Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Температура 39 у дитини – що робити?

1-02-2016, 17:22
2883
0
Температура 39 у дитини – що робити?
Всі батьки дуже переживають, коли у дитини піднімається температура до 39°С–395°С і часто не знають що робити в такій ситуації – терміново дзвонити в швидку або чекати зниження, використовуючи народні методи.
Постараємося розвіяти сумніви на рахунок того, що ж робити в такій ситуації, але все одно, вирішальним голосом тут має стати слово дільничного лікаря, який спостерігає даного малюка і знає все про його здоров'я.
Що робити при високій температурі?
Найчастіше температура у дитини не піднімається одноразово – вона тримається близько 3-5 днів або навіть довше. Це говорить про те, що організм зіткнувся з інфекцією і всіма силами намагається боротися з ворогом. При тривалому захворюванні потрібно здати аналіз на виявлення бактерій, і тоді буде потрібно давати дитині антибіотики.
Батькам буває важко зрозуміти, що якщо дитина почувається задовільно навіть при такій високій температурі, її не варто відразу збивати. Адже її поява – це самостійна спроба організму справитися з недугою. Йому потрібно дати шанс навчитися робити це самому і тоді дитині в майбутньому не буде потрібно довгострокове лікування. Адже він сам буде справлятися з хворобою і уникне ускладнень.
Тому, коли у дитини температура 385–396°С навіть кілька днів, не потрібно її лікувати». Давати ліки необхідно від кашлю, закопувати носик, але знижувати температуру тільки тоді, коли дитині дійсно погано і перед нічним сном.
Щоб допомогти організму малюка впоратися з недугою, необхідно рясне тепле питво і чим його більше, тим краще. По-перше, таким чином, токсини (продукти розпаду шкідливих сполук) швидше евакуюються з організму, і знизиться інтоксикація. По-друге, заповнення рідини вкрай необхідно для боротьби із зневодненням.
В якості пиття підійде будь-який натуральний чайок з температурою не вище, ніж температура тіла. Це може бути слабкий чорний або зелений чай, але все ж краще, якщо дитина буде пити ромашковий, липовий, смородиновий та інші напої, які окрім насичення клітин вологою, мають у своєму складі вітаміни і речовини, здатні знижувати температуру.
Крім пиття рекомендується купання в теплій ванні, але вода повинна бути теплою, а не гарячою. Такий метод природно і м'яко дозволить ненадовго знизити температуру на кілька градусів, як, втім, і розтирання оцтом або спиртом, які роблять дітям старше 6 років.
Якщо ж температура 395°С тримається у дитини без симптомів третій день, то швидше за все вони незабаром з'являться і переживати не варто, адже кашель і нежить не завжди з'являються першими.
У деяких випадках причинами такої високої температури без симптомів може бути прорізування зубів. Це легко зрозуміти, оглянувши ротову порожнину малюка у віці до двох років, адже у більш старших діток режущийся зуб не буде викликати таку реакцію.
У рідкісних випадках така висока температура - показник іншого запального захворювання в організмі, не пов'язаного із застудою. Найчастіше такий різкий скачок дають нирки ( пієлонефрит ), і потрібно провести аналізи для з'ясування причини.
Чого не можна робити при високій температурі?
Температура 39 у дитини – що робити?
Якщо малюк страждає неврологічними розладами або ж дитині лише рік, а температура 39°С, то збивати її необхідно, щоб не викликати фебрильних судом або навіть зупинку дихання. Для таких маленьких діток будь-яке зволікання дуже небезпечно, а тому при перших ознаках захворювання треба терміново викликати дільничного лікаря.
Дітям будь-якого віку при високій температурі протипоказані будь-які теплові процедури – розтирання, інгаляції, прогрівання, паренье ніг. Харчування в цей гострий період повинно бути мінімальним і легким, але найчастіше дітки зовсім відмовляються від їжі і це нормально, головне щоб дитина багато пив рідини.
Читайте також
Як збити температуру дитині 11 років?
Як збити температуру дитині 11 років?
В 11 років діти вже входять в перехідний вік і вважаються підлітками. Тому у матусь часто виникають питання з приводу того, чим лікувати підросло те
Обтирання оцтом при температурі у дитини - пропорції
Обтирання оцтом при температурі у дитини - пропорції
Відомий не одне покоління ефективний спосіб зниження високої температури - обтирання з розчином оцту. І хоча багато матусь з успіхом застосовують
У дитини 4-й день температура
У дитини 4-й день температура
Нормальний перебіг захворювання передбачає підвищення температури на протязі не більш, ніж трьох днів. Проте в силу ряду причин, температура може
У дитини температура 40
У дитини температура 40
Показник 40 на градуснику дитини - привід діяти для батьків, адже така висока температура може призвести до появи судом, галюцинацій, а в особливих
Температура у дитини 39
Температура у дитини 39
Бачачи на градуснику дитини показник 39 багато батьків впадають у паніку. Насправді, нервувати не варто, необхідно визначити, від чого може виникнути
Якщо дитина захворіла
Якщо дитина захворіла
Це завжди дуже велике випробування для всієї сім'ї, коли дитина хворіє. Але уникнути хвороб зовсім не виходить, та й не потрібно прагнути до цього.