Температура 39 у дитини – що робити?

Температура 39 у дитини – що робити?
Всі батьки дуже переживають, коли у дитини піднімається температура до 39°С–395°С і часто не знають що робити в такій ситуації – терміново дзвонити в швидку або чекати зниження, використовуючи народні методи.
Постараємося розвіяти сумніви на рахунок того, що ж робити в такій ситуації, але все одно, вирішальним голосом тут має стати слово дільничного лікаря, який спостерігає даного малюка і знає все про його здоров'я.
Що робити при високій температурі?
Найчастіше температура у дитини не піднімається одноразово – вона тримається близько 3-5 днів або навіть довше. Це говорить про те, що організм зіткнувся з інфекцією і всіма силами намагається боротися з ворогом. При тривалому захворюванні потрібно здати аналіз на виявлення бактерій, і тоді буде потрібно давати дитині антибіотики.
Батькам буває важко зрозуміти, що якщо дитина почувається задовільно навіть при такій високій температурі, її не варто відразу збивати. Адже її поява – це самостійна спроба організму справитися з недугою. Йому потрібно дати шанс навчитися робити це самому і тоді дитині в майбутньому не буде потрібно довгострокове лікування. Адже він сам буде справлятися з хворобою і уникне ускладнень.
Тому, коли у дитини температура 385–396°С навіть кілька днів, не потрібно її лікувати». Давати ліки необхідно від кашлю, закопувати носик, але знижувати температуру тільки тоді, коли дитині дійсно погано і перед нічним сном.
Щоб допомогти організму малюка впоратися з недугою, необхідно рясне тепле питво і чим його більше, тим краще. По-перше, таким чином, токсини (продукти розпаду шкідливих сполук) швидше евакуюються з організму, і знизиться інтоксикація. По-друге, заповнення рідини вкрай необхідно для боротьби із зневодненням.
В якості пиття підійде будь-який натуральний чайок з температурою не вище, ніж температура тіла. Це може бути слабкий чорний або зелений чай, але все ж краще, якщо дитина буде пити ромашковий, липовий, смородиновий та інші напої, які окрім насичення клітин вологою, мають у своєму складі вітаміни і речовини, здатні знижувати температуру.
Крім пиття рекомендується купання в теплій ванні, але вода повинна бути теплою, а не гарячою. Такий метод природно і м'яко дозволить ненадовго знизити температуру на кілька градусів, як, втім, і розтирання оцтом або спиртом, які роблять дітям старше 6 років.
Якщо ж температура 395°С тримається у дитини без симптомів третій день, то швидше за все вони незабаром з'являться і переживати не варто, адже кашель і нежить не завжди з'являються першими.
У деяких випадках причинами такої високої температури без симптомів може бути прорізування зубів. Це легко зрозуміти, оглянувши ротову порожнину малюка у віці до двох років, адже у більш старших діток режущийся зуб не буде викликати таку реакцію.
У рідкісних випадках така висока температура - показник іншого запального захворювання в організмі, не пов'язаного із застудою. Найчастіше такий різкий скачок дають нирки ( пієлонефрит ), і потрібно провести аналізи для з'ясування причини.
Чого не можна робити при високій температурі?
Температура 39 у дитини – що робити?
Якщо малюк страждає неврологічними розладами або ж дитині лише рік, а температура 39°С, то збивати її необхідно, щоб не викликати фебрильних судом або навіть зупинку дихання. Для таких маленьких діток будь-яке зволікання дуже небезпечно, а тому при перших ознаках захворювання треба терміново викликати дільничного лікаря.
Дітям будь-якого віку при високій температурі протипоказані будь-які теплові процедури – розтирання, інгаляції, прогрівання, паренье ніг. Харчування в цей гострий період повинно бути мінімальним і легким, але найчастіше дітки зовсім відмовляються від їжі і це нормально, головне щоб дитина багато пив рідини.