Все про вагітність, пологи
і виховання малюка

Вітрянка у дітей - інкубаційний період

1-02-2016, 19:54
1296
0
Вітрянка у дітей - інкубаційний період
Вітряна віспа, або, як зазвичай називають це захворювання, - вітрянка, відноситься до гострим і дуже заразним вірусних інфекцій. Хворіють частіше діти 5-10-річного віку, а у підлітків і старших людей вітрянка буває значно рідше.
Позитивний момент у тому, що це захворювання легко діагностувати, адже його основні симптоми - висип, свербіж, головний біль, збільшення регіонарних лімфатичних вузлів, підвищення температури.
Характерною особливістю вірусу вітряної віспи є його малоустойчивость у зовнішньому середовищі. Ця інфекція легко гине від дезінфектантів, низькою або, навпаки, високої температури. Але слід зазначити, що вірус дуже швидко розповсюджується на значні відстані (до 20 м) і навіть нетривалий контакт з інфікованою людиною стає причиною зараження. Вітряна віспа передається повітряно-краплинним способом, а також через слизові очей. Оскільки ця інфекція легко поширюється по повітрю, тому вона і носить таку назву - «вітрянка».
Багатьох цікавить: чи небезпечний інкубаційний період для оточуючих? Тому в цій статті ми відповімо на такі запитання: який інкубаційний період вітрянки і наскільки небезпечно в цей час контактувати з інфікованою людиною.

Скільки днів триває інкубаційний період вітрянки?


Інкубаційним періодом вважається відрізок хвороби, коли людина вже інфікована, але зовнішніх проявів захворювання ще немає. Вітрянка має тривалий інкубаційний період: у дітей - від 7 до 21 дня. За цей час вірус, який потрапив в організм дитини через слизові носа і рота, розноситься по організму по лімфі і крові. Після цього він проникає у слизові оболонки, шкіру і там розмножується. Найчастіше вірус вітряної віспи вражає шиповидный шар шкіри і епітеліальну тканину слизових оболонок.
Точно відповісти на питання, скільки днів триває інкубаційний період вітрянки, - складно. У дорослих цей часовий відрізок захворювання може бути більш тривалим, а ось у ослаблених дітей, навпаки, коротким.
Умовно інкубаційний період вітряної віспи можна поділити на наступні етапи:

 • Зараження і пристосування вірусу в організмі дитини.

 • Розмноження збудника: формується осередок інфекції, який потім поширюється по периферії.

 • Розширення зони дії вірусу по всьому організму.


 • Тільки на третьому етапі в організмі хворої дитини на клітинному рівні виробляються антитіла до збудника інфекції. Тому вітрянка вважається дуже віроломним захворюванням. Тривалий інкубаційний період не дає можливості визначити де, коли, за яких обставин відбулося зараження, і хто його джерело.
  На останньому, третьому, етапі, у дитини з'являються перші ознаки вітрянки: підвищення температури до 39-40 градусів і перша висип на волосяній частині голови, обличчі. Інкубаційний період вітрянки не заразний. Дитина може інфікувати оточуючих за 24 години до появи перших висипань. І заразний він буде до тих пір, поки не зникне остання скоринка на його тілі, тобто 10-12 днів.
  У дитячих установах вітряна віспа, як правило, набуває масштабів стихійного і невеликих епідемій. Лікарі вважають, то людині краще, якщо він перехворіє на вітрянку в дитинстві, т. к. дорослі і підлітки важче її переносять і з серйозними ускладненнями.
  Якщо підозрюєте, що ваша дитина інфікована вітряну віспу, а ваші інші члени сім'ї нею не хворіли, слід подумати про профілактику. Ефективним у цьому випадку карантин, тобто повна ізоляція хворого малюка від здорових родичів.
  Вітрянка у дітей - інкубаційний період
  Пам'ятаємо, то цей вірус дуже заразний, тому провітрювання квартири, маска і прибирання при контакті з інфікованою - марні.Як захід попередження хвороби добре допомагає вакцинація. Її можна вводити здоровим членам родини, коли у вашої дитини інкубаційний період не закінчився, а значить, ті, хто з ним контактував, з вірусом ще не зустрілися. Якщо ви запізнилися з вакцинацією (тобто зібралися робити, коли у вашої дитини почалася висип), то ввести противірусний препарат бажано протягом 76 годин після контакту з хворим. Це допоможе легше перенести болісний період захворювання. Щеплення треба робити всім, лише вагітним вони протипоказані.
  Читайте також
  Щеплення від вітрянки
  Щеплення від вітрянки
  Всі дорослі міцно переконані в тому, що вітрянка - цілком невинне захворювання, і перехворіти нею потрібно в дитинстві, оскільки в дорослому віці
  Як починається вітрянка у дітей?
  Як починається вітрянка у дітей?
  Вважається, що вітрянка або вітряна віспа - захворювання, яким краще перехворіти в дитинстві, коли воно протікає з меншими ускладненнями. Але як
  Вітряна віспа у дітей
  Вітряна віспа у дітей
  Вітряна віспа - нерідко зустрічається захворювання, особливо у дітей дитсадівського і шкільного віку. Всі пам'ятають з дитинства цих смішних "зелених
  Ознаки вітрянки у дітей
  Ознаки вітрянки у дітей
  На вітряну віспу або вітрянку в дитинстві перехворіла практично кожен. Але, коли справа доходить до виявлення симптомів захворювання вже у своїх
  Що таке вітряна віспа?
  Що таке вітряна віспа?
  Вітряну віспу викликає вірус, переносником якого є хвора людина. Він вважається небезпечним для інших протягом п'яти днів з того ...
  Вітряна віспа у дітей. Симптоми і лікування вітряної віспи
  Вітряна віспа у дітей. Симптоми і лікування вітряної віспи
  Гостре інфекційне захворювання. Характеризується доброякісним перебігом. Вітряна віспа частіше вражає дітей у віці 3-4 років. Помічено: чим старша