Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як лікувати гавкаючий кашель у дитини?

Як лікувати гавкаючий кашель у дитини?

1-02-2016, 19:42
1476
0
Як лікувати гавкаючий кашель у дитини?
Тюленячий, або гавкаючий кашель, майже завжди виникає несподівано і приступообразно. Найчастіше йому схильні маленькі діти у віці до п'яти років. За часу напад може тривати досить довго, а безперервний сухий кашель сильно вимотує малюка, викликаючи в нього блювоту. Причин для появи такого стану у дитини може бути безліч: алергія, не долеченное ГРВІ з ураженням верхніх дихальних шляхів, коклюш, ларингіт та ларинготрахеїт, дифтерія, пухлина гортані і т. д. Що робити і як лікувати гавкаючий кашель у дитини, якщо напад стався несподівано, - питання, на який універсальної відповіді немає, а ліки залежить від того, яка етіологія у цього симптому.
Медичні препарати для лікування кашлю
Алергія – захворювання, яке може характеризуватися різними симптомами. У одних людей вона проявляється задухою і кашлем, а у інших - висипом на шкірі та слезоточивостью. Якщо малюк потрапив в незвичну для нього середовище, мав контакт з новою річчю, з'їв їжу, яку раніше не пробував, а симптомів застуди у нього немає, то швидше за все ви зіткнулися з нападом алергії. Антигістамінні препарати – це те, чим лікувати гавкаючий кашель у дитини в такій ситуації. Найпоширенішим ліками є краплі Фенистил, які можна давати малюкові, починаючи з місячного віку, а також Зіртек, Зодак, які можна використовувати для малюків старше року.
Значно складніше йде лікування, коли гавкаючий кашель у дитини виникає в результаті недолеченного ГРВІ. Схему прийому препаратів можна поділити на три групи і пропонувати малюкові їх потрібно строго в тому порядку, як вони зазначені нижче:

 • Муколітичні препарати.

 • Саме з них слід починати лікування даної проблеми. Прийом муколітиків, як правило, короткий, і потрібен для того, щоб відбулося розрідження мокротиння для кращого її відкашлювання. Сиропи Бромгексин і Лазолван - це те, чим рекомендують лікувати сухий гавкаючий кашель у дитини на цьому етапі. Ці препарати можна використовувати з народження малюка і до того моменту, поки не настане відхаркувальний ефект, а сухий кашель не стане мокрим. Як правило, період застосування цих ліків становить 2-3 дні, а лікування проходить строго під спостереженням лікаря або дорослих. Після чого слід переходити до другої групи ліків.
 • Відхаркувальні препарати.

 • Саме вони допоможуть малюкові позбутися від мокротиння. Чим лікувати сильний гавкаючий кашель у дитини, - питання, відповідь на який допоможуть знайти фармацевтичні компанії. Найбільш відомими і поширеними препаратами для карапузів є: сиропи Геделикс і Алтейка, а також Пертусин і Мукалтин. Останній можна використовувати для лікування дітей старше року, тоді як раніше зазначені кошти - з самого народження.
 • Протикашльові препарати.

 • Ці ліки призначає тільки лікар і у дуже серйозних випадках, коли кашель не проходить місяцями, а його етіологію не вдається встановити. Однак, панікувати завчасно не варто, адже, як правило, гавкаючий кашель у дитини без температури проходить на етапі лікування відхаркувальними препаратами.

  Чим ще допомогти малюкові?
  Щоб дитині було простіше впоратися з цією недугою, крім ліків, рекомендується проводити комплекс заходів, спрямованих на швидке одужання:

 • у приміщенні, де прибуває малюк, повинен бути чистий і вологе повітря;

 • дитині необхідно рясне пиття;
  Як лікувати гавкаючий кашель у дитини?

 • проведення інгаляцій кілька разів в день.


 • Батькам не варто лякатися, якщо під час або відразу після проведення інгаляції у малюка трапиться напад кашлю. Така реакція організму вважається нормальною і відбувається в результаті розрідження мокротиння, тому будь-які інгаляції рекомендується проводити через годину після прийому їжі.
  Отже, гавкаючий кашель у малюків - симптом, на який слід звернути пильну увагу, а краще - відвідати лікаря. Адже, незважаючи на те, що зараз багато карапузи щеплені від такого захворювання як коклюш, воно все одно періодично нагадує про себе, а це вже дуже серйозно.
  Читайте також
  Чим лікувати кашель у дитини без температури?
  Чим лікувати кашель у дитини без температури?
  Не завжди кашель є супутником застуди чи ГРВІ, і нерідко може виникати без підйому температури. Як діяти батькам малюків і чим лікувати такий стан, -
  Чим лікувати сухий кашель у дитини?
  Чим лікувати сухий кашель у дитини?
  Правильно обрана схема лікування сухого кашлю - запорука успіху. Батьки можуть допускати помилки, використовуючи зовсім не ті препарати, які
  Кашель у грудничка 6 місяців
  Кашель у грудничка 6 місяців
  Шестимісячний малюк вже не немовля, але його лікування все ще має свої особливості. Немовлятам протипоказані багато ліків, тому краще, якщо
  Гавкаючий кашель у дитини - лікування
  Гавкаючий кашель у дитини - лікування
  Гавкаючий кашель у дитини - дуже неприємний симптом, що говорить про захворювання дихальних шляхів, яке може бути викликане різними причинами. У
  Як лікувати кашель у немовляти?
  Як лікувати кашель у немовляти?
  Виникнувша як завжди недоречно застуда, часто супроводжується кашлем. А якщо хворий не дорослий, а дитина? Батьки, які мають досвід у вихованні
  Лікування алергічного кашлю у дітей
  Лікування алергічного кашлю у дітей
  Алергічний кашель у дітей зустрічається досить часто. Особливо це стосується тих малюків, у яких в ранньому дитинстві був діатез...