Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Дитина часто хворіє простудними захворюваннями - що робити?

Дитина часто хворіє простудними захворюваннями - що робити?

1-02-2016, 19:51
699
0
Дитина часто хворіє простудними захворюваннями - що робити?
Серед безлічі захворювань, до яких схильні маленькі діти, на першому місці знаходяться застуда та грип, на другому – інфекції, а на третьому - захворювання лор-органів. При цьому найбільш часто хворіють діти протягом перших 3 років свого життя. Якщо говорити про те, скільки загалом таких дітей, які часто хворіють, то у великих містах це практично кожна 5 дитина.
З-за чого діти часто хворіють?
Багато мам, яких дитина часто хворіє простудними захворюваннями, впадають у відчай, оскільки не знають, що необхідно робити, щоб малюк рідше хворів.
В першу чергу необхідно визначити причину, по якій інфекція в організмі дитини з'являється знову і знову. Іноді на це йде досить багато часу, т. к. для того щоб провести повне обстеження, крім кожну з можливих причин, знадобиться не один тиждень.
Так, найбільш поширеними причинами розвитку ГРЗ у дітей є:

 • Присутність в носоглотці вогнищ хронічної інфекції. Так, дуже часто простудних захворювань схильні ті хлопці, які мають, так звані недоліковані риніти, фарингіти, мигдалини. Подібного роду повільно протікають інфекції чинять негативний вплив на організм, знижуючи його захисні функції.

 • Наявність аденоідітов (запалення мигдаликів) також часто є причиною застуд. Крім того, наявність в організмі такого порушення призводить до розвитку алергічних захворювань.

 • Родові травми в анамнезі. У таких дітей спостерігається порушення взаємодії між собою окремих структур головного мозку, що в підсумку впливає на процес обміну речовин, а також на синтез антитіл в імунній системі.

 • В окремих випадках при порушення роботи ендокринної системи також можуть розвиватися ГРЗ і ГРВІ. Зокрема, подібне спостерігається при збільшенні вилочкової залози. Саме вона виробляє Т-лімфоцити, які будують на варті здоров'я в організмі.

 • Порушення синтезу кортикостероїдних гормонів також може привести до частих простудних захворювань. Ознакою наявності такого стану є такий симптом, як «брудні» лікті і коліна, т. е. на цих ділянках шкірні покриви починають темніти і лущитися. При такому порушенні у дитини також уражається кишечник, що проявляється у вигляді колітів, дисбактеріозу, глистових інвазій.

 • Недостатній синтез імуноглобуліну А. При даному порушенні до частих простудних захворювань у дітей приєднуються різні ураження шкірних покривів чаші гнійничкові характеру, а також гнійні захворювання очей, алергічні розлади, такі як астматичний бронхіт, бронхіальна астма, нейродерміт.

 • Порушення процесу обміну речовин також може негативно позначитися на здоров'ї. Наприклад, порушення супроводжуються зміною процесу обміну солей в організмі можуть викликати захворювання сечовидільної системи.


 • Що робити батькам, якщо дитина часто хворіє?
  Багато батьків, скаржачись на те, що дитина дуже часто хворіє простудними захворюваннями, просто не знають, що з цим робити.
  Всім відомо, що піклуватися про здоров'я дитини необхідно починати ще на етапі її внутрішньоутробного розвитку, і навіть ще до того, як його планувати.
  Жінка, яка очікує появи дитини, повинна по можливості переїхати в більш сприятливий екологічний район. Крім того, необхідно уникати роботи на підприємствах, пов'язаних з шкідливими умовами (хімічна промисловість, радіоактивність тощо).
  Дитина часто хворіє простудними захворюваннями - що робити?

  Якщо ж говорити про те, що робити, якщо дитина раптом став дуже часто хворіти ГРЗ то, насамперед, необхідно дотримуватися наступних правил:

 • Уникати переохолодження, протягів і т. п.

 • Своєчасно виявляти наявні в організмі вогнища хронічних інфекцій.

 • Проводити профілактику ГРВІ Та ГРЗ у весняно-осінній період, приймаючи вітамінні комплекси.

 • Частіше прогулюватися з дитиною на свіжому повітрі.

 • Загартовування добре допомагає підвищити захисні сили організму.
 • Читайте також
  Чому дитина часто хворіє простудними захворюваннями?
  Чому дитина часто хворіє простудними захворюваннями?
  Батьки маленьких дітей, особливо тих, які відвідують дитячі дошкільні установи, стикаються з проблемою частих захворювань дитини. Чому так
  Имунорикс для дітей
  Имунорикс для дітей
  Батьки дітей, імунітет яких ослаблений, і періоди сезонних загострень простудних захворювань супроводжуються постійними ГРЗ і ГРВІ, часто
  Стрептодермія - причини і лікування
  Стрептодермія - причини і лікування
  Стрептодермией називають інфекційне захворювання шкіри, причина його - стрептококова інфекція. На шкірі утворюються червонуваті плями, що лущаться, з
  У дитини болить голова, що робити?
  У дитини болить голова, що робити?
  Головні болі у дітей - явище дуже поширене. Воно посідає друге місце серед усіх болів різної локалізації. У дітей грудного віку прояви
  Вітаміни для дітей від 3 років: необхідність чи зайві витрати?
  Вітаміни для дітей від 3 років: необхідність чи зайві витрати?
  Деяким батькам здається, що вітаміни для дітей від 3 років слід купувати лише в певних обставин - в періоди сплесків вірусних респіраторних
  Вірусні та простудні захворювання новонароджених
  Вірусні та простудні захворювання новонароджених
  Якщо проаналізувати, якими хворобами діти хворіють частіше за інших, то однозначно можна відповісти, що найбільш поширеними захворюваннями