Щеплення від правця і дифтерії

Щеплення від правця і дифтерії
З самого раннього дитинства малюків щеплять від цих надзвичайно небезпечних хвороб, ризик заразиться якими, досить великий. З інфекцією крихта може зустрітися де завгодно: у магазині, на дитячому майданчику, в дитячому саду. Правець і дифтерія мають яскраво виражену симптоматику, погано піддаються лікуванню і можуть мати незворотні наслідки, тому вакцинація - це єдина і вкрай необхідний захід обережності.

Особливості щеплення проти дифтерії та правця


З 1974 року в нашій країні вакцинація населення проти даних хвороб є обов'язковою. Це дозволило сформувати імунітет і знизити рівень захворюваності більш ніж на 90%.
Як правило, вперше трикомпонентну вакцину (від дифтерії, правця і коклюшу однією ін'єкцією) вводять дітям у 3-х місячному віці, а потім ще два рази з перервою в півтора місяці. Не раніше, ніж через рік педіатр нагадає про повторне щеплення, і більше не стане турбувати з цього питання аж цілих п'ять років. Вироблена несприйнятливість до хвороб збережеться на 10 років, потім ревакцинацію слід повторити. Оскільки довічний імунітет щеплення не виробляє.
Дещо інша схема застосовна до не щепленим в дитинстві дошкільнятам і дорослим. В цьому випадку послідовно з перервою в два місяці роблять перших два уколи, і лише через півроку третій.

Куди роблять щеплення проти дифтерії та правця?


Ін'єкція робиться внутрішньом'язово: в стегно або ж під лопатку, оскільки в цих місцях шар підшкірної клітковини мінімальний, а сама м'яз розташована дуже близько. Також вибір місця залежить від віку пацієнта і особливостей статури. В основному, крихтам до трьох років укол роблять у стегно, а малюкам старше в дельтовидний м'яз, тобто під лопатку.

Можливі ускладнення і протипоказання щеплення від правця і дифтерії


Побічні реакції на зробленого щеплення від дифтерії і правця з'являються не так часто, але все ж іноді спостерігаються:

  • почервоніння і набряклість у місці введення ін'єкції;

  • температура;
    Щеплення від правця і дифтерії

  • збої в роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту;

  • трапляються судоми або набряк Квінке.


  • Що стосується протипоказань. Категорично забороняється проводити вакцинацію в період хвороби, не рекомендується і під час сезонного зниження імунітету. Також приводом утриматися від уколу можуть послужити проблеми з нервовою системою, і алергічна реакція на компоненти вакцини. Тому перш ніж відправити дитину в прищепний кабінет, дитячий педіатр повинен переконатися, що малюк абсолютно здоровий і щеплення не буде мати негативних наслідків.