Чи можна гуляти з дитиною при нежиті?

Чи можна гуляти з дитиною при нежиті?
Кожна мама, у якої є маленька дитина, хоча б один раз в рік стикається з нежиттю і закладеністю носа у свого малюка. Подібне нездужання може супроводжуватися й іншими ознаками захворювання, а може лише трохи турбувати малюка. Практично всі мами цікавляться, чи можна гуляти з дитиною, а особливо немовлям, при нежиті, і чи не зашкодить прогулянка малюкові. Спробуємо розібратися в цьому питанні.

Можна гуляти, якщо в дитини соплі?


Нежить сам по собі не є протипоказанням для знаходження дитини на вулиці. Більш того, в деяких випадках прогулянка може виявитися корисною для дитячого здоров'я. Якщо ви сумніваєтеся, чи варто гуляти з дитиною при нежиті, необхідно визначити причину нездужання, а також звернути увагу на загальний стан здоров'я дитини.
Якщо соплі у дитини з'являються виключно навесні і влітку, як наслідок алергії на пилок рослин, перед виходом на вулицю в цей період необхідно приймати антигістамінні препарати наприклад, Фенистил або Зіртек. В іншому випадку ви можете тільки погіршити ситуацію. Навпаки, якщо причиною нежиті стала реакція на шерсть домашніх тварин, пил, фарбу або будь-які сторонні запахи в квартирі, прогулянка може стати життєво необхідною для дитини.
У більшості випадків нежить виникає при простудних захворюваннях. В такій ситуації з дитиною можна гуляти тільки тоді, коли температура його тіла не перевищує 375 градусів, і сам він почуває себе непогано. Крім того, під час прогулянки необхідно дотримуватися кілька корисних рекомендацій.
Правила прогулянки при нежиті
Для того щоб не нашкодити здоров'ю малюка ще більше необхідно дотримувати наступні рекомендації:

  • Найголовніше правило – не надто тепло одягати дитину. Багато мами і бабусі, якщо у малюка нежить, одягають на нього кілька теплих речей відразу. Не варто забувати, що перегрів набагато більш небезпечна для дитячого організму, ніж переохолодження.

  • Чи можна гуляти з дитиною при нежиті?
    Перш ніж вийти на вулицю, ніс малюка необхідно добре очистити, особливо в зимовий період. Якщо дитина ще занадто малий, зробити це необхідно за допомогою аспіратора.

  • Тривалість прогулянки в теплу, безвітряну погоду не повинна перевищувати 40 хвилин, в холодну і при наявності вітру – перебувати на вулиці можна не більше 15-20 хвилин.

  • Крім того, не варто взагалі виходити на вулицю під час дощу. Якщо дитина промокне, його стан може значно погіршитися, і до нежиті додасться маса неприємних симптомів.