Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Ацикловір при вітряній віспі у дітей

1-02-2016, 17:22
747
0
Ацикловір при вітряній віспі у дітей
Нерідко у дітей раннього віку при вітряній віспі призначається Ацикловір. Цей препарат відноситься до противірусних ліків і належить до групи ациклічних нуклеозидів. Давайте розглянемо препарат детальніше розповімо про особливості його застосування при такому захворюванні.

Коли може призначатися Ацикловір для лікування вітрянки у маленьких дітей?


Застосування Ацикловіру при виникненні вітрянки у дітей можливо лише в тих ситуаціях, коли захворювання протікає у важкій формі. Так, досить часто дане ліки призначається в тих ситуаціях, коли дитина з'являється на світ з вродженою формою вітрянки. Як правило, у дітей до року подібне захворювання протікає важко, тому без використання противірусних засобів не обійтися.

Як правильно приймати Ацикловір при процесі лікування вітрянки у дітей?


Для початку необхідно сказати, що незалежно від віку дитини, всі призначення препарату повинен проводити виключно лікар.
Як правило, у важкій формі захворювання лікування проводиться в умовах стаціонару. В таких випадках препарат призначається таким чином: до 24 місяців - по 1 таблетці (200 мг) 2-3 рази в день, дітям після 2 років - по 2 таблетки до 3-5 разів на день. Дозування Ацикловіру при спостерігається вітряну віспу у дітей завжди підбирається індивідуально і обов'язково відповідає стадії захворювання, його вираженості. Тривалість курсу противірусної терапії в середньому становить 5-10 днів.
Також при лікуванні вітрянки у дітей може використовувати і мазь Ацикловір. У таких випадках використовують 5% лінімент, який наносять в місці ураження шкірних покривів висипаннями. Проводять цю процедуру не менше 4-5 разів на день. Вона не тільки допомагає зменшити свербіж, але і знижує кількість висипань, що спостерігається вже на 2-3 день застосування препарату.
Які основні протипоказання до застосування Ацикловіру?
Необхідно ще раз сказати, що для того щоб визначити, чи потрібно давати Ацикловір при вітряній віспі дитині, необхідно звернутися до лікаря. Це дозволить уникнути негативних наслідків.
Коли препарат призначений лікарем, мама повинна перші дні дуже уважно спостерігати за реакцією організму малюка на ліки. Коли розвивається алергія і спостерігається погіршення стану, препарат відміняють. Подібне може спостерігатися при індивідуальній непереносимості препарату Ацикловір.
Також з обережністю ліки призначають при наявності порушень у роботі видільної системи, стан зневоднення і неврологічних порушеннях.
Які побічні ефекти можливі при використанні препарату?
При лікуванні вітрянки у дітей таблетками Ацикловір, побічні дії спостерігаються рідко. Серед таких можна назвати:

 • з боку центральної нервової системи дитини – головний біль, слабкість, запаморочення, зниження уваги;

 • з боку органів травлення - нудота, блювання, діарея, слабко виражені болі в животі;

 • Ацикловір при вітряній віспі у дітей
  порушення в крові - зниження кількості еритроцитів і лейкоцитів.


 • При використанні препарату у вигляді мазі, можливі такого роду місцеві реакції, як лущення шкіри, подразнення.
  У тих випадках, коли препарат вводять внутрішньовенно, можуть розвиватися гостра ниркова недостатність, енцефалопатія (проявляється в сплутаності свідомості, тремтіння (тремор) усього тіла, судоми).
  Таким чином, як видно з цієї статті, препарат має досить різноманітні побічні дії, виникнення яких можливе при недотриманні рекомендацій та призначень лікаря. Тому не варто застосовувати ліки самостійно, без консультації з лікарем.
  Читайте також
  Чи можна дітям робити інгаляції при температурі?
  Чи можна дітям робити інгаляції при температурі?
  Багато хто знають, що робити інгаляції при температурі заборонено. Тому батьки задаються безліччю питань: про якому саме вигляді інгаляцій йде мова,
  Елькар для новонароджених
  Елькар для новонароджених
  На жаль, навіть у новонароджених діток в наш час можуть спостерігатися проблеми зі здоров'ям. Нерідко лікарі діагностують у малюків ...
  Гліцин для новонароджених
  Гліцин для новонароджених
  Зараз багато говорять про те, як корисний препарат Гліцин для новонароджених. Проте не кожна молода мама ризикне дати своєму малюкові те чи інше
  Еспумізан для новонароджених
  Еспумізан для новонароджених
  Що може бути гірше для батьків, ніж засмучений новонароджений малюк, якого не виходить заспокоїти ні іграшками-брязкальцями, ні носінням ...
  Цинаризин для новонароджених
  Цинаризин для новонароджених
  Здавалося б, у новонароджених немає інших турбот - тільки їсти, спати і набиратися сил. Але іноді навіть у таких малюків бувають проблеми зі
  Фенобарбітал для новонароджених
  Фенобарбітал для новонароджених
  Фенобарбітал - препарат, що володіє дещо сумнівною репутацією. Багато хто знає його виключно як протиепілептичний засіб. Тому застосування препарату