Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Норма Манту у дітей - розміри

Норма Манту у дітей - розміри

1-02-2016, 19:59
2191
0
Норма Манту у дітей - розміри
В наш час реакцію Манту роблять усім дітям, які йдуть у дошкільний заклад або школу. Адже туберкульоз – дійсно страшна хвороба, яка легко передається у дитячих колективах. Мало кому з батьків захочеться ризикувати здоров'ям своєї дитини. Тому у зв'язку з випадками позитивної реакції організму на туберкулінову пробу, бажано знати норму Манту у дітей і якими повинні бути розміри плями, яка залишається на шкірі після введення ослаблених бактерій, що викликають туберкульоз.
Яким повинен бути діаметр Манту у дітей згідно з медичними нормативам?
Після ін'єкції туберкуліну реакцію організму оцінюють не раніше, ніж через 72 години, вимірюючи розмір утворилася папули – почервонінь з ущільненням, який піднімається над поверхнею шкіри. При цьому необхідно зробити ряд маніпуляцій в певній послідовності:

 • Спочатку оглядають місце уколу для встановлення відсутності реакції, наявності гіперемії і набряклості.

 • Після цього за допомогою обережного обмацування визначають товщину шкіри в місці введення туберкуліну, і лише потім приступають до реєстрації розміру реакції Манту і її зіставленні з нормою.

 • Вимірювання проводять тільки прозорою лінійкою і визначають величину ущільнення. Якщо його немає, тільки тоді оцінюються розміри почервоніння навколо.


 • В залежності від отриманих результатів вимірювання, пробу Манту вважають:

 • Негативною, якщо інфільтрат повністю відсутня або діаметр плями від уколу дорівнює 0-1 мм

 • Сумнівною, у разі, коли розмір папули становить 2-4 мм при повній відсутності ущільнення, але почервоніння навколо місця уколу є.

 • Позитивною, коли ущільнення виявляється яскраво вираженим. Нормою розміру щеплення Манту у дітей для слабоположительной реакції є розмір інфільтрату не більше 5-9 мм в діаметрі. Якщо він становить 10-14 мм, реакцію організму відносять до розряду середньої інтенсивності, а ось при яскраво вираженій папулі з гіперемією навколо розміром 15-16 мм, її класифікують як яскраво виражену.

 • Гіперергічною (в такому випадку батькам необхідно відразу ж бити тривогу), якщо при вимірюванні діаметр інфільтрату дорівнює 17 мм і більше. Особливо небезпечним вважається стан після реакції Манту, при якому фіксується поява гнійників і некроз тканин на місці уколу, а також збільшення лімфовузлів, причому незалежно від розміру ущільнення.


 • Також має велике значення, скільки часу пройшло з моменту введення вакцини БЦЖ. Щоб зрозуміти, якого розміру повинна бути Манту в нормі, зверніть увагу на наступне:

 • Якщо після щеплення від туберкульозу пройшов рік, не панікуйте, якщо розміри ущільнення складають 5-15 мм: це нормальне явище, яке відносять до категорії поствакцинального імунітету. А ось якщо інфільтрат перевищує 17 мм, обов'язково зверніться за консультацією до лікаря.

 • Через 2 роки після того, як було зроблено БЦЖ, розмір папули повинен залишатися таким же,
  Норма Манту у дітей - розміри
  як і раніше, або зменшуватися. Відвідайте фахівця, якщо результат Манту змінився з негативного на позитивний або діаметр ущільнення збільшився на 2-5 мм. Збільшення на 6 мм і більше – ймовірний ознака інфікування.

 • Через 3-5 років після введення протитуберкульозної вакцини, дуже легко зрозуміти, який розмір Манту вважається нормою у дітей. Діаметр ущільнення повинен зменшитися порівняно з попереднім результатом і становити не більше 5-8 мм. Якщо тенденція до зменшення відсутнє або розмір папули збільшився на 2-5 мм після останнього щеплення Манту, відвідування протитуберкульозного диспансеру не завадить.
 • Читайте також
  Розміри Манту - норма у дітей 3 років
  Розміри Манту - норма у дітей 3 років
  Часто в перші роки життя, реакція на пробу Манту у малюків проявляється досить яскраво, що лякає батьків. Насправді, найімовірніше, що це варіант
  Щеплення Манту
  Щеплення Манту
  Щеплення Манту - це особлива ін'єкція, яку роблять з метою перевірки, чи не знав організм дитини з туберкульозною інфекцією. Ця процедура
  Реакція Манту у дітей: норма
  Реакція Манту у дітей: норма
  Всі ми пам'ятаємо, як в дитинстві нас у руку робили укол-гудзик, щоб перевірити, так звану реакцію Манту, і як переживали батьки, якщо раптом її
  Що буде, якщо намочити Манту?
  Що буде, якщо намочити Манту?
  Мабуть, кожному з нас в дитинстві робили щеплення Манту, попереджаючи про те, що її ні в якому разі не можна мочити. І ми мужньо витримували цей
  Діаскінтест - оцінка результатів
  Діаскінтест - оцінка результатів
  Діаскінтест - внутрішньошкірної діагностичний тест, що дозволяє діагностувати туберкульозну інфекцію. Препарат ще не має широкого поширення, а тому,
  Реакція манту: норма, побічні ефекти
  Реакція манту: норма, побічні ефекти
  При проведенні проби Манту дитині вводять туберкулін - останки вбитих збудників туберкульозу . Манту («пуговка») - це не щеплення, а діагностична