Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Інфекційні захворювання у дітей

Інфекційні захворювання у дітей

1-02-2016, 19:46
917
0
Інфекційні захворювання у дітей
Багато інфекційні захворювання у дітей можуть стати причиною ускладнень. Також хвора дитина - джерело зараження для оточуючих. Тому батькам слід знати симптоми та особливості перебігу ряду хвороб, щоб не гаючи часу, звернутися до лікаря.

Інфекційні захворювання з висипом у дітей • Вітряна віспа. Її збудником є вірус герпесу. Хвороба починається з появи висипань, які легко прийняти за укуси комах, підвищується температура. Через кілька днів кількість висипань збільшується. Але вже через тиждень більшість пухирів покривається скоринкою.

 • Кір. Це вірусне захворювання на початковому етапі нагадує респіраторну інфекцію. У дитини підвищується температура, закладає ніс, червоніють очі. Діти скаржаться на слабкість, першіння в горлі. Але лихоманка проходить досить швидко. Приблизно на 4 добу слизова ротової порожнини червоніє, стає плямистої. Це вважається відмітною ознакою кору. Далі з'являється дрібна рожева висипка по всьому тілу, яка зливається в плями, і знову підвищується температура. Через деякий час висипання поступово проходять.

 • Краснуха. Це захворювання зазвичай переноситься дітьми легко і не вимагає специфічного лікування. Дрібна рожева висипка починає покривати обличчя, а потім переходить на тіло, але вже до 4 дня сходить. Також при краснусі можуть сильно збільшитися лімфовузли.

 • Скарлатина. Захворювання має бактеріальну природу. Його збудником є стрептокок. Недуга починається з головного болю, запалення лімфовузлів, почервоніння горла. Потім до цих симптомів приєднується червона висипка з шорсткою поверхнею. Вона проходить протягом 1-2 тижнів, залишаючи після себе лущення шкіри.


 • Гострі інфекційні захворювання у дітей • Грип. Вірус поширюється крапельним шляхом. Спочатку підвищується температура, з'являється розбитість, слабкість, сухий кашель. Цей період триває не більше тижня. У дітей грип може супроводжуватися болями в животі, крупом. Існує небезпека розвитку грипозної пневмонії, яка може привести до летального результату.

 • Риновірусна інфекція. Вірус у малюків викликає симптоми бронхіту та загострення бронхіальної астми.

 • Аденовірус. Існує кілька десятків серотипів даного вірусу. Аденовірус може викликати ряд респіраторних захворювань. Для нього характерний кон'юнктивіт у поєднанні з фарингітом. Також може спровокувати пневмонію, бронхіоліт.


 • Інфекційні захворювання шкіри у дітей • Пухирчатка новонароджених. Джерелом цього заразного захворювання часто стає людина з близького оточення, у якого є хронічні шкірні або гнійно-запальні хвороби. Недуга починається високої температури і появи бульбашок з гнійним вмістом.

 • Хвороба Ріттера. Важка форма пухирчатки, при якій уражається значна частина тіла дитини. Вимагає негайного лікування під контролем лікаря, так як якщо недуг вразив малюка перших тижнів життя, то можливий смертельний результат.


 • Літні інфекційні захворювання у дітей


  Лідерами серед хвороб, що зустрічаються влітку, є кишково-інфекційні захворювання у дітей.

 • Ротавірус. Інфекція вражає тонку кишку. Передається через немиті руки, некип'ячену воду. Її ознаками є блювання, пронос, біль в животі, загальна інтоксикація організму.

 • Дизентерія. Збудник захворювання (Шигелла) потрапляє в організм через брудні руки, інфіковану їжу, воду і вражає сигмовидну кишку. У дитини зникає апетит, з'являється озноб, температура, пронос.

 • Сальмонельоз. Цією недугою можна інфікуватися через заражені продукти тваринного походження, наприклад, яйця, м'ясо, молоко. Починається хвороба гостро. У дитини відзначається нудота, зеленуватий пінистий стілець до 10 разів на добу, озноб.


 • Інфекційні захворювання у дітей
  Читайте також
  Симптоми грипу 2013 у дітей
  Симптоми грипу 2013 у дітей
  Щорічно епідемія грипу по всьому світу забирає все більше і більше людських життів. Лікарі не сидять склавши руки, створюючи все нові вакцини проти
  Герпес у дітей. Що робити?
  Герпес у дітей. Що робити?
  Носіями герпеса, за оцінками вчених, є 90% населення планети. В організмі вірус активізується тільки якщо імунітет дитини ослаблений.
  Грип під час вагітності: симптоми і лікування
  Грип під час вагітності: симптоми і лікування
  Грип належить до розряду вірусних інфекцій і передається повітряно-крапельним шляхом, тобто коли хворий чхає або кашляє. Дізнатися хвороба легко за
  Вітряна віспа у дітей. Симптоми і лікування вітряної віспи
  Вітряна віспа у дітей. Симптоми і лікування вітряної віспи
  Гостре інфекційне захворювання. Характеризується доброякісним перебігом. Вітряна віспа частіше вражає дітей у віці 3-4 років. Помічено: чим старша
  Розеола у дітей: симптоми і лікування
  Розеола у дітей: симптоми і лікування
  У дитини температура і висип. Чи може це бути розеола? Цілком ймовірно, що це дійсно розеола. Розеола - це одна з нешкідливих, але неприємних
  Висип на ногах у дитини: причини
  Висип на ногах у дитини: причини
  [/b] [b] Висип на ногах у дитини [/b] може з'явитися в результаті дії на організм дитини несприятливих зовнішніх факторів або бути симптомом