Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Як лікувати бронхіт у дитини?

Як лікувати бронхіт у дитини?

1-02-2016, 19:45
2539
0
Як лікувати бронхіт у дитини?
Досить часто у дітей будь-якого віку буває бронхіт – це запалення слизової оболонки бронхіального дерева, яке супроводжується кашлем спочатку сухим, а потім вологим. Сильний кашель і хрипке дихання дуже лякають батьків, хоча насправді вони потрібні організму для видалення скупчилася в бронхах слизу.

Як лікувати бронхіт у дитини до року?


Самим небезпечним буває це захворювання у немовлят, адже вони ще не можуть продуктивно откашлять накопичилася мокротиння і не володіють достатньою руховою активністю, яка необхідна для хорошої вентиляції легенів і бронхів.
Тому батьки, почувши перші покашлювання, неодмінно повинні викликати дільничного педіатра, щоб він прослухав характер хрипів і сказав, як лікувати бронхіт у дітей.
Першим ділом малюкові потрібно дренажний (перкусійний) масаж для того, щоб полегшити відділення мокротиння і допомогти їй вийти назовні з кашлем. Для цього дитину кладуть собі на коліна животиком вниз таким чином, щоб попка виявилася піднята вище голови.
Потім, часто постукуючи ребром долоні по проекції легень на спинці за напрямком від куприка до шиї, дитині протягом 5-7 хвилин роблять масаж. Час від часу необхідно зупинятися і давати малюкові прокашлятися. Цей спосіб дуже ефективний, починаючи з перших днів, але тільки при вологому кашлі.
Крім масажу дитині призначають препарати, що містять амброксол – речовина, дозволене дітям до року, а також і інші відхаркувальні засоби. Слід строго дотримуватися дозування, щоб не викликати надмірного відділення слизу і закупорки бронхів. Народні засоби у вигляді відвару трав у дітей до року не використовуються із-за ризику можливої алергії.

Як лікувати гострий бронхіт у дитини?


Якщо у дитини при бронхіті підвищена температура, то буде потрібно застосування жарознижуючого засобу, коли термометр показує позначку вище 385°С. Найчастіше на початку захворювання кашель сухий, а тому потрібні відхаркувальні засоби, які впливають на розрідження мокротиння, такі як Синекод.
Якщо кашель вимотують і непродуктивний, то призначають протикашльові препарати, які дають дитині вести нормальний спосіб життя і можливість висипатися вночі.
Як тільки кашель стає вологим, а відбувається це зазвичай на 5-7 день від початку захворювання, слід відмінити прийом протикашльових засобів і почати давати малюкові відхаркувальні препарати, такі як Амброксол, Лазолван та інші.
Неправильним при бронхіті вірусного походження, який буває в 80% випадків, призначати антибіотики. А от у випадку бактеріальної природи захворювання, яку можна виявити шляхом проведення аналізу крові, як раз показана антибактеріальна терапія. Її застосування потрібно і в разі ускладнення вірусної інфекції, коли після кількох днів субфебрильної температури відбувається різкий стрибок.
Крім вищеописаних методів потрібно щоденне вологе прибирання приміщення, де знаходиться дитина, а також рясне пиття і підвищення вологості повітря 60-70%. Дуже добре допомагає дитині, хворому бронхітом, інгаляційна терапія.
Замість того щоб вживати засоби від кашлю у вигляді сиропу, його можна доставляти за допомогою приладу безпосередньо в дихальні шляхи. Паралельно необхідно дихати фізіологічним розчином або мінеральною водою Боржомі для зволоження слизової.

Як лікувати обструктивний бронхіт у дитини?


Обструкцію, тобто непрохідність в бронхах, можна зняти за допомогою інгаляцій Беродуала, Вентолін, Пульмикорта і їм подібних засобів. Крім цього, призначають і відхаркувальний препарат - найчастіше це Бронхолитин, який не викликає алергічної реакції. В ускладнених випадках буде потрібно застосування антибіотика.
Основні методи боротьби з звичайним бронхітом прийнятні і для обструктивного: перкусійний масаж, свіже і вологе повітря, невисока температура в приміщенні. Все це в комплексі дозволить зняти напад і запалення.

Як лікувати бронхіт у дитини народними засобами?
Як лікувати бронхіт у дитини?


Вірними помічниками мам у боротьбі з бронхітом завжди були бабусині методи. Їх недостатньо для лікування дитини, але як допоміжний варіант вони діють відмінно. Можна застосовувати наступне:

 • редька з медом;

 • парові інгаляції з содою, картоплею і ефірними маслами;

 • масаж грудної клітки і зарядка для відкашлювання;

 • гарячі ванночки для ніг;

 • гірчичники і гірчиця в шкарпетки.
 • Читайте також
  Як вилікувати кашель у дитини?
  Як вилікувати кашель у дитини?
  Вилікувати кашель просто так, ґрунтуючись на припущеннях, не можна. Перш ніж приступати до лікування, потрібно визначити характер кашлю та його
  Як лікувати кашель у дітей в домашніх умовах?
  Як лікувати кашель у дітей в домашніх умовах?
  Кашель може бути сухим і вологим, мати різну природу виникнення, а тому і підходи до його лікування кардинально різняться. Займатися самолікуванням,
  Чим лікувати бронхіт у дитини?
  Чим лікувати бронхіт у дитини?
  Досить поширеним захворюванням серед дітей вважається бронхіт. Далі обговоримо, як і чим проводять терапію зовсім маленьких дітлахів і діткам
  Обструктивний бронхіт у дітей - симптоми
  Обструктивний бронхіт у дітей - симптоми
  Про бронхіті мають уявлення багато, а ось що таке обструктивний бронхіт - далеко не всі. Про це ви дізнаєтесь, прочитавши нашу статтю, а також про
  Бронхіт у дітей
  Бронхіт у дітей
  На відміну від бронхіоліту при бронхіті запалюються самі бронхи, тобто верхні дихальні шляхи, що ведуть від трахеї до легкого. Слизова оболонка
  Як лікувати кашель у немовляти?
  Як лікувати кашель у немовляти?
  Виникнувша як завжди недоречно застуда, часто супроводжується кашлем. А якщо хворий не дорослий, а дитина? Батьки, які мають досвід у вихованні