Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Кашель у дитини грудного віку без температури – чим лікувати?

Кашель у дитини грудного віку без температури – чим лікувати?

1-02-2016, 19:46
1455
0
Кашель у дитини грудного віку без температури – чим лікувати?
У кожного новонародженого малюка вже в перший рік його життя неодноразово виникає кашель. Нерідко кашель супроводжується й іншими симптомами – нежиттю, підвищенням температури тіла і так далі. В цьому випадку попередній діагноз стає зрозумілим відразу – дитина застудилася.
Однак у деяких ситуаціях кашель у дитини грудного віку протікає самостійно, без температури й інших ознак простудних захворювань. Зрозуміти його причину без консультації з лікарем-педіатром практично неможливо, і всі батьки, без винятку, починають хвилюватися.
У даній статті ми розповімо вам, що може викликати сильний кашель у дитини грудного віку без температури, і чим лікувати такий стан, щоб ще більше не погіршити ситуацію і не нашкодити здоров'ю дитини.

Причини кашлю без температури у немовляти


Найчастіше кашель у новонароджених немовлят без температури та інших ознак ГРВІ викликають наступні причини:

 • Алергія. Подібним чином можуть проявлятися алергічні реакції на пил, пилок рослин, тополиний пух, шерсть і слину домашніх тварин, миючі засоби і будь-які продовольчі продукти. Алергічний кашель практично завжди посилюється вночі і в разі безпосереднього контакту з алергенами. При появі підозри на алергію необхідно як можна швидше виявити алерген і звести до мінімуму всі контакти дитини з ним. До виявлення причини захворювання дитині можна давати антигістамінні препарати, наприклад, краплі Фенистил або Зіртек.

 • У деяких випадках сухий кашель у дітей до року може бути варіантом фізіологічної норми. У такій ситуації дитина може покашливать до 20 разів на добу, однак при цьому він добре себе почуває і спокійно спить вночі.

 • Також кашель без температури може свідчити про наявність в організмі малюка уповільненого запального захворювання.

 • Крім того, причиною виникнення такого кашлю може стати занадто сухе повітря в кімнаті новонародженого. Щоб такого не відбувалося, частіше робіть вологе прибирання в квартирі, а також використовуйте зволожувач повітря.

 • Досить рідко такий стан може спостерігатися і при серцево-судинних захворюваннях. У цьому випадку напад кашлю зазвичай виникає раптово і триває близько 2-3 хвилин.

 • Нарешті, різкий задушливий кашель може з'явитися як наслідок попадання в дихальні шляхи дитини дрібного стороннього предмета. Граючи, малюк може випадково проковтнути дрібну деталь і поперхнутися. У такій ситуації необхідно негайно викликати швидку допомогу, а до її приїзду стукати ребром долоні по спинці малюка і постаратися звільнити верхні дихальні шляхи. Навіть якщо ви зможете витягти з рота малюка предмет, яким він поперхнувся, варто дочекатися приїзду медичних працівників і пройти повне обстеження в лікувальному закладі.


 • Як лікувати кашель без температури?
  Перш ніж приступати до лікування кашлю без температури у дитини грудного віку, необхідно обов'язково звернутися до спостерігає малюка лікаря. Досвідчений лікар призначить всі необхідні обстеження і зможе визначити конкретну причину виникнення захворювання.
  Кашель у дитини грудного віку без температури – чим лікувати?
  Встановивши причину, лікар може призначити антигістамінні препарати або лікарські засоби, що розріджують і допомагають відхаркувати мокротиння. Засоби від кашлю грудним дітям простіше і зручніше давати у вигляді сиропу. Завдяки рідкої консистенції і приємному солодкуватому смаком малюки із задоволенням п'ють ліки і не випльовують.
  Краще давати дитині такі препарати, які виготовлені з натуральних компонентів – кореня солодки, екстракт м'яти, соку алое і інших. Найбільш популярні в цій категорії засоби – сиропи Проспан, Лазолван і Эвкабал.
  Читайте також
  Чим лікувати кашель у дитини без температури?
  Чим лікувати кашель у дитини без температури?
  Не завжди кашель є супутником застуди чи ГРВІ, і нерідко може виникати без підйому температури. Як діяти батькам малюків і чим лікувати такий стан, -
  Чим лікувати кашель у немовляти?
  Чим лікувати кашель у немовляти?
  У грудних дітей лікування будь-якого захворювання перетворюється в проблему, а особливо це стосується кашлю. Болісний сухий кашель ризикує
  Кашель у грудничка 6 місяців
  Кашель у грудничка 6 місяців
  Шестимісячний малюк вже не немовля, але його лікування все ще має свої особливості. Немовлятам протипоказані багато ліків, тому краще, якщо
  Кашель у новонародженого
  Кашель у новонародженого
  Кашель може измучить навіть дорослої людини. Що вже говорити про немовля, який і так надто слабкий і ще змушений боротися з хворобою. Чому у
  Як лікувати кашель у немовляти?
  Як лікувати кашель у немовляти?
  Виникнувша як завжди недоречно застуда, часто супроводжується кашлем. А якщо хворий не дорослий, а дитина? Батьки, які мають досвід у вихованні
  Лікування алергічного кашлю у дітей
  Лікування алергічного кашлю у дітей
  Алергічний кашель у дітей зустрічається досить часто. Особливо це стосується тих малюків, у яких в ранньому дитинстві був діатез...