Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Щеплення Превенар

Щеплення Превенар

1-02-2016, 20:08
981
0
Щеплення Превенар
Пневмококової інфекцією лікарі називають групу хвороб, які викликаються пневмококами. Вони стають причиною близько 80% випадків пневмонії , також здатні викликати менінгіти, сепсисы, фарингіти, отити. Є ймовірність заразитися від хворої людини повітряно-крапельним шляхом. Дана інфекція - найпоширеніша причина смертності серед малюків. Більше всього схильні до інфікування діти, які належать до наступних категорій:

 • малюки до 2 років;

 • недоношені діти;

 • малюки до 5 років, які часто хворіють;

 • діти, які страждають патологіями дихальних шляхів, імунодефіцитом, цукровий діабет;

 • хлопці, у яких є алергічні реакції.


 • Профілактикою пневмококової інфекції, а також зменшення ризику виникнення ускладнень від неї, є вакцинація. Щеплення Превенар може бути застосована навіть для самих маленьких. Її використовують для дітей від 2 місяців і старше.
  Особливості вакцинації
  Дана вакцина випускається у вигляді суспензії. Вводять препарат внутрішньом'язово. Дітям, яким не більше 2 років, укол роблять у стегно, а хлопцям постарше маніпуляцію проводять в плече.
  Малюкам перших 12 місяців життя вводять перші 3 дози у віці з 2 до 6 місяців. При цьому витримують інтервал між дозами 1 місяць. Ревакцинацію проводять приблизно в 15 місяців. Існують інші схеми вакцинації, які можуть залежати від віку, в якому вона розпочата. Це актуально для тих випадків, коли з якихось причин дитина не була щеплена в перші 6 місяців життя. Доктор порекомендує оптимальний графік, який підійде в кожній конкретній ситуації.
  Щеплення від пневмококової інфекції Превенар не проводиться дорослим, а також дітям після 5 років. Також не допускається внутрішньовенне введення.
  Можна проводити щеплення від пневмококової інфекції одночасно з деякими іншими вакцинами. Але не можна змішувати Превенар з іншими препаратами, і робити уколи потрібно в різні ділянки.
  Переноситься щеплення Превенар, як правило, добре. Це підтверджує досвід численних вакцинацій.
  Але варто відзначити, що можуть бути побічні реакції на щеплення Превенар:

 • виникнення набряку або ущільнення, а також хворобливі відчуття в місці введення;

 • підвищена температура;

 • дратівливість;

 • сонливість, або ж проблеми зі сном;

 • поганий апетит, пронос;

 • в рідкісних випадках можливі дерматит або свербіж у місці ін'єкції, сильні алергічні реакції, судоми.


 • Після введення дози препарату необхідно перебувати певний час у клініці, на випадок, якщо раптом буде анафілактична реакція, хоча для даної вакцини це рідкість.
  Протипоказання до проведення вакцинації
  У деяких випадках вакцинація не допускається. Лікар може прийняти таке рішення після обстеження в наступних ситуаціях:

 • при загостренні хронічних хвороб;

 • у період респіраторних захворювань;

 • у разі підвищеної чутливості до компонентів препарату, а також дифтерійному антитоксину.


 • У перших двох випадках слід дочекатися одужання або стадії ремісії, - тоді допускається проведення вакцинації. В останньому випадку щеплення робити не можна.
  Щеплення Превенар

  За відгуками лікарів, щеплення Превенар препарат добре формує імунітет і є гідним способом профілактики пневмококової інфекції. Вважається, що якщо витримувати необхідний інтервал між введенням доз, а також дотримуватися всі рекомендації лікаря, то Превенар добре захистить малюка від хвороб, викликаних пневмококами. Після вакцинації діти можуть відвідувати дитячий сад або бувати з батьками в громадських місцях з меншим ризиком для здоров'я.
  Ціна на щеплення Превенар становить приблизно 40.е., але може трохи відрізнятися в будь-яку сторону.
  Читайте також
  Пневмококова щеплення
  Пневмококова щеплення
  З недавніх пір в Росії проводитися планове щеплення від пневмококової інфекції. Що це за вакцина від яких хвороб може застерегти, чи варто його
  Щеплення від гепатиту В
  Щеплення від гепатиту В
  Щеплення від гепатиту В є найпершою вакцинацією, яку ставлять новонародженим крихіткам вже в першу добу після народження, з подальшим проведення
  Щеплення - поліомієліт
  Щеплення - поліомієліт
  Поліомієліт - дійсно страшне захворювання, наслідки якої плачевні і незворотні. Єдиним вірним і дієвим способом застереження дитини від цієї
  Щеплення проти паротиту
  Щеплення проти паротиту
  ЗПВ - (жива паротитна вакцина) містить живі ослаблені віруси паротиту. Перша вакцинація проводиться здоровим дітям у віці 12-15 місяців. Повторне
  Навіщо потрібно щеплення БЦЖ новонародженим?
  Навіщо потрібно щеплення БЦЖ новонародженим?
  У сучасному суспільстві ставлення до щеплень зазвичай коливається від вкрай негативного до помірно позитивному. Але перед тим, як відмовитися від
  Щеплення від гепатиту новонародженим: важливі подробиці
  Щеплення від гепатиту новонародженим: важливі подробиці
  В останні роки в пресі, на телебаченні та інтернет-форумах йдуть нескінченні дискусії з приводу необхідності вакцинації для немовлят. Тим часом