Осип голос у дитини - чим лікувати?

Осип голос у дитини - чим лікувати?
Причин, що викликають осиплість голосу у дитини багато. Це може бути ларингіт, трахеїт, астма, ГРВІ або банальне перенапруження голосових зв'язок через крику. У будь-якому випадку, як тільки батьки помітили, що у дитини виникли труднощі з голосом, слід негайно звернутися до лікаря-отоларинголога, адже разом з осиплостью можливо і утруднення дихання. Особливо небезпечно такий стан у дітей першого року життя.
Коли батьки не знають, чим лікувати дитину, якщо у нього осип голос, і що робити в даній ситуації, то важливим моментом є тримати малюка в теплі, давати тільки підігріті напої та їжу, адже все холодне може тільки загострити ситуацію. Всі гострі, солоні і кислі страви повинні бути виключені з раціону на час лікувальних заходів до повного одужання.

Лікування осипшего голоси у дитини


Будь-який лікарський засіб, призначає лікар, тим більше, коли справа стосується антибіотика. А от численні народні методи можна використовувати самостійно, якщо у дитини немає алергії на компоненти для полоскань та інгаляцій. Ще наші бабусі знали, як лікувати охриплий голос у дитини в домашніх умовах, і донині ці способи не втратили свою актуальність.
Найефективніший метод для лікування осипшего голоси – всілякі полоскання. Вони необхідні для зволоження горлечка і зняття набряку, який звужує голосову щілину і тоді виникає зміна голосу.
Всілякі лужні полоскання з додаванням соди, а також відвар протизапальних трав: шавлії, ромашки, кори дуба, календули, потрібно робити кожні дві години теплою водою.
Добре давати дитині пити теплі відвари з трав, малиновий чай і молоко з невеликою кількістю соди, мінеральну воду Боржомі. З лікарських засобів, які можна застосовувати без призначення лікаря, використовують Люголь з гліцерином. Їм змазують запалені мигдалини. Замінити цей розчин можна сумішшю води і яблучного оцту, які розводять у співвідношенні 3:1.
Осип голос у дитини - чим лікувати?
Чудово допомагають при охриплий голос у дитини парові інгаляції. З обережністю малюка тримають над каструлькою з гарячою водою, в яку додають соду або настоянку евкаліпта. Процедура триває 10-15 хвилин і весь час голову дитини потрібно накривати рушником.
Для дітей старше п'яти років дозволено застосування зігріваючих спиртових компресів на горлечко. Для цього спирт розводять теплою водою, серветку змочують розчином і покривають шаром вати, а потім вовняною хусткою.
Важливо пам'ятати, що дитина повинна дотримуватися голосовий спокій, тобто ніяких криків і підвищення голосу, шепіт теж небажаний. Мамі доведеться докласти багато зусиль і уваги, щоб малюк говорив як можна менше.