Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Чим лікувати бронхіт у дитини?

Чим лікувати бронхіт у дитини?

1-02-2016, 17:22
924
0
Чим лікувати бронхіт у дитини?
Захворювання верхніх дихальних шляхів у дітей – явище дуже поширене. Причин цьому багато – від слабкого імунітету і промоклих ніжок, до алергічних захворювань і незадовільних умов проживання. Так чи інакше, боротися з цією хворобою потрібно вже з перших днів, щоб не викликати ускладнень.
Чим можна лікувати бронхіт у маленьких дітей?
Для старших діток завжди спектр застосовуваних препаратів ширше, ніж для малюків. І якщо трапився бронхіт у однорічної дитини, не завжди зрозуміло, чому його можна лікувати.
При даному захворюванні, як правило, використовуються всі ті ж ліки, що і для лікування більш дорослих дітей, але в меншому дозуванні. Це всім знайомі Лазолван, Амброксол, Бронхолитин, а також інгаляції з Беродуалом, Вентоліном і фізрозчином.
Крім лікарських засобів, які мають основний вплив на захворювання, нітрохи не менше значення слід надавати способу життя малюка. Свіже вологе повітря, що досягається шляхом регулярних провітрювань і зволоження, має бути обов'язковою умовою для одужання.
Чим лікувати гострий бронхіт у дітей?
Найчастіше дитина захворює гострою формою бронхіту, що супроводжується підвищенням температури, задишкою, утрудненим диханням і сильним кашлем. На перших порах дихання жорстке і завдання батьків зробити так, щоб малюк почав відкашлюватися.
Для зволоження сухого кашлю призначають різноманітні сиропи, які містять діючу речовину амброксол – Лазолван, Амбробене і т. д. крім цього дитині потрібно багато теплого пиття, а також бажані зволожуючі інгаляції за допомогою небулайзера, заправленого мінеральною водою.
Від температури діткам призначають Панадол, Парацетамол, Нурофен, Ібупрофен в суспензії або ж свічках. Ці препарати слід давати тоді, коли градусник наблизиться до позначки в 385°с. Якщо висока температура спадає, то немає необхідності тримати малюка в ліжку. Захворювання триває в середньому 2-3 тижні. Як тільки мине гостра фаза, дитині рекомендуються короткі прогулянки на свіжому повітрі.
Не всі батьки знають, чим лікувати хронічний бронхіт у дитини, коли захворювання повторюється знову і знову. Препарати, які призначалися раніше, стають малоефективними. В цьому випадку слід оберігати малюка від застуд і створити в будинку сприятливі умови життя: зволожене повітря, відсутність пилу і алергенів, а також привчати його до зарядки і прохолодному повітрю в приміщенні.
Чим лікувати вірусний бронхіт у дітей?
Природа бронхітів спочатку завжди вірусного походження. І тільки якщо лікування не проводилося або було вибрано невірно, по закінченню 5 днів можна говорити про ускладнення у вигляді вторинної бактеріальної інфекції. Її лікують за допомогою антибіотиків після попередньо проведених аналізів крові.
Для лікування ж вірусного бронхіту, крім засобів від кашлю, потрібні противірусні препарати, такі як Віферон, Інтерферон, Назоферон. Але їх застосування доцільно лише в перші дві доби від початку захворювання. Чим раніше почати їх приймати, тим вони ефективніше.
Чим лікувати обструктивний бронхіт у дітей?
У часто хворіючих дітей може трапитися обструкція – непрохідність бронхів, коли слиз не може виходити назовні. Це супроводжується роздуванням грудної клітини, булькаючим диханням і нерідко температурою.
Чим лікувати бронхіт у дитини?
Щоб допомогти дитині впоратися з цим станом, крім відхаркувальних засобів (Бронхолитин) використовують інгаляції з препаратами на основі гормонів, які розширюють просвіт бронхів. Це Сальбутамол, Вентолин, Беродуал, і їм подібні. Крім цього необхідно регулярно зволожувати дихальні шляхи за допомогою небулайзера з Боржомі.
Чим лікувати алергічний бронхіт у дітей?
Алергія викликає набряк бронхів і ситуація часто нагадує обструкцію. Тому для лікування застосовуються аналогічні препарати, і крім цього до них додають антигістамінні засоби, які знімають набряк слизової бронхів і гортані.
Читайте також
Як лікувати бронхіт у дитини?
Як лікувати бронхіт у дитини?
Бронхіт у більшості випадків є ускладненням захворювань дихальних шляхів, коли харкотиння опускається вниз, в бронхи. Тоді батькам необхідно негайно
Як лікувати кашель у дітей в домашніх умовах?
Як лікувати кашель у дітей в домашніх умовах?
Кашель може бути сухим і вологим, мати різну природу виникнення, а тому і підходи до його лікування кардинально різняться. Займатися самолікуванням,
Обструктивний бронхіт у немовляти
Обструктивний бронхіт у немовляти
Обструктивний бронхіт - важке захворювання, яке протікає з ядухою. Особливо важко воно проходить у грудних дітей, і лікувати його слід в умовах
Бронхіт у дитини - 2 роки
Бронхіт у дитини - 2 роки
Бронхіт - не рідкість серед малюків, тому кожна мама повинна знати ознаки захворювання для своєчасного початку лікування. Як самостійно визначити
Обструктивний бронхіт у дітей - лікування
Обструктивний бронхіт у дітей - лікування
Обструктивний бронхіт - досить часте захворювання у дітей, при якому порушується дихання в бронхах. Лікування його - комплексне і включає в себе
Як лікувати кашель у немовляти?
Як лікувати кашель у немовляти?
Виникнувша як завжди недоречно застуда, часто супроводжується кашлем. А якщо хворий не дорослий, а дитина? Батьки, які мають досвід у вихованні