Щеплення кір-краснуха-паротит - реакція

Щеплення кір-краснуха-паротит - реакція
Такі інфекційні хвороби, як кір, краснуха і паротит дуже небезпечні своїми наслідками у вигляді порушень в роботі нервової системи, виникненням артриту, енцефаліту, менінгіту і т. д.
Тому більшість європейських країн включають щеплення від кору, краснухи і паротиту (КПК) в розряд обов'язкових.
Схема вакцинації та особливості поствакционного періоду
Першу ін'єкцію роблять з дванадцяти місяців. Ревакцинацію проводять в 6 років. Вводять препарат внутрішньом'язово або підшкірно. Як правило, область введення – лопатка або плече.
Більшість дітей добре переносять КПК. Але в 10-20 % випадків після вакцинації спостерігається реакція на щеплення КПК.
Щоб уберегти турботливих батьків від зайвих переживань, розберемося з тим, що прийнято вважати нормою, а в яких випадках потрібно терміново звертатися в лікарню.
Реакція на щеплення кір-краснуха-паротит може бути місцевою і загальною. До першої прийнято відносити почервоніння, набряк та зміна тканин в місці локалізації уколу. В нормі, всі прояви повинні самі зникнути на третій день. Якщо ж цього не відбувається – краще проконсультуватися з лікарем.
Загальна реакція на кір, краснуху та паротит – це висока температура тіла, риніт, кашель. Може мати місце невелике збільшення
Щеплення кір-краснуха-паротит - реакція
щелепних, привушних або лімфатичних вузлів.
В окремих випадках зустрічається висип, загальна або локалізована окремих ділянках (обличчя, руки, спина тощо).
Всі ці тривожні симптоми вважаються нормою. І пік цих проявів доводиться з 5-15 день. Причина в тому, що така реакція на вакцину від кору, краснухи і паротиту - результат активної роботи організму по виробленню імунітету проти інфекційних збудників.
Але, якщо всі описані прояви зберігаються більше двох тижнів з моменту вакцинації – поспішайте в поліклініку, щоб не пропустити інше захворювання.