Щеплення ОПВ – розшифровка

Щеплення ОПВ – розшифровка
Однією з найбільш важливих щеплень, які належить перенести дитині вже на першому році життя, є вакцинація ОПВ. Ця вакцина робиться для профілактики серйозного і дуже небезпечного захворювання – поліомієліту. Навіть ті батьки, які є затятими противниками щеплень, досить часто погоджуються запровадити своєму малюкові цю вакцину. До того ж, щеплення від поліомієліту несе мінімальну кількість ускладнень.
У даній статті ми розповімо вам про те, як розшифровується назва цієї щеплення, і в якому віці її роблять.

Розшифровка назви щеплення ОПВ


Абревіатура «ОПВ» розшифровується, як «оральна полиомиелитная вакцина». В даному випадку, слово «оральна» означає, що ця вакцина вводиться перорально, тобто через рот.
Саме з цим пов'язана складність процедури проведення щеплення ОПВ від поліомієліту. Лікарський препарат, який необхідно ввести в рот дитини, має сильно виражений гірко-солоний смак. Дітям раннього віку ще не пояснити, що це ліки, яке необхідно проковтнути, і вони дуже часто зригують або випльовують вакцину. Крім того, немовляти може вирвати з-за неприємного смаку препарату.
У зв'язку з цим, лікар або медсестра, проводять вакцину, повинні закапати лікарський засіб точно на лімфоїдну тканину глотки новонароджених немовлят у віці до 1 року або на піднебінні мигдалини діток, яким виповнився рік. В цих ділянках відсутні смакові сосочки, і дитина не стане випльовувати неприємну на смак вакцину.

В якому віці роблять щеплення ОПВ?


Графік проведення щеплення від поліомієліту в кожній країні встановлюється Міністерством охорони Здоров'я. У будь-якому випадку, для досягнення імунітету проти цього захворювання, вакцина ОПВ вводиться дитині не менше 5 разів.
У Росії дитині зроблять 3 щеплення від поліомієліту у віці 345 і 6 місяців, в Україні – по досягненні дитиною 3 4 і 5 місяців. Далі дитині доведеться перенести 3 ревакцинації, або повторної вакцинації ОПВ, за наступною схемою:

  • перша ревакцинація (r1) проводиться у віці 18 місяців;
    Щеплення ОПВ – розшифровка

  • друга ревакцинація (r2) щеплення ОПВ – у віці 20 місяців у Росії, і 6 років – в Україні;

  • нарешті, третя ревакцинація (r3) повинна бути проведена підлітку в 14 років.


  • Багато батьки і самі підлітки цікавляться, що за щеплення r3 ОПВ їм доведеться перенести, і можна її не робити. Третій етап ревакцинації поліомієліту є не менш важливим, ніж попередні, адже вакцина ОПВ є живою, а значить, стійкий імунітет у дитини сформується лише після багаторазового введення препарату.