Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Щеплення ХІБ

Щеплення ХІБ

1-02-2016, 19:59
2434
0
Щеплення ХІБ
Часті ГРЗ, отити і навіть менінгіт – це всі неприємні наслідки наявності гемофільної палички в організмі дитини. За статистикою 40% дошкільнят є носіями інфекції, яка може передаватися під час чхання, через слину і предмети побуту. Щоб захистити дитину від такої напасті, графік планової вакцинації включена щеплення ХІБ.

Від чого щеплення Акт-ХІБ?


Суть і призначення щеплення ХІБ (HIB) стають зрозумілими після розшифровки абревіатури: Haemophilus influenzae, що в перекладі з латині означає не що інше як гемофільна паличка, а «У» у свою чергу – її тип. Саме ХІБ є найнебезпечнішою і патогенної з усіх 6-ти існуючих штамів і може викликати серйозні захворювання у дітей. Оскільки тільки цей мікроб має спеціальну капсулу, яка всіляко намагається приховати наявність «ворожого агента» від незрілої імунної системи маленької дитини. Інфекція стійка до антибіотиків, при цьому викликані нею захворювання можуть зачіпати багато органів і системи дитячого організму. Єдина можливість вберегти малюка від підступної гемофільної палички типу b – це вакцина Акт-ХІБ, яка з успіхом застосовується у всіх розвинених країнах вже довгі роки. Препарат був розроблений французькою фармацевтичною компанією Санофі Пастер у 1989 році. Його ефективність доведена дослідженнями і практикою застосування. Так, за період використання, захворюваність серед малюків садовського віку знизилася 95-98%, а чисельність носіїв до 3%. Також на користь вакцини Акт-ХІБ кажуть позитивні відгуки лікарів-педіатрів і вихователів, які наполегливо рекомендують прищепити дитину перед відвідуванням дитячого садка, особливо ясел.
Відповідаючи на питання, від чого робиться щеплення Акт-ХІБ, можна оголосити цілий перелік хвороб: ГРЗ, бронхіт, пневмонія, менінгіт, эпиглоттит, отит – лише малий список можливих наслідків зараження, уникнути яких дозволить вакцинація.
Схема імунізації
Щоб встигнути вчасно виробити імунітет до підступної гемофільної палички, слід провести вакцинацію передбаченої схемою. Як правило, малюків починають прищеплювати в 3-х місячному віці, потім повторно вводять вакцину в 45 і 6 місяців. Після отримання трьох ін'єкцій ревакцинація проводиться через рік,
Щеплення ХІБ
тобто до досягнення дитиною 18 місяців. Така схема дозволяє вберегти малюка від так званого ХІБ-менінгіту, якому особливо схильні піврічний крихти.
Якщо ж батьки переслідують мету підготувати чадо до відвідування дитячого садка і починають вакцинацію після року, тоді для вироблення імунітету дитині буде достатньо однієї ін'єкції.
Але в будь-якому випадку, схема імунізації залежить від стану здоров'я дитини, умов життя і в обов'язковому порядку узгоджується з дільничним педіатром.
Читайте також
Щеплення Хіберікс
Щеплення Хіберікс
Планова вакцинація дітей викликає масу питань у батьків, у тому числі і що стосуються вибору щеплень. У нашій статті ми детальніше розповімо про
Вакцина пентаксим
Вакцина пентаксим
Пентаксим - одна з вакцин, що використовуються для планових щеплень дітей від правця, кашлюку, дифтерії, поліомієліту та гемофільної інфекції типу b.
Гемофільна інфекція - щеплення
Гемофільна інфекція - щеплення
Гемофільна інфекція, що викликає ряд серйозних захворювань, дуже часто вражає дітей дошкільного віку. І для протидії їй лікарі проводять вакцинацію.
5 міфів про дитячу вакцинацію
5 міфів про дитячу вакцинацію
У світі інфекційні захворювання досі залишаються однією з основних причин смерті. Але в країнах з розвиненим охороною здоров'я людство вже позабыло
Щеплення проти паротиту
Щеплення проти паротиту
ЗПВ - (жива паротитна вакцина) містить живі ослаблені віруси паротиту. Перша вакцинація проводиться здоровим дітям у віці 12-15 місяців. Повторне
Щеплення від гепатиту новонародженим: важливі подробиці
Щеплення від гепатиту новонародженим: важливі подробиці
В останні роки в пресі, на телебаченні та інтернет-форумах йдуть нескінченні дискусії з приводу необхідності вакцинації для немовлят. Тим часом