Як заспокоїти кашель у дитини вночі?

Як заспокоїти кашель у дитини вночі?
Дитячі хвороби з усіма витікаючими наслідками у вигляді кашлю, нежиті і температури – ще те випробування, як для самих дітей, так і їх батьків. Але якщо високу температуру можна збити за допомогою медикаментів, а очистити носові проходи допомогою промивання сольовим розчином, то з кашлем справи йдуть трохи складніше.
Зокрема, неабияк похвилюватися батьків змушує нічний кашель у дитини. Як позбутися від цієї напасті і повернути малюкові здоровий сон, - давайте з'ясуємо.

Як зняти напад кашлю у дитини вночі?


Звичайно, щоб однозначно відповісти на питання, як зупинити напад кашлю у дитини вночі, необхідно знати природу того, що відбувається. Найпоширеніша причина нічного кашлю – це вірусна і бактеріальна інфекція. У цьому випадку виснажливий надривний кашель з'являється, як тільки малюк приймає горизонтальне положення, оскільки може відхід слизу, що накопичується в носоглотці, трахеях, бронхах і легенях. Також напади можуть турбувати малюка при хронічних: фарингіті, риніті, синуситі. Кашель, з'являється тільки ночами досить тривалий період, вважається залишковим явищем після перенесеного коклюшу. Запідозрити астму можна по характерному кашлю зі свистячим звуком. Крім того, нічний кашель може мати алергічне походження.
Однак, навіть знаючи діагноз, батькам не завжди зрозуміло, як вночі заспокоїти кашель у дитини. Оскільки навіть найрадикальніші заходи дають результати через деякий час, а нічний кашель не дає заснути дитині прямо зараз. Що ж робити в такому випадку:

  • Щоб якомога швидше зупинити вологий кашель у дитини вночі, можна дати йому випити склянку теплого молока з медом. Цей спосіб перевірений і безпечний.

  • Також при продуктивному кашлі ефективні зігріваючі компреси, наприклад, з відварного картоплі, загорнутого в тканину або поліетиленовий пакет.

  • Дитині старше за п'ять років можна зробити інгаляції над парою відвару ромашки, мати-й-мачухи.

  • Як заспокоїти кашель у дитини вночі?
    Заспокоюють кашель трав'яні відвари і спеціальні дитячі чаї.

  • Як правило, полегшити сухий кашель дитині вночі допомагає лужне питво.

  • Також повернути спокійний сон дитині можна, якщо влаштувати йому домашню парну. Для цього потрібно набрати у ванну гарячої води, додати туди кілька крапель ефірного масла і, закривши двері у ванну кімнату, посидіти з малюком над парою.

  • При алергічному кашлі досить усунути алерген або прийняти на ніч антигістамінний засіб.