Щеплення - поліомієліт

Щеплення - поліомієліт
Поліомієліт – це інфекційне захворювання, яке може викликати серйозні наслідки, у тому числі інвалідність або летальний результат. Єдиним надійним захистом від хвороби вважається своєчасна вакцинація.

Види щеплень проти поліомієліту


Існує 2 варіанти проведення вакцинації, про які слід знати.

 • Жива оральна полиомиелитная вакцина являє собою розчин, який капають у рот. Проводять процедуру у віці 3 місяців, потім 45 і 6. Ревакцинація проходить в 18 і 20 місяців, а також у 14 років. Після проведення маніпуляції не можна пити близько 1 години.

 • Також можливе використання інактивованої вакцини, яка містить убиті дикі віруси і вводиться шляхом ін'єкції. Спочатку необхідно зробити 2 уколу, витримавши між ними інтервал, мінімум в 15 місяця. Через рік після того, як була введена остання доза, здійснюють першу ревакцинацію, потім роблять другу в 5 років.


 • Реакція на щеплення від поліомієліту


  Організм може по-різному відреагувати на маніпуляцію. Також реакція залежить від того, який вид щеплення застосовувався. Ризик виникнення побічних ефектів вище при використанні крапель, але вважається, що саме такий спосіб вакцинації найбільш ефективний.
  При використанні оральної вакцини можливий пронос або алергічна реакція. Але ці прояви не несуть загрози здоров'ю і проходять самостійно.
  Небезпечне ускладнення після щеплення від поліомієліту - ризик розвитку цього захворювання. Називається такий тип поліомієліту – вакциноассоциированный. Але ці випадки вкрай рідкісні. Таке може статися, якщо вакцинують дитини з тяжким імунодефіцитом. Також такий ризик існує, якщо є вроджені патології шлунково-кишкового тракту.
  Варто розібратися в тому, чи небезпечна щеплення від поліомієліту, яка проводиться шляхом ін'єкції. Після неї можливі місцеві реакції - почервоніння і набряк місця уколу. Також дитина може проявляти занепокоєння, можна зазначити у нього підйом температури, можлива висипка. Все це проходить самостійно і не потребує ніякого лікування. Подібний спосіб вакцинації не несе загрози розвитку захворювання. Ін'єкцію можна колоти навіть тим малюкам, у яких діагностовано імунодефіцит. Але у даної форми є мінус. У травній системі гірше формується місцевий імунітет. А адже саме тут відбувається активне розмноження збудника недуги.

  Протипоказання до щеплення від поліомієліту


  У ряді випадків лікар може заборонити проведення вакцинації. Подібне рішення залежить від того, як робиться щеплення від поліомієліту. Протипоказаннями до оральної вакцини можуть стати наступні стани:

 • при імунодефіциті;

 • при появі неврологічних розладів після попередньої дози;

 • під час виношування малюка.


 • Якщо дитина щеплена оральною вакциною, а родичі не вакциновані і мають імунодефіцит, то у них можливий розвиток вакциноассоцированного поліомієліту. Щоб уникнути подібної ситуації дитині в такій сім'ї варто вводити інактивовану вакцину. Ця форма щеплення від поліомієліту не призводить до таких наслідків.
  Для введення
  Щеплення - поліомієліт
  інактивованої вакцини існують такі протипоказання:

 • алергічна реакція на антимікробні препарати;

 • прояв алергії на компоненти вакцини, яка проявилася після попереднього щеплення;

 • у період вагітності.


 • Якщо людина перенесла поліомієліт , то йому все одно слід проводити вакцинацію. Захворювання може викликатися трьома різними типами збудника. Щеплення зможе забезпечити захист від інших видів вірусу і повторного зараження.