Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Масаж при кашлі у дитини

Масаж при кашлі у дитини

1-02-2016, 16:51
1930
0
Масаж при кашлі у дитини
Лікування кашлю у дітей повинно включати в себе не тільки прийом необхідних медикаментів, але і різні допоміжні процедури, в тому числі, спеціальний масаж. Правильно підібрані руху сприяє відходженню мокротиння, більш швидкому відкашлюванню і якнайшвидшого оздоровлення дитячого організму.
У даній статті ми розповімо вам, як потрібно робити масаж дитині при кашлі, і завжди можна вдаватися до цієї процедури.

Основні види масажу для відходження мокротиння при кашлі у дитини


В залежності від наявних симптомів і загального стану здоров'я дитини, лікар може призначити йому різні види масажу. Розрізняють наступні різновиди даної процедури:

 • Вібраційний масаж при кашлі призначають дітям з самого раннього віку для поліпшення відходження мокроти і прискорення процесу відкашлювання. Техніка його виконання полягає в наступному: одну долоню необхідно переміщати по спинці дитини, а інший долонею ритмічно постукувати по ній, при цьому, не торкаючись хребта малюка.

 • При кашлі у дітей неймовірно ефективний точковий масаж, сенс якого полягає в натисканні на певні точки, розташовані на шиї, потилиці, кистях рук і гомілках, за вухами і в області лопаток. Проведення подібної процедури краще довірити фахівцеві, оскільки точне розташування потрібних точок відомо тільки досвідченому лікарю. Якщо ж виконувати точковий масаж неправильно, можна нашкодити здоров'ю малюка і погіршити ситуацію.

 • Також від кашлю дитині можуть призначити дренажний масаж. Для його виконання укладіть малюка на живіт, щоб його голова опинилася нижче його ніг. Спочатку легкими масажними рухами пройдіть по міжреберних проміжків знизу вгору, а потім постукайте по цих областях тіла ребром долоні. Після цього потрібно досить сильно стиснути діафрагму дитини з боків біля її основи. Виконавши один сеанс подібних рухів, малюка слід посадити і злегка натиснути йому чайною ложкою на корінь язика, щоб спровокувати кашльовий рефлекс. При необхідності масаж повторюють знову.

 • Як доповнення до дренажу при кашлі у дитини рекомендують робити масаж грудної клітки. Для цього дитину слід укласти на спину і зігнути йому ноги в колінах. Знизу вгору погладжуйте і розтирайте груди малюка, а під час видиху злегка натискайте на неї долонею. Повторити подібні рухи необхідно не менше 15 разів.
  Масаж при кашлі у дитини
  Потім злегка помасажуйте грудну клітку від бічних областей до центру, добре розітріть міжреберні м'язи і дозвольте дитині відпочити.

 • У рідкісних випадках для лікування кашлю у дитини також може застосовуватися баночний і медовий масаж.


 • Не варто забувати, що для виконання будь-яких масажних рухів існують певні протипоказання, такі як наявність ускладнень основного захворювання і підвищена температура тіла. Найкраще масаж проводити рано вранці, за годину до сніданку, або приблизно за годину до сну. Перед процедурою дитина може прийняти теплу ванну, щоб розігріти шкіру.
  Читайте також
  Масаж дитині - 1 місяць
  Масаж дитині - 1 місяць
  Мамині дотику, найніжніші в світі, можуть показати дитині не тільки любов, але і принести багато користі. Зокрема, щоденний масаж місячній дитині
  Масаж при бронхіті у дітей
  Масаж при бронхіті у дітей
  Органи дихання у маленьких дітей, як правило, ще не дуже міцні, тому будь-яка інфекція, яка в них потрапляє, може викликати серйозні захворювання. До
  Масаж для місячної дитини
  Масаж для місячної дитини
  Будь-який вид масажу (профілактичний, лікувально-профілактичний, лікувальний) слід робити після досягнення дитиною місячного віку. Раніше починати
  Як правильно робити дренажний масаж дитині?
  Як правильно робити дренажний масаж дитині?
  Про користь масажу сьогодні знають всі. Однак слід пам'ятати, що існують різні його види. Наприклад, у разі застуди або бронхіту у якості допоміжного
  Долучаємо дитину до гімнастики
  Долучаємо дитину до гімнастики
  Автор: Мамуля Починаючи з п'ятого місяця , ускладнюється масаж і гімнастичний комплекс! Гімнастика для малюків 1.
  Долучаємо дитину до гімнастики - гімнастика для малюка | Здоров'я малюка
  Долучаємо дитину до гімнастики - гімнастика для малюка | Здоров'я малюка
  Починаючи з п'ятого місяця , ускладнюється масаж і гімнастичний комплекс! Гімнастика для малюків 1. Укладіть малюка на спину і