Все про вагітність, пологи
і виховання малюка
» » Щеплення від вітрянки

Щеплення від вітрянки

1-02-2016, 20:11
1288
0
Щеплення від вітрянки
Вітряна віспа, або вітрянка – одне з найбільш відомих «дитячих» інфекційних захворювань. Багато батьків вважають цю хворобу абсолютно нешкідливою, інші ж, навпаки, цікавляться у лікарів, чи є щеплення від вітрянки. Таке щеплення насправді існує, і більшість сучасних лікарів схиляються до думки про доцільність її проведення.
Вірус вітряної віспи дуже непередбачуваний, і наслідки перенесеного захворювання, можуть бути дуже серйозними, як у дитячому віці, так і особливо в дорослому.
Даний вірус, після потрапляння в людський організм зберігається в нервових закінченнях на довгі роки. Згодом він здатний викликати рецидивуючі епізоди оперізувального лишаю, також не надто приємного захворювання. Крім того, вірус вітрянки, як і вірус краснухи , сприяє розвитку таких важких аутоімунних хвороб, як червоний вовчак або цукровий діабет. Якщо ж хворіє вітрянкою вагітна жінка, вірус внутрішньоутробно вражає плід, викликаючи у нього численні порушення розвитку і аномалії.
Нарешті, далеко не у всіх людей вітряна віспа проходить легко. У деяких випадках це захворювання супроводжується неймовірно високим підйомом температури, який може спровокувати судоми та інші важкі наслідки.
У даній статті ми розповімо вам про те, в якому віці краще вакцинувати дитину від цього захворювання, а також роблять щеплення від вітрянки дорослим людям.

Коли роблять щеплення від вітрянки?


У Москві щеплення від вітрянки внесена в регіональний календар вакцинації. Згідно з цим графіком, малюкам старше двох років, які ще не хворіли на вітряну віспу, одноразово вводиться вакцина японського виробництва Окавакс.
Між тим, в більшості регіонів Російської Федерації та інших країнах, зокрема в Україні, щеплення від вітрянки дітям можна зробити тільки за додаткову плату за бажанням батьків. У цьому випадку вакцинувати можна будь-якої дитини, якому виповнився 1 рік, та який раніше не стикався з цим вірусом.
Для дітей старше року допускається одноразове застосування вакцини Окавакс, або ж дворазовий введення бельгійської вакцини Варилрикс. Проміжок між етапами вакцинації в цьому випадку повинен становити від 15 до 3 місяців. В цілях попередження захворювання у дорослих щеплення також вводиться одноразово за бажанням пацієнта, незалежно від його віку.
Крім того, вакцина Варилрикс застосовується для екстреної профілактики вітряної віспи у разі, коли передбачається інфікування вірусом вітрянки. У такій ситуації щеплення робиться одноразово, не пізніше 72 годин після контакту з хворим.
Термін дії щеплення від вітрянки досить великий – він становить близько 20 років. Таким чином, вам довго не доведеться хвилюватися про те, що ваша дитина захворіє на вітряну віспу.
Які ускладнення можуть бути після щеплення?
Більшість дорослих і дітей переносять щеплення проти вітрянки практично непомітно. Між тим, в окремих випадках побічна дія даної вакцини все ж проявляється, проте відчути його можна лише в період з 7 по 21 добу після вакцинації.
Можливі прояви реакції на щеплення:

 • болючість, ущільнення, набряклість, почервоніння в місці уколу;

 • незначне підвищення температури;

 • висип, що нагадує вітрянку;

 • шкірний свербіж;

 • Щеплення від вітрянки
  загальна слабкість;

 • збільшення лімфатичних вузлів.


 • Чи можна захворіти вітрянкою після вакцинації?
  Ймовірність захворіти вітрянкою після щеплення від вітрянки мізерно мала – вона становить трохи більше 1%. Однак необхідно враховувати, що жодна щеплення не може на 100% захистити від захворювання.
  Екстрена вакцинація після контакту з хворим на вітряну віспу ефективна в 90% випадків, якщо вона проведена своєчасно.
  Читайте також
  Пневмококова щеплення
  Пневмококова щеплення
  З недавніх пір в Росії проводитися планове щеплення від пневмококової інфекції. Що це за вакцина від яких хвороб може застерегти, чи варто його
  Ускладнення після вітрянки у дітей
  Ускладнення після вітрянки у дітей
  Вітрянка або вітряна віспа - досить-таки поширене захворювання, яким хворіють частіше в дитячому віці. В багатьох батьків склалося досить легковажне
  5 міфів про дитячу вакцинацію
  5 міфів про дитячу вакцинацію
  У світі інфекційні захворювання досі залишаються однією з основних причин смерті. Але в країнах з розвиненим охороною здоров'я людство вже позабыло
  Календар профілактичних щеплень
  Календар профілактичних щеплень
  У нашій країні розроблено і застосовується календар профілактичних щеплень , затверджений МОЗ .
  Навіщо потрібно щеплення БЦЖ новонародженим?
  Навіщо потрібно щеплення БЦЖ новонародженим?
  У сучасному суспільстві ставлення до щеплень зазвичай коливається від вкрай негативного до помірно позитивному. Але перед тим, як відмовитися від
  Щеплення від гепатиту новонародженим: важливі подробиці
  Щеплення від гепатиту новонародженим: важливі подробиці
  В останні роки в пресі, на телебаченні та інтернет-форумах йдуть нескінченні дискусії з приводу необхідності вакцинації для немовлят. Тим часом