускають, що у їхнього малюка просте харчове отруєння. Однак після закінчення часу симптоматика починає наростати.
У більшості випадків захворювання починається гостро і стрімко. Варто зазначити, що симптоми хвороби можуть спостерігатися на протязі 7-10 днів, що змушує лікарів провести більш ретельну діагностику.

Які ознаки свідчать про наявність ротавірусу в організмі у дітей?


Як вже було сказано вище, подібного роду хвороба батьки дуже легко переплутати з іншим захворюванням. Щоб цього не відбувалося, розглянемо детально механізм розвитку недуги.
До ознаками ротавірусної інфекції у дітей можна віднести поява блювоти на фоні підвищеної температури тіла. Дитина стає млявою, відмовляється від прийому їжі. В перервах між годуваннями може спостерігатися блювання з прожилками слизу.
Дане захворювання ніколи не обходиться без хворобливих відчуттів в області нижньої частини живота. Разом з тим відзначається бурління в шлунку, що обумовлено підвищеним газоутворенням.
На тлі описаних вище порушень травлення, невід'ємною ознакою ротавірусної інфекції у дітей є діарея. Випорожнення можуть мати колір від жовтого до білясто-білого і практично завжди з дуже різким запахом. В окремих випадках може спостерігатися поява домішок слизу. Варто зазначити, що в більшості діарея розвивається вже в період розпалу захворювання, тобто приблизно на 3-4 день з моменту появи перших симптомів.
У важких випадках захворювання та при тривалому його перебігу, настає зневоднення організму. У таких ситуаціях необхідно проведення заходів по відновленню водного балансу в організмі малюка.
Окремо необхідно сказати про симптоми ротавірусної інфекції у немовлят (до 1 року). У таких малюків найбільш явною ознакою захворювання є рясна, іноді практично неприборкана блювота. Вся їжа, яка пропонується немовляті (грудне молоко або штучна суміш), через нетривалий час виводиться назовні. Що стосується проносу, то він у маленьких дітей при подібного роду захворювання, практично не відзначається.
Ротавірусна інфекція - ознаки у дітей
Що робити мамі при появі симптомів ротавірусної інфекції?

Як видно з написаного вище, симптоматика захворювання дуже схожа прояви таких порушень, як харчове отруєння, холера або сальмонельоз. Тому самостійно мамі визначити його навряд чи вдасться.
Тому дуже важливо, практично відразу після появи перших ознак захворювання (підвищення температури, млявість, апатія, порушення апетиту, блювання, діарея), викликати додому лікаря-педіатра. Для точного визначення збудника, як правило, дитині призначають лабораторні дослідження включають загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, копрологічне дослідження випорожнень.
Читайте також
Симптоми ротавірусної інфекції у дітей
Симптоми ротавірусної інфекції у дітей
Ротавірус - досить серйозне інфекційне захворювання, яке легко передається повітряно-крапельним шляхом, розвивається швидкими темпами і надзвичайно
Чим годувати дитину при ротавірусної інфекції?
Чим годувати дитину при ротавірусної інфекції?
Ротавірусна інфекція - надзвичайно небезпечний стан для організму дитини. І тут важливо беззаперечно виконувати призначення лікаря, в першу чергу,
Ротавірусна інфекція у дітей - симптоми
Ротавірусна інфекція у дітей - симптоми
Ротавірусна інфекція або кишковий грип - серйозне випробування для організму дитини. Тому всі батьки повинні знати його симптоми для надання
Профілактика ротавірусної інфекції у дітей
Профілактика ротавірусної інфекції у дітей
Ротавірусний гастроентерит широко поширений серед кишкових інфекцій. Особливо небезпечне зараження дітей до 2 років. При захворюванні стрімко
Ротавірусна інфекція у дітей
Ротавірусна інфекція у дітей
Ротавірусна інфекція - гостра кишкова інфекція, яка викликається ротавирусами. Особливо часто ротавірусної інфекцією хворіють немовлята.
Блювання і пронос у дитини
Блювання і пронос у дитини
Частою причиною хвилювань для батьків є їхні діти. Страхи і радості, різні проблеми і хвороби, все це батьківські турботи. Найчастіше дитячі хвороби