Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як лікувати кашель у дітей в домашніх умовах?

Як лікувати кашель у дітей в домашніх умовах?

1-02-2016, 19:43
1417
0
Як лікувати кашель у дітей в домашніх умовах?
Кашель є потрібним для організму рефлексом, очищує дихальні шляхи дитини. Якщо малюк прокашлюється кілька разів на день, особливо після нічного або денного сну, то це нормальне явища. Адже таким чином легені й бронхи звільняються від осіли в них за день пилу або інших мікроскопічних частинок.
Але якщо покашлювання починає носити регулярний характер і посилюється, то скоріше всього у дитини розвивається застуда і потрібна консультація лікаря. Найчастіше кашель починається не сам по собі, а в комплексі з нежиттю і загальним нездужанням, хоча може деякий час залишатися єдиним симптомом.
Як лікувати кашель у дитини до року?
З маленькими дітками завжди слід бути вкрай уважними і не купувати їм ліків самостійно. Тільки після консультації лікаря слід починати лікування. Малюкам з великою обережністю призначають препарати, що розріджують мокротиння, адже дитина такого віку ще не може її повноцінно откашлять у великій кількості. На допомогу мамі приходить вібраційний (перкусійний) масаж спини та грудної клітки, який виконується протягом 7 хвилин, кілька разів в день.
Діткам з гострим бронхітом часто призначають аплікації на груди з Димексидом, який розводиться згідно пропорції за віком. Крім цього призначають противірусні засоби у вигляді свічок (Віферон).
Як лікувати сухий кашель у дітей?
Щоб зробити кашель продуктивним, тобто з відходженням мокротиння, дихальні шляхи треба максимально зволожити. Для цього добре використовувати інгаляції з мінеральною водою, наприклад, Боржомі, якою наповнюють небулайзер.
Дитина повинна отримувати багато теплого, але не гарячого пиття у вигляді морсів, трав'яних настоїв і компотів. Повітря в кімнаті, де перебуває хворий малюк повинен мати вологість близько 65% і температуру не вище 22°С, щоб слиз не загустевала і поверхня бронхів не пересихала.
Крім зволоження рекомендуються препарати, що мають властива протикашльова ефект – це Аскорил, Синекод, Гербион, Корінь солодки, Бромгексин і деякі інші. Засіб необхідно застосовувати, відповідно до вікової дози.
Як лікувати мокрий (вологий) кашель у дитини?
Коли вдалося домогтися зволоження мокротиння, і вона почала відходити, їй необхідно допомогти, щоб вона отхаркивалась максимально ефективно. Для цього використовують наступні засоби у вигляді сиропів, таблеток і небулайзерної терапії:

 • Амброксол;

 • Лазолван;

 • Бронхолитин;

 • Пектолван;

 • Флавамед.


 • Найкраще зарекомендував себе застосування інгалятора-небулайзера, адже таким чином ліки моментально надходить у дихальні шляхи, минаючи травний тракт.
  Як лікувати сильний алергічний кашель у дитини?
  Досить часто при вірусної інфекції починається велика сприйнятливість до різних алергенів. Це може бути банальна побутова паль, продукти харчування або ліки.
  При лікуванні алергічного кашлю поряд з протизапальними засобами призначаються антигістамінні, знижують сприйняття організмом різноманітних алергенів, і прийом яких може зайняти тривалий час.
  Крім лікування, в будинку, де проживає дитина з алергічним кашлем, регулярно повинна проводитися вологе прибирання, і зведений до мінімуму будь-який контакт з дратівливими речовинами – тютюновим димом, побутовою хімією, парфумами та іншим.
  Як лікувати залишковий затяжний кашель у дитини?
  Після того як гострий період хвороби у дитини минула і настало одужання, трапляється так, що воно неповне, тобто час від часу дитина покашлює. Це може тривати досить тривалий час.
  Щоб допомогти
  Як лікувати кашель у дітей в домашніх умовах?
  організму швидше впоратися із залишковими явищами використовують різні народні методи:

 • сік чорної редьки і мед;

 • припарки на грудну клітку з картоплі і меду, а також нутряного жиру;

 • молоко з гусячим або козячим жиром;

 • трав'яні збори від бронхіту.


 • Тепер ви знаєте, що кашель у дітей можна лікувати в домашніх умовах і як це робити правильно. Не варто нехтувати рекомендаціями лікаря, щоб не затягнути хвороба і не викликати ускладнень.
  Читайте також
  Як лікувати бронхіт у дитини?
  Як лікувати бронхіт у дитини?
  Бронхіт у більшості випадків є ускладненням захворювань дихальних шляхів, коли харкотиння опускається вниз, в бронхи. Тоді батькам необхідно негайно
  Чим лікувати бронхіт у дитини?
  Чим лікувати бронхіт у дитини?
  Досить поширеним захворюванням серед дітей вважається бронхіт. Далі обговоримо, як і чим проводять терапію зовсім маленьких дітлахів і діткам
  Кашель у грудничка 6 місяців
  Кашель у грудничка 6 місяців
  Шестимісячний малюк вже не немовля, але його лікування все ще має свої особливості. Немовлятам протипоказані багато ліків, тому краще, якщо
  Вологий кашель у дитини
  Вологий кашель у дитини
  Кашель у дитини - один з найбільш часто зустрічаються симптомів респіраторних захворювань. Однак батькам важливо вміти відрізнити сухий
  Сильний кашель у дитини
  Сильний кашель у дитини
  Багато дитячі захворювання супроводжуються таким симптомом, як кашель. Однак буває, що дитину дуже мучить сильний кашель. Чому він виникає і як з ним
  Як лікувати кашель у немовляти?
  Як лікувати кашель у немовляти?
  Виникнувша як завжди недоречно застуда, часто супроводжується кашлем. А якщо хворий не дорослий, а дитина? Батьки, які мають досвід у вихованні