Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » АДМП щеплення – розшифровка

АДМП щеплення – розшифровка

1-02-2016, 20:11
1225
0
АДМП щеплення – розшифровка
Вакцинація – справа серйозна і відповідальна. Не лише малечу, але й дорослих прищеплюють протягом життя від небезпечних інфекцій, які коли-то забирали життя тисяч людей. Зараз, завдяки своєчасної імунізації ці хвороби практично зникли, але все ж спалахи виникають, а значить припиняти робити щеплення не можна.
Найбільш поширеним препаратом, про якого чули всі матусі – це вакцина АДМП. Переважно вона в наших поліклініках вітчизняна, а імпортна називається Імовакс Д. Т. Адюльт.

Розшифровка щеплення АДМП


Розшифровка абревіатури АДМП знайома не всім. Правильно пишеться назва вакцини так – АДП-м, де великі літери означають адсорбована дифтерійно-правцева, а маленька «м» - мала дозування. Тобто, висловлюючись доступно – ця вакцина містить компоненти дифтерії та правця, але в менших кількостях, ніж аналогічні вакцини, що мають один з цих компонентів, наприклад, АС (стовбняк) , або ПЕКЛО (дифтерія).
Вакцина АДМП, розшифровка якої нам тепер знайома, підходить для тих, у кого була негативна реакція на попередні щеплення АКДП, до складу якої входив противококлюшевый компонент. Саме він є винуватцем серйозних ускладнень в послепрівівочних період. Такий вид вакцини вводять малюкам до шестирічного віку.
Саме зараз коклюш смертельно небезпечний для дитячого організму. Після 6 років ймовірність захворіти ним знижується, а якщо інфікування і відбувається, то захворювання протікає не в гострій формі.
Строки для проведення АДМП
Для того, щоб сформувати стійкий імунітет від дифтерії і правця у малюків, їм проводять первинну щеплення і кілька ревакцинацій. Як правило, вони проводяться у 345 і 6 місяців. Після цього, в півтора року робиться ще одна, закріплює результат процедура, після якої повторно прищеплюють дитини вже в шестирічному віці.
Батькам потрібно бути готовим до того, що кожне наступне введення вакцини може викликати все більш бурхливу реакцію. Це нормальний відповідь організму і він означає, що імунна система буде активно боротися із захворюванням у разі його виникнення.
Але вакцина АДМП вводиться не тільки малюкам. Її роблять підліткам віком 14-16 років, після чого ревакцинація проводиться чітко по закінченні десятирічного періоду (263646 56 і т. д.). Вважається, що протягом цих 10 років організм людини надійно захищений, а до закінчення цього періоду захисні сили згасають, а значить, потрібна повторна імунізація.
Але навіть якщо людина не зробить через десять років нове щеплення, то при виникненні спалаху захворювання він перенесе його з набагато меншими втратами, ніж той, хто не був щеплений жодного разу. Людям похилого віку теж слід робити цю регулярну щеплення, адже у літніх людей імунітет ослаблений, а значить сприйнятливість до хвороб та їх протікання набагато гостріше.
Куди ставлять щеплення?
Щоб вакцина АДМП почала діяти правильно її необхідно ввести чітко внутрішньом'язово.
АДМП щеплення – розшифровка
Те, що утворилося хворобливе ущільнення, є абсолютно нормальним – діюча речовина всмоктується поступово і повільно, впливають відповідним чином на організм. Припухлість, набряк, болючість і почервоніння папули не повинно турбувати ні дорослих, ні дітей – незабаром воно зійде нанівець.
Як правило, ставлять щеплення в плече або під лопатку дорослому, а малюку, що має недолік м'язової маси в цій області, її роблять у м'яз стегна. На введення вакцини можлива слабка і виражена реакція. В першому випадку температура піднімається до 37°С, а в другому вище 39°С. В цьому випадку рекомендований прийом жарознижуючий засіб. Місце уколу не гріють.
Читайте також
Щеплення АДМП
Щеплення АДМП
Багато мам, що зважуються на планову вакцинацію дитини, стикаються з досить великою різноманітністю щеплень. У нашій статті ми детальніше розповімо
Щеплення під лопатку
Щеплення під лопатку
Починаючи з самого народження, за згодою батьків, малят починають прищеплювати. Проводять ж вакцинацію самими різними способами. Щеплення під лопатку
Щеплення від вітрянки
Щеплення від вітрянки
Всі дорослі міцно переконані в тому, що вітрянка - цілком невинне захворювання, і перехворіти нею потрібно в дитинстві, оскільки в дорослому віці
Щеплення проти кору
Щеплення проти кору
ЖКВ (жива корова вакцина) містить живі ослаблені віруси кору. Перша вакцинація проводиться здоровим дітям у віці 12-15 місяців. Повторне введення
Навіщо потрібно щеплення БЦЖ новонародженим?
Навіщо потрібно щеплення БЦЖ новонародженим?
У сучасному суспільстві ставлення до щеплень зазвичай коливається від вкрай негативного до помірно позитивному. Але перед тим, як відмовитися від
Щеплення від гепатиту новонародженим: важливі подробиці
Щеплення від гепатиту новонародженим: важливі подробиці
В останні роки в пресі, на телебаченні та інтернет-форумах йдуть нескінченні дискусії з приводу необхідності вакцинації для немовлят. Тим часом