Як лікувати нежить у дитини?

Як лікувати нежить у дитини?
Дослідну маму соплями не налякати, хіба що зеленими. В її аптечці завжди знайдуться кошти від простудного нежитю, алергічної реакції і «важка артилерія» на випадок приєднання інфекції. Тому питання, як правильно лікувати нежить у дитини, найчастіше цікавить новоспечених матусь.
Отже, коротко про основні методи лікування нежиті різної етіології ми розповімо вам в цій статті.

Як лікувати нежить у немовляти?


Раптово з'явилися прозорі соплюшки у немовляти не завжди є ознакою серйозного захворювання. Іноді маленький організм реагує на зміну температурного режиму, незначне промерзання або прорізування чергового зубика. В таких ситуаціях, на питання, чим і як лікувати нежить у немовляти без температури та інших ознак хвороби, педіатри рекомендують:

  • промивати носик сольовими розчинами типу «А-соль» або «Аквамаріс», стежити за температурою і вологістю повітря;

  • при сильної закладеності скористатися судинозвужувальними препаратами – це «Отривин», «Називін», «Виброцил».


  • Якщо нежить не проходить тривалий час, а стан малюка ускладнюється іншими симптомами, слід переглянути схему лікування. Як правило, в таких випадках події можуть розвиватися за двома сценаріями:

  • Соплі довго не проходять, при цьому густішають і міняють колір на зелений.
    Як лікувати нежить у дитини?
    Така клінічна картина свідчить про приєднання бактеріальної інфекції. У таких випадках лікування повинне бути більш радикальним із застосуванням антибактеріальних препаратів, які призначаються виключно лікарем.

  • Рідкі прозорі соплі турбують малюка більше місяця, навіть не дивлячись на всі прийняті батьками заходи. Як лікувати рясні і тривалі прозорі соплі у дитини можна запитати у алерголога, так як, швидше за все причиною такого стану є алергія. Тому завдання батьків зводиться до виявлення і усунення алергену.