Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Щеплення від гепатиту В

Щеплення від гепатиту В

1-02-2016, 20:08
1252
0
Щеплення від гепатиту В
Гепатит В – це вірусне захворювання, небезпечне своїми ускладненнями. Для зниження ризику захворіти на цю недугу, проти нього передбачена вакцинація. Вона допоможе уникнути зараження, навіть якщо людина буде перебувати в безпосередньому контакті з інфікованим.

Схема, особливості проведення щеплення від гепатиту В


Зараз доктора використовують різні види вакцин. Вони бувають вітчизняного або зарубіжного виробництва, наприклад, такі:

 • Биовак (Індія);

 • Регевак (Росія);

 • Шанвак (Індія);

 • Енджерікс В (Бельгія);

 • Эувакс (Південна Корея).


 • Для проведення вакцинації зазвичай використовують схему 0-1-6. Вона є стандартною. Після того, як лікар введе першу дозу, вичікують місяць і роблять другий укол. Після нього завершують курс через півроку. Перше щеплення проти гепатиту В проводиться зазвичай новонародженим в пологовому будинку.
  Для ряду інших ситуацій, наприклад, коли у людини передбачається ризик зараження гепатитом В, використовують схему 0-1-2-12. Вводять першу дозу, а після неї через 1 і 2 місяці роблять ще по 1 уколу. Завершують курс через рік після першого щеплення.
  Іноді лікарі можуть рекомендувати і інші схеми вакцинації.
  Щеплення проти гепатиту В дорослим може бути зроблена в будь-який обраний час за стандартною схемою.
  Вакцина має свої особливості введення. Укол можна робити підшкірно. Допускається тільки внутрішньом'язове введення, адже лише так можливе формування імунітету. Дітям до 3 років ін'єкцію роблять в стегно, дорослим в плече. Не рекомендується введення препарату в сідницю, тому що із-за глибокого залягання м'язи дістати її досить важко.
  Ряд досліджень показує, що імунітет проти захворювання може зберігатись протягом 22 років. Проте зазвичай цей термін обмежується приблизно 8 роками. А у деяких осіб проведення курсу вакцинації забезпечує взагалі довічний імунітет. Перед повторним курсом потрібно здати аналіз крові на виявлення антитіл. При достатній їх кількості щеплення можна відкласти.

  Побічні реакції після щеплення від гепатиту В


  Вважається, що ця вакцинація переноситься легко, не викликає неврологічних проблем, але все ж існує ризик виникнення певних ускладнень. Найчастіше вона викликає реакцію безпосередньо в місці введення. Це може бути почервоніння, неприємні відчуття, ущільнення.
  Інші реакції, які відображаються на загальному стані, можуть виникнути через короткий час після вакцинації. За кілька днів все нормалізується. До таких реакцій відносяться:

 • нездужання, підвищення температури;

 • пронос;

 • підвищене потовиділення;

 • головний біль.


 • Ускладненнями можуть бути кропив'янка, анафілактичний шок, а також посилення алергічної реакції на дріжджове тісто. Але важливо пам'ятати, що такі випадки трапляються дуже рідко.

  Протипоказання до щеплення від гепатиту В


  Препарат не можна вводити тим людям, у яких є алергія на дріжджі.
  Щеплення від гепатиту В
  Вона виражається в реакції організму на хлібобулочні вироби, а також такі напої, як квас або пиво. Також лікар може не дозволити вводити чергову дозу, якщо після попереднього уколу були ускладнення.
  Вакцинація не проводиться під час хвороби. Необхідно почекати повного одужання. Лікар повинен підібрати оптимальний час для введення ін'єкції, враховуючи результати обстежень.
  Негативні наслідки щеплення від гепатиту зустрічаються рідко, навіть період грудного вигодовування не вважається протипоказанням до вакцинації. У крайніх випадках допускається ін'єкція і вагітним жінкам.
  Читайте також
  Календар профілактичних щеплень
  Календар профілактичних щеплень
  У нашій країні розроблено і застосовується календар профілактичних щеплень , затверджений МОЗ .
  Щеплення проти гепатиту B
  Щеплення проти гепатиту B
  Гепатит В - вірусне захворювання печінки. Передається тільки через кров: при переливанні крові, операціях, при відвідуванні стоматолога, в ...
  Щеплення проти кору
  Щеплення проти кору
  ЖКВ (жива корова вакцина) містить живі ослаблені віруси кору. Перша вакцинація проводиться здоровим дітям у віці 12-15 місяців. Повторне введення
  Щеплення проти паротиту
  Щеплення проти паротиту
  ЗПВ - (жива паротитна вакцина) містить живі ослаблені віруси паротиту. Перша вакцинація проводиться здоровим дітям у віці 12-15 місяців. Повторне
  Навіщо потрібно щеплення БЦЖ новонародженим?
  Навіщо потрібно щеплення БЦЖ новонародженим?
  У сучасному суспільстві ставлення до щеплень зазвичай коливається від вкрай негативного до помірно позитивному. Але перед тим, як відмовитися від
  Щеплення від гепатиту новонародженим: важливі подробиці
  Щеплення від гепатиту новонародженим: важливі подробиці
  В останні роки в пресі, на телебаченні та інтернет-форумах йдуть нескінченні дискусії з приводу необхідності вакцинації для немовлят. Тим часом