Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Ознаки пневмонії у дітей

Ознаки пневмонії у дітей

1-02-2016, 19:45
1100
0
Ознаки пневмонії у дітей
Запалення легенів, або пневмонія – захворювання, про яке чули досить багато. Воно може розвинутися у малюка з ослабленим імунітетом, після переохолодження, а також у дитини, яка перехворіла на ГРВІ. Але лякатися цього не варто, оскільки за статистикою лише у 05% від загального числа хворих хлопців розвивається це захворювання. Ознаки пневмонії у дітей можуть відрізнятися залежно від віку, тому при підозрі на хворобу, потрібно терміново звернутися за медичною допомогою.

Ознаки пневмонії у дитини до року


Дуже часто, особливо у немовлят, перші симптоми цього грізного захворювання приймають за звичайну застуду. За допомогою до лікаря не поспішають звертатися навіть досвідчені батьки, тоді як дорогоцінний час може бути втрачено. Ознаки пневмонії, як у однорічної дитини, так і у малюка молодшого віку, що виявляються в наступному:

 • синюшністю шкірних покривів;

 • температурою тіла в межах 37-38 градусів;

 • сильним нападоподібним кашлем;

 • швидким накопиченням мокротиння;

 • відмовою від їжі, плаксивістю, дратівливістю.


 • Якщо вчасно почати лікувати це захворювання, то ознаки пневмонії у немовлят швидко йдуть на спад, а лікування рекомендують проводити в домашніх умовах. Запалення легенів лікується антибіотиками, навіть у таких маленьких дітей, тому дотримання режиму дня, правильного харчування, а також введення в раціон продуктів, що містять лактобактерії, обов'язково. При виконанні всіх цих нескладних правил, малюк вже через пару днів буде відчувати себе набагато краще, а загальний курс лікування становить від 5 до 7 днів.
  Симптоми запалення легенів у дітей від року
  Ознаки пневмонії у дітей 2 років і старше особливо нічим не відрізняються від тих, які присутні у немовлят. Тут також можна спостерігати, характерні для запалення легень, симптоми:

 • Підвищена температура тіла. Це один з перших ознак у дітей, на який при пневмонії дорослі звертають увагу. Температура коливається в межах 37 - 38 градусів і до вечора, як правило, буває вище, ніж з ранку. Однак існують і винятки, коли у дитини може відзначатися знижена або, навпаки, дуже висока (до 40 градусів) температура тіла.

 • Постійний кашель. У дитини, наприклад, 3 років і старше, першорядні ознаки пневмонії – це сильний, коклюшеподобний або нападоподібний кашель і блідість носогубного трикутника. У малюків він може бути як сухий, так і з виділенням мокротиння. Вона може містити домішки гною, слизу або крові. При таких симптомах лікар зобов'язаний направити дитину на рентген легенів.

 • Болю в грудній клітці і брак повітря. Клінічні ознаки пневмонії у дітей 5-6 років і малюків близького віку – це біль під лопатками, при кашлі або диханні, з однією з сторін, а також, особливо при ходьбі або фізичного навантаження, стан «нестачі повітря».

 • Зовнішні ознаки. Якщо дитина мовчить, ні на що не нарікаючи, то запідозрити запалення легенів можна за швидкої стомлюваності дитини, сильної пітливості, прискорене поверхневому диханню і примхливості. У дітей знижується точність рухів і може відзначатися порушення координації,
  Ознаки пневмонії у дітей
  що іноді заводить у глухий кут батьків і оточуючих.

 • Відмова від їжі. Ця ознака, як правило, супроводжується розладом травлення, нудотою і блювотою. І навіть якщо малюка вдається трохи нагодувати, він буде втрачати вагу досить швидко.


 • Отже, батькам потрібно пам'ятати, що будь-які відхилення в поведінці дитини повинні насторожувати, а особливо коли вони стосуються здоров'я. Кашель, температура, нестача повітря, прискорене дихання – це ті симптоми, при яких консультація лікаря повинна бути негайною.
  Читайте також
  Як лікувати бронхіт у дитини?
  Як лікувати бронхіт у дитини?
  Бронхіт у більшості випадків є ускладненням захворювань дихальних шляхів, коли харкотиння опускається вниз, в бронхи. Тоді батькам необхідно негайно
  Запалення легень - симптоми у дітей
  Запалення легень - симптоми у дітей
  Запалення легенів - важке захворювання, яке є ускладненням після перенесених інфекцій, і дуже легко виникає у дітей в силу особливостей легеневої
  Пневмонія у дітей - симптоми
  Пневмонія у дітей - симптоми
  Пневмонія або запалення легенів - дуже серйозне захворювання у дітей, часто має ускладнення і наслідки для здоров'я та розвитку. У нашій статті ми
  Як не прогледіти запалення легенів у дітей?
  Як не прогледіти запалення легенів у дітей?
  Порівняно з часто зустрічаються у дітей кашлем, нежиттю, інфекції верхніх дихальних шляхів або бронхіт , запалення легенів - винятковий випадок.
  Стоматит у дітей
  Стоматит у дітей
  Стоматит - захворювання слизової порожнини рота, що розвивається під впливом бактерій, грибків, вірусів і багатьох інших факторів (фізичних,
  Запалення легенів у дітей
  Запалення легенів у дітей
  Запалення легенів у дітей являє собою гостре запалення легеневих тканин, що має інфекційний характер. Статистика пневмонії у підростаючого покоління