Чим лікувати ангіну у дитини?

Чим лікувати ангіну у дитини?
Серед різних дитячих простудних захворювань, ангіна буває нерідко гостею. Викликати її можуть як віруси, так і бактерії, і останні бувають набагато частіше, а тому, в основному для лікування захворювання доводиться застосовувати антибактеріальну терапію.
Переважно захворювання починається з невеликого болю в горлі, а потім різко піднімається температура до 40°С і дитина відчуває себе розбитим, не може ковтати, їсти, у нього запалюються і збільшуються шийні і потиличні лімфовузли. Необхідно викликати лікаря, який скаже, чим краще лікувати ангіну у дитини, адже це захворювання без належного втручання може давати ускладнення на серцевий м'яз і на суглоби.

Як лікувати ангіну дитині в домашніх умовах?


Як правило, це захворювання не лікують в умовах стаціонару – це вимагається лише малюкам. Якщо є підозра на бактеріальну природу захворювання, то доведеться зробити загальний аналіз крові, після якого лікар призначить необхідний антибіотик пеніцилінового ряду.
Паралельно з антибіотиком, не забувайте давати дитині препарат, що нормалізує мікрофлору в кишечнику, адже антибактеріальна терапія здатна не тільки лікувати основне захворювання, а й знижувати місцевий імунітет травної системи.
Для лікування ангіни потрібно комплекс заходів:

 • Полоскання горла.

 • Теплі компреси.

 • Інгаляції.

 • Тепле питво.


 • Прийом антибіотиків буде основним лікуванням, без нього всі інші методи здатні лише погіршити стан хворої дитини. Звичайно, всюдисущі бабусі можуть порадити, як лікувати ангіну у дітей народними засобами, але вони при цьому захворюванні можуть бути лише допоміжними інструментами, але ніяк не основним методом. Давайте розглянемо їх детальніше.
  Чим полоскати горло?
  Існує багато засобів і складів, чим можна лікувати горло у дитини при ангіні. Вони можуть бути як покупними, так і приготованими самостійно в домашніх умовах. Дуже добре виполіскувати зів Фурациліном, який готується з 2 таблеток, їх необхідно розтовкти в порошок і розвести в 200 мл кип'ятку. Після охолодження дитині потрібно зрошувати цим засобом горло з шприца, або полоскати.
  Протягом дня ліки для полоскання горла потрібно змінювати для більшої ефективності процедури. Добре використовувати 001% розчин Мірамістину, перекис водню (2 ст. л. на склянку води), блідо-рожевий розчин марганцю і йодно-сольове засіб. З трав'яних зборів допомагають шавлія, ромашка, Ротокан.
  Медики не рекомендують змащування шийки Люголем при ангіні, так як він порушує захист слизової оболонки мигдаликів. Краще застосовувати всілякі протизапальні спреї - Гексорал, Ингаллипт, Гекса-спрей, Тантум Верде.
  Полоскати та орошувати горло спреєм необхідно кожні дві години. З рекомендованого списку допоміжних засобів вибирають 2-3 на свій розсуд. Дуже корисні теплові інгаляції з використанням соди, лужної мінеральної води і настоянки евкаліпта.
  Дитина повинна пити тільки теплі, не кислі напої, пом'якшувальні хворе горло -
  Чим лікувати ангіну у дитини?
  трав'яний чай, малиновий морс, молоко з додаванням масла і соди, липовий настій. На кілька годин в день добре накласти спиртовий компрес дитині, якій більше 5 років.

  Чим лікувати ангіну у однорічної дитини?


  Як правило, діткам від народження і до двох років захворювання лікують в умовах стаціонару. Антибіотик у цьому випадку колють внутрішньом'язово, а зрошення горлечка проводять за допомогою шприца без голки. Для цього використовується трава ромашки, шавлії і Фурацилін. Курс лікування триває 10 днів і переривати його не можна, щоб не викликати стійкість мікроорганізму до антибіотика.