Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Чим лікувати ларингіт у дитини?

1-02-2016, 17:25
738
0
Чим лікувати ларингіт у дитини?
Одним з характерних для дітей захворювань є ларингіт. Це запалення гортані і голосових зв'язок. Зазвичай воно виникає внаслідок вірусної інфекції. Однак причиною може бути і вплив алергенів, і переохолодження, і механічні фактори. У малюків хвороба може призводити до тяжких наслідків, наприклад, до крупу. Батькам корисно знати, що робити, якщо у дитини виник ларингіт.
Симптоми захворювання
Найчастіше запалення починається раптово. Тембр голосу малюка змінюється, дихання може бути прискореним або утрудненим. Діти відмовляються від їжі. Їх долає сухий кашель, особливо вночі. Також можна відзначити такі ознаки:

 • підвищення температури;

 • першіння в горлі;

 • відчуття сухості у роті;

 • головний біль;

 • почервоніння горла;

 • млявість, примхливість;

 • нежить.


 • Помітивши такі симптоми, потрібно звернутися до лікаря, щоб отримати необхідні рекомендації і точно знати, що приймати при ларингіті у дітей.
  Лікування ларингіту
  Усім без винятку дітям, яким поставлений такий діагноз, потрібно берегти голосові зв'язки. Зайві навантаження на них можуть стати причиною розвитку дефектів голосу.
  Мамам потрібно пам'ятати, що робити, якщо у дитини починається ларингіт. Обов'язково слід дотримуватися такі рекомендації:

 • давати дитині тепле пиття;

 • контролювати, щоб в кімнаті була достатня вологість повітря;

 • стежити за дотриманням постільного режиму;

 • виключити газовану воду, не давати дуже гарячу або холодну їжу.


 • Це загальні рекомендації, які корисні всім хворим. Але чим лікувати ларингіт у дитини, які ліки застосовувати, - повинен розповісти лікар. Лікар зазвичай призначає кілька препаратів, кожен з яких виконує свою функцію. Він підбирає лікування індивідуально.
  Батьків турбує, ніж зняти набряк при ларингіті у дитини. В цьому питанні допомагають антигістамінні препарати. Вони знімають набряклість, а також володіють заспокійливою дією. Можуть бути виписані Зодак, Кларисенс, Цетрин, Зіртек.
  Якщо у малюка жар, то фахівець призначить відповідне засіб. Це може бути Панадол, Еффералган.
  Також лікар розповість, чим лікувати кашель у дітей при ларингіті. Підбирати засіб потрібно в кожному випадку окремо. При приступообразном кашлі призначають Синекод, Гербион, Эреспал. Якщо необхідно відхаркувальний засіб, допоможуть Лазолван, Алтейка, Бронхосан. Препарати мають різний діюча речовина, а також свої особливості прийому, тому підбирати їх повинен фахівець.
  Матусь може хвилювати питання, чим полоскати горло при ларингіті дитині. Досвідчений лікар обов'язково приділить увагу цьому моменту. Він порадить, який розчин краще використовувати. Це може бути трав'яний збір, содовий розчин. Ефективні для лікування захворювання інгаляції за допомогою небулайзера. Ці процедури до того ж і безпечні для малюків. Застосовувати можна такі розчини:

 • мінеральну негазовану воду, наприклад, Єсентуки, Боржомі;

 • Еуфілін (05 мл засобу змішують з 2 мл розчину NaCl 09%);

 • Преднізолон, який застосовують у таких же пропорціях, як і попередній препарат.


 • Також іноді призначаються льодяники або аерозолі. Однак потрібно пам'ятати, що зазвичай давати такі кошти при ларингіті дитині можна, тільки якщо дитині виповнилось 5 років. Батьки повинні попередньо уважно вивчити інструкцію.
  Антибактеріальна терапія при даному недугу використовується не у всіх випадках. Зазвичай вдається обійтися без неї. Але деякі фактори можуть призвести до того, що дітям при ларингіті призначають антибіотики. Це відбувається, якщо відзначається бактеріальне запалення, інтоксикація. Лікар може рекомендувати Аугментин, Сумамед, Амоксиклав.
  У деяких випадках може знадобитися госпіталізація:

 • Чим лікувати ларингіт у дитини?
  якщо дихання сильно порушене;

 • у випадках, коли у дитини є хронічні неврологічні проблеми, алергії;

 • при високій температурі.


 • Якщо малюка направляють в стаціонар, то чим лікувати ларингіт у дитини, розкажуть в лікарні. Можуть бути призначені крапельниці з Еуфіліном і Преднізолоном.
  Батькам слід уважно поставитися до захворювання і не пускати його на самоплив. Важкі ускладнення можуть призвести до реанімації.
  Читайте також
  Як лікувати ларингіт у дітей?
  Як лікувати ларингіт у дітей?
  Ларингіт - це запальний процес, що протікає в гортані, і може бути викликаний різними зовнішніми провокуючими факторами, в тому числі і як
  Лікування ларингіту у дітей
  Лікування ларингіту у дітей
  Ларингіт на перший погляд можна прийняти за застуду або ангіну. Тим не менш, дана хвороба протікає в досить гострій формі. Які симптоми
  Ларингіт у дітей - симптоми
  Ларингіт у дітей - симптоми
  Ларингітом називають запалення гортані, яке викликається поруч респіраторних захворювань. Нерідко він виникає і у дітей. Про симптоми, за якими можна
  Болить горло у дитини: чим її допомогти?
  Болить горло у дитини: чим її допомогти?
  Найчастіше може боліти горло у дитини з кількох причин. Однією з таких причин може бути ГРВІ. Це пояснюється впливом на організм різних вірусів
  Алергія у дітей: ознаки і причини
  Алергія у дітей: ознаки і причини
  Алергія у дітей - це ознака надчутливість імунної системи дитячого організму при повторюваних діях алергену на раніше роздратований таким алергеном
  Помилковий круп у дітей
  Помилковий круп у дітей
  Помилковий круп у дітей (набряк гортані) в основному виникає у віці від одного до п'яти років. Найчастіше хвороба з'являється у міжсезоння.