Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » У дитини температура 39 не збивається - що робити?

У дитини температура 39 не збивається - що робити?

1-02-2016, 17:25
5199
0
У дитини температура 39 не збивається - що робити?
Підвищена температура тіла – це те, з чим стикаються всі батьки. Боротися з нею – це не завжди привід приймати ліки. Давайте більш детально розглянемо, як допомогти дитині при лихоманці, а також з'ясуємо, що робити, якщо у дитини не збивається температура.
Способи боротьби без ліків
Слід сказати, що з цих методів необхідно починати боротьбу з лихоманкою. Якщо у дитини підвищилася температура, тоді перше, що потрібно зробити – це зменшити вироблення тепла організмом і збільшити тепловіддачу. Відомо, що при русі тільки підвищується температура тіла, значить, активного малюка необхідно укласти в ліжко.
У регуляції теплопродукції організму важлива саме температура вдихуваного повітря. Тому наступний крок – це провітрювання приміщення, охолодження повітря до оптимальної позначки 18 – максимум 21°С. Якщо дитині некомфортно знаходиться в такій кімнаті, тоді його необхідно одягти тепліше, укрити. Але пам'ятайте, що вологе і прохолодне повітря – це важлива складова боротьби з високої температури.
Щоб здійснити тепловіддачу, організму необхідно потіти, а це означає, що малюк повинен багато пити. Часто батьки дають дітям чай з малиною. Слід знати, що цей напій сильно стимулює і сечовипускання і потовиділення. Таким чином, якщо ми даємо дитині такий чай, то ще більше поглиблюємо втрату рідини, а нам зараз цього робити не можна. Ідеально під час температури давати дитині напої, які містять мінеральні солі, мікроелементи і глюкозу. Підійдуть відвари родзинок, кураги, різні компоти з цукром. До речі, цукор не шкодуйте – в даній ситуації він дитині необхідний. Чай з малиною слід давати, коли малюк вже отримав достатню кількість рідини.
Можна робити протирання або ванночки, тобто занурити на кілька хвилин дитину у воду. Але температура води під час таких процедур не повинна бути низькою, інакше відбудеться спазм судин шкіри, тобто її температура знизиться, а внутрішніх органів, навпаки, підвищиться. Тому малюк повинен контактувати з водою, близькою до позначки 32-35°С. Це, дійсно, сама комфортна температура води для його і без того неприємного стану.
Припустимо, ви вирішили все ж дати дитині ліки. Якщо температура у дитини не збивається жарознижувальними, то, швидше за все, ви не виконали основні способи, про які ми згадали вище. Тобто якщо мама вчасно не напоїла своє чадо, то кров від температури стала густа. Це означає, що ліки не буде ефективно допомагати організму.
Підсумуємо: завдання батьків при високій температурі – це створити певні умови, щоб дитина мала можливість втрачати тепло:

 • помірно його одягнути (1 шар нещільною, пропускає піт одягу) і укрити ковдрою;

 • помістити малюка чистою, прохолодною і вологою кімнаті;

 • давати багато пити.


 • У ситуаціях, коли температура тіла у дитини 39°С і вище нічим не збивається, батьки роблять їм клізми. Цей метод можна застосувати, але пам'ятайте, що вода або трав'яний відвар не повинен бути холодним – 32-35°С. Низька температура рідини для клізми викликає спазм судин товстої кишки.
  Але якщо нічого не допомагає, і температура 39°С у дитини не збивається, тоді приходить час для лікарських засобів.
  Коли все-таки потрібні ліки?
  Розглянемо приводи для того, щоб збивати температуру медикаментами:

 • якщо дитина погано переносить температуру, навіть не дуже високу, тобто малюк не їсть, не п'є, лежить і т. д.;

 • втрата рідини через проносу, блювоти або сухого і теплого повітря в кімнаті;

 • з якихось причин не виходить дитини напоїти і, відповідно, йому загрожує зневоднення;

 • наявність у малюка захворювань нервової системи: дитячого церебрального паралічу, епілепсії, менінгіту, – що при високій температурі можуть викликати судоми;

 • якщо у дитини температура 395°С і вона не збивається іншими способами.


 • Які препарати бажано використовувати, щоб допомогти малюкові?
  Температура за 39°С супроводжується спазмами судин, тому багато кошти будуть неефективні. Наприклад, жарознижуючі свічки працюють, коли показник температури тіла не перевищує 385°С, інакше вона просто нікуди не всмоктується. Їх добре використовувати, якщо у дитини з вечора температура не дуже висока, а вночі вона підвищується. Щоб ваш малюк нормально виспався, тоді перед сном йому можна вставити свічку.
  Дуже зручний спосіб для дітей – це сиропи.
  У дитини температура 39 не збивається - що робити?
  Вони добре всмоктуються шлунком, але, знову-таки, якщо температура дуже висока – відбувається спазм судин шлунка, і він не може приймати ліки.
  Що ж робити, якщо температура у дитини нічим не збивається? Як правило, жарознижуючі засоби допомагають через 30-40 хвилин після їх прийому. Якщо ефект не настав, то це однозначно привід, щоб викликати швидку. У домашніх умовах ви вже впоратися з високою температурою не в змозі. Малюкові необхідні, швидше за все, ін'єкції.
  Отже, ми розглянули важливе питання: що робити у випадку, якщо у дитини температура 39° не збивається. Скористайтеся нашими порадами, і нехай ваші діти будуть здоровими!
  Читайте також
  Висока температура у дитини і холодні кінцівки
  Висока температура у дитини і холодні кінцівки
  Іноді при високій температурі у дитини ви можете раптом виявити, що його руки і ноги абсолютно холодні, і сам він блідий, що не може не ввести в
  Чому при високій температурі холодні руки і ноги у дитини?
  Чому при високій температурі холодні руки і ноги у дитини?
  Ми звикли, що якщо у дитини висока температура, то він обов'язково повинен бути гарячим. Насправді ж, це не так. Може статися спазм судин, і тоді
  Чому не збивається температура у дитини?
  Чому не збивається температура у дитини?
  Іноді температура у дитини настільки сильно тримається, що батьки, випробувавши всі відомі їм способи, починають сильно хвилюватися, оскільки не
  Дитина перегрілася на сонці - температура 38
  Дитина перегрілася на сонці - температура 38
  Вирушаючи на море, батьки повинні, в першу чергу, забезпечити безпеку дітей під час перебування на сонці, але якщо сталося, що дитина перегрівся і
  У дитини 4-й день температура
  У дитини 4-й день температура
  Нормальний перебіг захворювання передбачає підвищення температури на протязі не більш, ніж трьох днів. Проте в силу ряду причин, температура може
  Як збити температуру у дитини?
  Як збити температуру у дитини?
  Температура у дитини - справжня катастрофа для мами. Не варто занадто сильно переживати - багато далеко несамые страшні хвороби викликають зміну