Національний календар щеплень

Національний календар щеплень
Для того щоб убезпечити націю від смертельно небезпечних захворювань, в кожній державі з розвиненою медициною розробляється таблиця національного календаря щеплень. Щорічно вона переглядається, і можуть бути внесені зміни та корегування строків проведення імунізації, згідно з останніми науковими дослідженнями в цій області.
На сьогодні Росія і Україна мають самі продумані систему імунізації населення і планові щеплення, згідно з національним календарем проводяться у всіх регіонах. Міністерства охорони здоров'я чітко регламентують дану процедуру, роблячи її по можливості безпечної для всіх груп населення, починаючи від немовлят, і закінчуючи літніми людьми.
Національний календар проф. щеплень РФ має деякі несуттєві відмінності з аналогічним документом України. У поточному році внесено нові поправки в обидва плану імунізації населення.
Мати під рукою таблицю з зазначеним планом щеплень для малюків зручно всякої мамі, яка заздалегідь зможе уточнити всі турбують її питання, що стосуються імунізації малюка. Ці проблемні моменти слід заздалегідь обговорювати з дільничним педіатром, і в разі сумніву можливий збір консиліуму по даному питанню, що стосується конкретної дитини.
Перед тим як поставити чергову щеплення, лікар повинен дати малюкові направлення на здачу загального аналізу крові і сечі, з метою виявити прихований перебіг інфекції. До того ж, відповідальні батьки в день щеплення повинні чітко дати відповідь – хвора дитина чи ні. Навіть найменше нездужання – привід відкласти захід на більш вдалий період.
Діти, які з якихось причин (частіше неврологічним) не можуть бути щеплені, отримують медотвод на певний час – від шести місяців до року. Після цього знову ставиться питання про проведення імунізації, але вже зі зсунутими термінами і за іншою схемою.
Деякі батьки свідомо відмовляються від планових щеплень до дворічного віку, мотивуючи тим, що здоров'я дитини ще дуже крихке і знайомство з найсильнішими вірусами і бактеріями зараз можуть спровокувати негативну реакцію. У цьому є частка раціональності, і лікарі лояльно ставляться до цієї позиції, але, все ж, доводячи батькам необхідність прищеплювати дитину, відповідно до національного календаря щеплень.

Національний календар щеплень в Росії


Ще перебуваючи в пологовому відділенні дитина отримує свої перші щеплення – це вакцинація проти гепатиту В, яка робиться в першу добу після народження, і перед випискою вакцина проти туберкульозу, або БЦЖ.
Після цього планова вакцинація триває, і в 1 місяць дитині робиться друге щеплення проти гепатиту В, а в двомісячному віці робиться третя ревакцинація малюка.
З тримісячного віку починається курс щеплень від дифтерії, кашлюка і правця, які проводяться потім в 45 і 6 місяців. Також зараз ввели малюкам з третього по шостий місяць вакцину проти гемофільної інфекції. І в цей же період щеплять дітей від поліомієліту.
В рік і в 18 місяців ще раз проводять, закріплюють результат ревакцинації, і після цього дитина прищеплюється вже в 6714 18 років, а після, вже в дорослому віці - від правця і дифтерії кожні десять років.
З 2015 року введена обов'язкова безкоштовна щеплення від пневмококової інфекції, яку проводять двічі на першому році життя малюка, і закріплюють у полуторогодовалом віці.
Національний календар щеплень

Національний календар щеплень України


В Україні робляться ті ж щеплення, що і на території РФ, ось тільки терміни трохи зміщені, стосовно тих вакцинирований, які проводяться малюкам до півтора років. Але ці відмінності не істотні. У 2015 році МОЗ України ввів зміни в календар щеплень. Тепер скасовані вакцинування підліткам 14 років: БЦЖ, КПК (дівчаткам не роблять вакцинацію від краснухи, а хлопчикам від паротиту). Під час епідемій з грипу та вітряній віспі можливі щеплення за індивідуальним бажанням. За бажанням можна придбати самостійно вакцину від пневмокока і поставити її в дитячій поліклініці.
Національний календар щеплень