Як лікувати кон'юнктивіт у дітей?

Як лікувати кон'юнктивіт у дітей?
Напевно, немає такої дитини, яка б хоч раз в життя не зіткнувся з кон'юнктивітом. Це неприємне і в деяких випадках небезпечне захворювання, яке ще називають хворобою брудних рук. Часто це саме так, але бувають також інфекційні та алергічні різновиди цього захворювання. Як би те ні було, впоратися з ним нескладно, головне, вчасно почати лікування і дотримуватися певних правил.
Способи боротьби з кон'юнктивітом – як вилікувати його у дитини?

 • Основне, що потрібно пам'ятати, це повсюдна чистота – руки дорослого перед процедурами необхідно ретельно обробити водою з милом і витерти чистим рушником;

 • Дитячі ручки, які так і норовлять постійно розтирати хворі очі кілька разів на день потрібно мити з милом, а нігтики слід коротко обрізати;

 • Тампони для обробки повинні бути одноразовими стерильними і для кожного з очей;

 • Краплі слід закапувати у кон'юнктивний мішок не більше однієї – все інше витече і буде марно;

 • Всі розчини, настої для промивання повинні бути свіжими, їх не можна зберігати;

 • Мазь, яка застосовується, повинна бути неодмінно очна, а не звичайна;

 • У дитини має бути свій рушник, адже кон'юнктивіт - дуже заразне контактна захворювання.


 • Як лікувати алергічний кон'юнктивіт?
  Лікування алергії справа непроста і тривала, адже найменший контакт з алергеном викликає сльозотеча і почервоніння очей. Необхідно виявити причину – то є алерген, на яку реагує організм. Зробити це вдається не завжди.
  Для зменшення проявів алергічного кон'юнктивіту застосовуються антигістамінні очні краплі і засоби для внутрішнього прийому.
  Лікування вірусного кон'юнктивіту у дітей
  Найпоширеніший спосіб заразитися цим захворюванням – вірус. Спочатку у дитини виникають симптоми ГРВІ, а через кілька днів до них підключається сльозотеча, почервоніння очних яблук, «пісок» в очах і світлобоязнь.
  В даному випадку причина захворювання одна і та ж. Боротися з таким вірусом простіше, ніж з іншими видами кон'юнктивіту, навіть не дуже досвідчені мами знають, як лікувати його народними засобами. Для цього здавна застосовувалася міцна свіжа чайна заварка. Її необхідно процідити, охолодити і промивати дитині очі кілька разів на день.
  Подібним протизапальною дією володіє ромашка, квіти волошки і календули. Їх заварюють на водяній бані і промивають запалені очі. Старшим дітям можна робити компреси на очі – вата, змочена в розчині. Як правило, лікування не перевищує одного тижня і хворий швидко одужує.
  Як лікувати бактеріальний кон'юнктивіт у дітей?
  Часто до вірусної інфекції приєднується бактеріальна, і тоді в хід іде вже важка артилерія – антибіотики, адже народні методи тут будуть неефективні. Але для того, щоб призначити необхідне засіб малюкові, необхідно здати посів з очей, і з'ясувати, до чого чутливі оселилися там бактерії.
  Для лікування найчастіше використовують два види антибіотиків – в краплях і в мазі. Закапують очі до 8-10 разів на день, а мазь закладають за нижню повіку перед денним і нічним сном. Не варто боятися, коли лікар говорить часто капати очі – антибіотик практично не всмоктується в організм, а діє місцево.
  Як лікувати гнійний кон'юнктивіт?
  Бактеріальний кон'юнктивіт часто супроводжується великим виділенням гною з вічко. Він засихає на віях і не дає відкритися очей після сну. По краю століття утворюються кірочки, які дратують і без того запалені очі.
  Боротися з гнійними виділеннями допомагає старий добрий левоміцетин в краплях, концентрацією 025%. Небажано використовувати для цієї мети альбуцид (сульфацил натрію) будь-якої концентрації, адже він малоефективний і дуже дратує і пече очей. Для швидкого одужання бажано капати по крапельці щогодини і перед сном
  Як лікувати кон'юнктивіт у дітей?
  закладати під повіку тетрациклінову очну мазь.
  Лікування хронічного кон'юнктивіту у дітей
  Якщо лікування закінчити раніше часу, то решта бактерії починають розмножуватися знову і вже перестають реагувати на антибіотик. Так виникає хронічна форма кон'юнктивіту, яка насилу піддається лікуванню.
  Для того, щоб позбавити дитину від хронічної хвороби, необхідні аналізи на чутливість до антибіотиків, і вибрати той, який дійсно поборе інфекцію. Бажано здати аналіз на хламідії, які бувають частими винуватцями хронічного кон'юнктивіту.