Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Чи можна дітям робити інгаляції при температурі?

Чи можна дітям робити інгаляції при температурі?

1-02-2016, 17:22
2642
0
Чи можна дітям робити інгаляції при температурі?
Як відомо, таке явище як підйом температури тіла, є невід'ємною частиною будь-якого простудного, інфекційного або запального захворювання. Подібним практично завжди супроводжуються запальні процеси в дихальній системі, основним із симптомів яких є кашель, порушення дихання, задишка. При таких порушеннях єдиним засобом порятунку є інгаляції. Але як бути, якщо у малюка температура, чи можна робити при цьому інгаляції дітям? Давайте спробуємо відповісти на дане питання та розібратись у ситуації.
Яким способом можуть проводитися інгаляції?
Для початку необхідно зазначити, що подібного роду процедура може проводитися двома способами: парова і за допомогою спеціального апарата - інгалятора або небулайзера.
У першому випадку вдихають пари лікарського розчину, який має високу температуру. Пар впливає на судини слизової оболонки розширює дію і сприяє безпосередньому введення компонентів препарату у кров.
Другий спосіб передбачає введення препарату в дихальні шляхи за допомогою спеціального апарата - інгалятора. Він як би розпорошує ліки і сприяє проникненню його компонентів глибоко в ротоглотку.

Чи можна дітям робити інгаляції при температурі?


Такого роду процедури допустимі до проведення лише другим способом, тобто з використанням спеціального апарату. Вся справа в тому, що вдихання гарячих парів при класичних інгаляціях, буде сприяти ще більшому піднесенню температури тіла у дитини. Тому парові інгаляції при температурі у дітей більше 375 градусів проводитися не можуть.
У подібних ситуаціях, при підйомі температури у дитини, інгаляція проводиться небулайзером. Даний метод виключає вдихання гарячого пара. При цьому ефект від введення лікарських засобів таким способом не менше, оскільки препарат потрапляє у кровотік у вигляді дрібнодисперсного розчину. Це сприяє швидкому засвоєнню компонентів і потрапляння їх через слизову оболонку в кров.
Які препарати можуть застосовуватися для інгаляційного лікування?
Розповівши про те, при якій температурі можна робити інгаляцію дитині і яким способом ця процедура проводиться, хотілося б назвати найбільш часто вживані для інгаляцій препарати.
Так, найбільш доступним і поширеним є звичайний сольовий розчин. Як його може використовуватися і всім відомий розчин натрію хлориду. Нерідко, для того щоб посилити відхаркувальний ефект при ураженні бронхів, в нього додають лужну мінеральну воду, приміром Боржомі.
Також за допомогою інгалятора або небулайзера можуть вводитися та антибактеріальні препарати. При цьому мама повинна строго дотримуватися дозування та кратність введення препарату, які їй вкаже лікар.
Даний спосіб введення ліків є незамінним при такому порушенні, як бронхоспазм. У таких випадках дихання дитини різко погіршується, розвиваються напади задухи.

Чи завжди можна використовувати інгаляції з допомогою небулайзера?


Якщо ж говорити про те, при якій температурі можна робити інгаляцію дитині,
Чи можна дітям робити інгаляції при температурі?
навіть з допомогою небулайзера, то, як правило, це 38 градусів. Однак у разі настання бронхоспазму, дану маніпуляцію проводять, враховуючи що її ефект буде вище ймовірності розвитку будь-якої побічної дії.
Також варто відзначити, що при наявності відповідної реакції у вигляді алергії, погіршення самопочуття, інгаляції повторно не проводять.
Таким чином, можна сказати, що проведення інгаляцій при температурі у дітей має бути обов'язково узгоджене з лікарем, який враховуючи тип захворювання, його стадії і вираженість симптомів, дасть мамі рекомендації по лікуванню.
Читайте також
Небулайзер при нежиті у дітей
Небулайзер при нежиті у дітей
Щоб нежить не переріс у повноцінну застуду, варто вжити негайних заходів. Чудовим засобом у лікуванні настирливого симптому виступають інгаляції з
Інгаляція в домашніх умовах
Інгаляція в домашніх умовах
При лікуванні нежиті та застуди незамінним допоміжним засобом є інгаляція. У продажу легко зустріти різноманітні прилади для її проведення будинку, а
Інгаляції з мінеральною водою дітям
Інгаляції з мінеральною водою дітям
Одними з ефективних допоміжних засобів для лікування кашлю та нежитю у дітей є інгаляції з мінеральною водою, які допомагають розрідженню мокротиння
Інгаляції з фізіологічним розчином для дітей
Інгаляції з фізіологічним розчином для дітей
Інгаляції з фізіологічним розчином давно випробуваний ефективний спосіб боротьби із захворюваннями дихальних шляхів у дітей. У нашій статті ми
Інгаляції при нежиті у дітей
Інгаляції при нежиті у дітей
Інгаляції - перевірений і ефективний метод лікування респіраторних захворювань, який дозволяє доставляти ліки з крапельками вдихуваного пара до
Інгаляції з беродуалом дітям
Інгаляції з беродуалом дітям
Беродуал - препарат використовується для лікування захворювань бронхів, зокрема бронхіальної астми. Принцип його дії заснований на розслабленні