Вірусна ангіна у дітей

Вірусна ангіна у дітей
Вірусна ангіна, спостерігається у дітей, - одне з найбільш поширених захворювань у дітей різного віку, починаючи з другого півріччя життя. Збудниками його є аденовірус, риновірус, корона-вірус, респіраторно-синцитіальний вірус, а також вірусів Епштейна-Барра і герпесу, цитомегаловірус. Саме тому для правильного та ефективного лікування вірусної ангіни у дітей велике значення має діагностика, яка і дозволяє виявити тип збудника.
За якими ознаками можна припустити, що у дитини вірусна ангіна?
Симптоми вірусної ангіни у дітей, як правило, яскраво виражені, тому й лікування в більшості випадків починається вчасно. Про наявність такого порушення у малюка можуть свідчити:

 • підвищення температури тіла від 37 до 39-40 градусів;

 • нудота і блювання (на тлі температури);

 • загальна слабкість, млявість;

 • розлади стільця;

 • біль у горлі;

 • збільшення регіонарних (підщелепних в даному випадку) лімфатичних вузлів;

 • біль в області живота;

 • зниження або повна відсутність апетиту (аж до відмови від прийому їжі).


 • Таке захворювання, як вірусна ангіна, також супроводжується набряком мигдалин і, часом, утворенням невеликих бульбашок на них, які після того, як лопаються, залишають за собою виразки. Саме тому дитині боляче ковтати і прийом їжі для нього - дуже болючий процес.

  Як лікувати вірусну ангіну у дитини?


  Варто відзначити, що при підозрі на це захворювання, перше, що повинна зробити мама, - це звернутися до лікаря. Ніяких лікарських засобів, за винятком жарознижуючих при високій температурі, самостійно давати малюкові не варто.
  Процес лікування вірусної ангіни у дітей являє собою комплекс заходів, більша частина з яких відводиться симптоматичної терапії. Так, пацієнтів, особливо 5-10 років, при вираженій інтоксикації, найчастіше госпіталізують в інфекційне відділення.
  Як симптоматичних засобів при лікуванні цього типу захворювання, використовують жарознижуючі, а також місцеві знеболюючі і противірусні засоби.
  Так, із противірусних ліків досить часто призначають Віферон і лейкоцитарний Інтерферон, які випускаються в декількох лікарських формах: свічки, розчин.
  Вірусна ангіна у дітей
  При високій температурі (більше 38 градусів), використовують Парацетамол, Еффералган, Тайленол, Ібупрофен, Нурофен, Диклофенак. Дозування та кратність прийому вказує тільки лікар.
  Для обробки проводять полоскання горла з використанням розчинів Фурациліну, Стоматидину, а також нерідко призначають спреї для зрошення мигдалин - Інгаліпт, Стопангін, Йокс, Гексорал.
  Таким чином, чим лікувати вірусну ангіну у дітей має визначати виключно лікар, призначаючи препарати в залежності від періоду захворювання та тяжкості інфекційного процесу.