Чим мазати вітрянку у дітей, крім зеленки?

Чим мазати вітрянку у дітей, крім зеленки?
Вітряна віспа – одне з найпоширеніших дитячих захворювань, яке все ж таки лякає більшість батьків, перш за все, з-за страхітливою висипки, яка з'являється практично скрізь: на обличчі, грудях, спині, ногах, руках, ступнях і навіть шкірі голови. Педіатри старої закалки часто рекомендують використовувати для обробки прищиків діамантовий зелений, щоб виключити можливість вторинного зараження. Адже хвороба супроводжується сильним свербінням, тому малюк починає інтенсивно розчісувати шкіру.
Чому не варто використовувати зеленку?
Сучасних мам і тат часто цікавить питання, що буде, якщо не мазати вітрянку зеленкою і чи не позначиться це негативно на стані малюка. Використання цього препарату має такі недоліки:

 • оскільки розчин є спиртовим антисептиком, він досить сильно сушить ніжну шкіру малюка;

 • безліч зелених точок на тілі іноді нервує дитини, який може на психологічному рівні відчувати себе чудовиськом із страшної казки;

 • зеленка важко відпираються з одягу, постільної білизни і важко змивається навіть після одужання маленького хворого.


 • Які бувають альтернативи діамантового зеленого?
  Сучасні лікарі легко дадуть відповідь на ваше запитання, чим мазати вітрянку у дітей, крім зеленки, адже клінічні дослідження переконливо доводять, що існує чимало препаратів, що володіють не меншою ефективністю. Розглянемо основні з них:

 • Розчин фукорцина . Ним змочують ватний тампон і протирають ділянки уражених шкірних покривів не рідше 2-4 разів на день. Але і зловживати таким засобом не варто, оскільки у великих кількостях вона може мати токсичну дію. Крім того, з зеленкою фукорцин ріднить те, що він має насичений червоний колір, який погано змивається.

 • Каламин. Роздумуючи, чим можна мазати вітрянку, крім зеленки, зверніть увагу на цей сучасний препарат, який практично не має протипоказань, крім дуже рідкісних випадків індивідуальної непереносимості. Каламин не тільки підсушує висип і має дезінфікуючий ефект, але і чудово охолоджує роздратовану шкіру, знімаючи свербіж. Саме тому його найчастіше радять використовувати при вітряній віспі.

 • Розчин риванолу. Висип при вітряній віспі їм змазують лише двічі в день, що цілком дозволяє домогтися потрібного результату. Хоча риванол має жовтий колір і трохи забарвлює шкіру, навіть найменші його сліди легко змиваються водою з милом. Саме тому, якщо ваш будинок відвідала вітрянка, не роздумуйте довго, чим мазати віспини замість зеленки: відразу ж вирушайте в аптеку за цим розчином.

 • Розчин марганцівки. Її також широко застосовують для обробки висипань при вітряній віспі. Для цього розчин повинен мати блідо-рожевий відтінок, щоб уникнути серйозного опіку шкіри. Однак, на жаль, у більшості випадків зараз марганцевокислий калій продається в аптеках тільки за рецептом.

 • Фенистил гель. Це відмінний зарубіжний лікарський препарат,
  Чим мазати вітрянку у дітей, крім зеленки?
  має протиалергічну дію. Тому коли заходить мова про те, чим мазати прищики при вітряній віспі, крім зеленки, зверніть увагу саме на цей препарат.

 • Масло чайного дерева. Відмінною особливістю засобу є його натуральність, відсутність прижигающего ефекту і гіпоалергенність.


 • Якщо малюка сильно турбує висип на слизових оболонках і ви вагаєтесь, ніж буде краще мазати вітрянку: зеленкою або фукорцином, знайте, що набагато краще полегшить стан маленького хворого промивання настоєм ромашки, череди або розчином фурациліну.