Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Національний календар щеплень

Національний календар щеплень

1-02-2016, 20:11
1350
0
Національний календар щеплень
Для того щоб убезпечити націю від смертельно небезпечних захворювань, в кожній державі з розвиненою медициною розробляється таблиця національного календаря щеплень. Щорічно вона переглядається, і можуть бути внесені зміни та корегування строків проведення імунізації, згідно з останніми науковими дослідженнями в цій області.
На сьогодні Росія і Україна мають самі продумані систему імунізації населення і планові щеплення, згідно з національним календарем проводяться у всіх регіонах. Міністерства охорони здоров'я чітко регламентують дану процедуру, роблячи її по можливості безпечної для всіх груп населення, починаючи від немовлят, і закінчуючи літніми людьми.
Національний календар проф. щеплень РФ має деякі несуттєві відмінності з аналогічним документом України. У поточному році внесено нові поправки в обидва плану імунізації населення.
Мати під рукою таблицю з зазначеним планом щеплень для малюків зручно всякої мамі, яка заздалегідь зможе уточнити всі турбують її питання, що стосуються імунізації малюка. Ці проблемні моменти слід заздалегідь обговорювати з дільничним педіатром, і в разі сумніву можливий збір консиліуму по даному питанню, що стосується конкретної дитини.
Перед тим як поставити чергову щеплення, лікар повинен дати малюкові направлення на здачу загального аналізу крові і сечі, з метою виявити прихований перебіг інфекції. До того ж, відповідальні батьки в день щеплення повинні чітко дати відповідь – хвора дитина чи ні. Навіть найменше нездужання – привід відкласти захід на більш вдалий період.
Діти, які з якихось причин (частіше неврологічним) не можуть бути щеплені, отримують медотвод на певний час – від шести місяців до року. Після цього знову ставиться питання про проведення імунізації, але вже зі зсунутими термінами і за іншою схемою.
Деякі батьки свідомо відмовляються від планових щеплень до дворічного віку, мотивуючи тим, що здоров'я дитини ще дуже крихке і знайомство з найсильнішими вірусами і бактеріями зараз можуть спровокувати негативну реакцію. У цьому є частка раціональності, і лікарі лояльно ставляться до цієї позиції, але, все ж, доводячи батькам необхідність прищеплювати дитину, відповідно до національного календаря щеплень.

Національний календар щеплень в Росії


Ще перебуваючи в пологовому відділенні дитина отримує свої перші щеплення – це вакцинація проти гепатиту В, яка робиться в першу добу після народження, і перед випискою вакцина проти туберкульозу, або БЦЖ.
Після цього планова вакцинація триває, і в 1 місяць дитині робиться друге щеплення проти гепатиту В, а в двомісячному віці робиться третя ревакцинація малюка.
З тримісячного віку починається курс щеплень від дифтерії, кашлюка і правця, які проводяться потім в 45 і 6 місяців. Також зараз ввели малюкам з третього по шостий місяць вакцину проти гемофільної інфекції. І в цей же період щеплять дітей від поліомієліту.
В рік і в 18 місяців ще раз проводять, закріплюють результат ревакцинації, і після цього дитина прищеплюється вже в 6714 18 років, а після, вже в дорослому віці - від правця і дифтерії кожні десять років.
З 2015 року введена обов'язкова безкоштовна щеплення від пневмококової інфекції, яку проводять двічі на першому році життя малюка, і закріплюють у полуторогодовалом віці.
Національний календар щеплень

Національний календар щеплень України


В Україні робляться ті ж щеплення, що і на території РФ, ось тільки терміни трохи зміщені, стосовно тих вакцинирований, які проводяться малюкам до півтора років. Але ці відмінності не істотні. У 2015 році МОЗ України ввів зміни в календар щеплень. Тепер скасовані вакцинування підліткам 14 років: БЦЖ, КПК (дівчаткам не роблять вакцинацію від краснухи, а хлопчикам від паротиту). Під час епідемій з грипу та вітряній віспі можливі щеплення за індивідуальним бажанням. За бажанням можна придбати самостійно вакцину від пневмокока і поставити її в дитячій поліклініці.
Національний календар щеплень
Читайте також
Щеплення в 14 років
Щеплення в 14 років
В основному вакцинація дітей проводитися в перші роки життя. Однак, в подальшому, для деяких щеплень необхідно проводити ревакцинацію. Тому в 14
Щеплення дітям – графік
Щеплення дітям – графік
У кожній країні існує національна графік обов'язкових щеплень для дітей, однак незважаючи на це, кожен батько вирішує для себе, проводити вакцинацію
Дитячі щеплення
Дитячі щеплення
Сьогодні існує безліч розбіжностей щодо вакцинації дітей. Хто виступає «за», хтось завзято захищає позиції «проти», однак національний календар
АДМП щеплення – розшифровка
АДМП щеплення – розшифровка
Вакцина АДМП (проти правця та дифтерії) є аналогом щеплення АКДП, тільки без противококлюшевого компонента в своєму складі, який часто стає причиною
План щеплень для дітей
План щеплень для дітей
Питання необхідності профілактичних щеплень для дітей не втрачає своєї актуальності. Думки неоднозначні, але педіатри наполягають на тому, що
Календар профілактичних щеплень
Календар профілактичних щеплень
У нашій країні розроблено і застосовується календар профілактичних щеплень , затверджений МОЗ .