Дитина часто хворіє в садку – що робити?

Дитина часто хворіє в садку – що робити?
У віці від 2 до 3 років практично всіх діток віддають в дитячий сад. Адаптація до цього нового періоду життя в усіх проходить по-різному, але практично всі батьки відзначають, що дитина часто хворіє в дитячому садку. Насправді, варто прийняти той факт, що не завжди хвороби – це погано. Не варто панікувати і думати, що робити, якщо моя дитина часто хворіє в дитячому садку. Кожна спокійна і розважлива мама, розібравшись в причинах, здатна допомогти дитині легше перенести перший період «акліматизації».
Розберемося, чому дитина часто хворіє в дитячому садку. Причин кілька:

  • стрес від розлуки з мамою;

  • нове оточення з новою мікрофлорою;

  • тимчасове зниження імунітету.


  • Найчастіше дітей віддають в дитячий сад восени або навесні, коли зміна погодних умов супроводжується зміною харчування і способу життя, а тут ще і 20 нових дітей навколо. За кілька перших років життя дитина адаптувалася до особливої мікрофлорі своєї сім'ї та свого будинку, але прийшовши в садок, діти починають обмінюватися мікробами, і найчастіше імунітет до них ще не готовий. Іноді мами підсвідомо провокують дітей до захворювань, тому що саме у випадку хвороби їх дитина знову надовго повертається додому. Як не дивно, саме батькам буває важче перенести цю розлуку, ніж дітям. На даному етапі адаптуватися в першому маленькому соціумі набагато важливіше, а також підготувати свій імунітет.
    Коли батькам варто серйозно занепокоїтися?
    Подумайте, чому діти часто хворіють в садку. Навіть для дорослої людини було б занадто багато стресів в один період. Важливо інше, батькам варто звернути свою увагу на кількість і якість захворювань. Якщо ваш малюк відносно легко і швидко переносить недуги, то не варто приймати рішення про зміну групи або взагалі виключення дитину з садка. Це цілком нормальний біологічний процес, для однієї дитини 5-6 захворювань в рік вважається нормою. У випадку, якщо ваш малюк хворіє частіше, важко переносить навіть застуди, то вам слід проконсультуватися з педіатром щодо його імунітету та перспективи знаходження до школи вдома.